PocketBook Sense wśród najlepszych czytników 2015

Jak wskazał goodereader.com PocketBook Sense okazał się jednym z trzech najlepszych 6-calowych czytników roku 2015. Wśród jego konkurentów wymieniono również Kindle Paperwhite 3 i Kobo Glo.

 

Kilka dni temu jeden z najpopularniejszych, światowych serwisów internetowych traktujących o tematyce czytników i książek elektronicznych – goodereader.com opublikował zestawienie sześciu najlepszych czytników, których premiera odbyła się w 2015r. Wśród wymienionych znalazły się dwa czytniki 8-calowe: Icarus Illumina XL i Onyx Boox i86 HD ML, jeden 9-calowy Onyx M96C i w końcu te najpopularniejsze, trzy 6-calowe: Kobo Glo, Kindle Paperwhite 3 oraz oczywiście PocketBook Sense.

Ten ostatni największe uznanie zyskał z powodu designu, który zdaniem autora tekstu wyróżnia się na tle innych modeli tej marki.

„Już na pierwszy rzut okiem widać, że czytnik jest dobrze zaprojektowany. Firma PocketBook nie słynie ze sprzętu o ekstrawaganckim wyglądzie, ale Sense jest do tej pory ich najkorzystniej na tym tle wypadającą propozycją.” […]

dsc

[…] „Najbardziej w PocketBooku Sense podobają mi się klawisze służące do mechanicznego przewijania stron. W tym urządzeniu umieszczono je z tyłu, zamiast z przodu. Są one umiejscowione dokładnie w miejscu, w którym trzymam czytnik palcami, dzięki czemu mogę go wygodnie i bardzo intuicyjnie obsługiwać nawet jedną ręką. Alternatywnie, strony można również przekładać za pośrednictwem touchscreenu.”

Na uznanie zasłużył sobie również ekran czytnika.

PocketBook Sense wyposażony został w ekran e-Ink Pearl HD o rozdzielczości 1024×758. Obawiałem się, że fakt ten nie przyczyni się do odniesienia przez niego popularności, ale zostałem mile zaskoczony. Zamiast iść w stronę technologii podczerwieni, PocketBook wybrał pojemnościowy ekran dotykowy. Dzięki temu rozwiązaniuzoomowanie, pomniejszanie i rysowanie na powierzchni wyświetlacza jest bardzo stabilne i wygodne.”

 

Zobacz również:

Test czytnika PocketBook Sense (z etui KENZO) część 1

 

Żródło: http://goodereader.com/blog/electronic-readers/the-best-e-readers-of-2015

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *