Porównanie Cybooka Muse HD i Kindle Voyage

Dziś mamy dla Was porównanie Cybooka Muse HD oraz Kindle Voyage. Jak się okazuje, oba czytniki są bardzo podobne, mimo, że jest między nimi spora różnica cenowa, ponieważ Cybook jest tańszy o bagatela 300zł.

musehdvsvoyage

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na wymiary, Muse HD jest mniejszy, mimo, że to Voyage reklamowany jest jako małe urządzenie. Oba czytniki posiadają ekrany w wersji edge-to-edge, czyli ekran jest na równi z obudową. Ponadto oba posiadają przyciski fizyczne dla lepszej nawigacji.

Ich wymiary to 155 x 116 x 8 mm dla Cybooka i 162 mm x 115 mm x 7.6 mm dla czytnika od Amazonu. Oba są lekkie, ponieważ w ich waga to jedyne 180g.

Muse HD wyróżnia się większą pamięcią i opcją rozszerzenia jej do 32GB poprzez kartę microSD. Kindle nie posiada takiej możliwości.

Również język menu i słowniki różnią się miedzy nimi zauważalnie. Czytnik Amazona nie posiada wersji polskiej i słownik jedynie angielsko-angielski. Cybook ma menu w języku polskim, ale do obu można wgrać dowolną ilość dodatkowych słowników.

Plusem Kindle jest prawie niezauważalny ghosting, który pojawia się w Muse HD. Nie przeszkadza to jednak w czytaniu, ponieważ jest bardzo niewielki.

Kolejną jego zaletą jest automatyczne dostosowanie podświetlenia ekranu zależnie od jasności otoczenia. Cybook nie posiada takiej opcji.

W zakresie pojemności baterii zdecydowanie wygrywa Muse HD, ponieważ posiada 1900 mAh, Amazon oferuje baterię o pojemności 1450 mAh.

Procesory, to kolejno: Cortex A8 1GHz dla Cybooka i 1 GHz dla Voyage. Niemniej różnią się pamięcią RAM. Muse HD posiada 256MB, zaś Kindle 512MB, sprawia to, że Kindle działa szybciej.

Podsumowując czytniki plasują się na podobnym poziomie, choć każdy z nich posiada ciekawe funkcje indywidualne dla siebie.

Poniżej pełna specyfikacja techniczna obu czytników.cybook-muse-hd-vs-kindle-voyage-porownanie-czytnikow-czytio-pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *