PocketBook InkPad już zaktualizowany

Długo wyczekiwana aktualizacja oprogramowania czytnika PocketBook 840 InkPad jest już dostępna dla użytkowników. Według oficjalnie potwierdzonych informacji urządzenie ma teraz pracować dużo wydajniej.

DSC_0394

PocketBook InkPad to urządzenie stworzone z myślą o wymagających użytkownikach. W odpowiedzi a ich sugestie producent opracował więc aktualizację, która w dużej mierze dotyczy trybu czytania, czyli serca każdego czytnika.

Poprawiono m.in. funkcje związane z czytaniem plików PDF. Teraz nawet bardziej wymagające lektury, obszerne i zawierające wiele ilustracji mają działać szybko i bezbłędnie. Dodano również opcję wyświetlania plików w trybie pełnoekranowym również w innych formatach. Pojawiła się też specjalna czcionka dla dyslektyków.

Pojawiła się również nowa opcja dotycząca wydajności. Nie będzie już potrzeby wyłączania Internetu, gdy z niego nie korzystamy. Moduł Wi-Fi sam przejdzie do trybu oszczędzania energii gdy będzie nieużywany, a następnie automatycznie się włączy, kiedy zaczniemy korzystać z którejkolwiek z opcji internetowych. Szybsze i wygodniejsze w obsłudze mają być również takie usługi jak PocketBook Sync, Send-To-PocketBook, Dropbox, czy sklep z ebookami.

Producent utrzymuje, że poprawiona została również ogólna intuicyjność interfejsu, o której niedoskonałościach pisaliśmy wcześniej w teście czytnika. By jednak móc w pełni przekonać się o wszystkich nowościach, zachęcamy do zaktualizowania oprogramowania na swoich czytnikach.

Sprawdź również:

Porównanie czytników PocketBook InkPad i Cybook Ocean

10 thoughts on “PocketBook InkPad już zaktualizowany

 1. Konrad

  Miałem InkPada przez 2 tygodnie. Nie dało się z tego korzystać. Fajny, sporawy ekran, ale sam czytnik był po prostu niesamowicie zamulony. Ostatecznie pozbyłem się go i przesiadłem na Kindle Voyage.

 2. admin Autor wpisu

  Panie Konradzie, szkoda, że się Pan go pozbył, bo właśnie ta aktualizacja, jak podaje producent ma na celu wyeliminowanie tego typu wad

 3. mkubasz

  Mnie ciekawi jedno. Mam PocketBooka 903 i naprawdę świetny czytnik tylko za ciemny ekran miał i miał problemy z odczytywaniem w pdf kolorowych tekstów, przez co stawały się bardzo szare i z ciemnym ekranem prawie niewidoczne. Jak wygląda w skrócie czytanie pdf, jeśli chodzi o grafikę. Niektórzy uważają, że kontrast powoduje, że jest ciężko przeczytać.

 4. Jacek

  Przy czytaniu kolorowych publikacji efekt jest podobny jak w modelach tych 900. Miałem wcześniej PB pro 602 – czyli ekran tejvserii co w 903, jakiś czas temu bawiłem się Inkpadem kolegi z pracy. Wszystko działa fajnie, kontrast trochę lepszy i gazety na upartego też poczytasz, ale w tych kolorowych tłąch i publikacjach jest dość podobnie jak piszesz o 903, aczkolwiek czytelne. Bo sam kontrast erkanu miedzy inkpadem a 602 jest lepszy w inkpadzie, wiadomo. Ale ogólnie nadal są to urządzenia bardziej do ksiązek moim zdaniem.

 5. mkubasz

  Też się z tym zgadzam, sam bardzo lubię książki czytać. Jednak dużo z nich są to książki naukowe i właśnie dlatego też miałem pewne obawy co do inkpada. Z jednej strony wszyscy zachwalają kindle i kobo. Z drugiej ekran mały dla wykresów, wzorów i czasami magazynów naukowych mnie odstrasza. Szczególnie, że 6 cali boję się, że nie wystarczy dla matematycznych i informatycznych książek. Chociaż przyznam, że nie sprawdzałem mniejszych ekranów

 6. mkubasz

  W sumie bardziej zależy mi na dobrym wyświetlaczu. Dlatego też zastanawiałem się między tym, kindle a teraz jeszcze Cybookiem. Tylko, ważne żeby też pdfy jak w PB 903 były fajnie otwierane. Może ktoś ma jakieś doświadczenie i porównanie z nimi?

 7. admin Autor wpisu

  mkubasz – zachęcamy również do zapoznania się z testem internetowych wydań gazet zarówno na InkPadzie:
  http://www.blog.czytio.pl/index.php/test-internetowych-wydan-czasopism-gazeta-wyborcza/
  jak i Cybooku Ocean:
  http://www.blog.czytio.pl/index.php/test-internetowych-wydan-czasopism-wprost/

  Jeśli chodzi o promocje: zarówno InkPad jaki i Cybook są obecnie dostępne w niższej cenie:
  http://czytio.pl/product/191/pocketbook-840-inkpad
  http://czytio.pl/product/233/cybook-ocean
  Do tego warto również przejrzeć na naszej stronie zestawy promocyjne – można w ten sposób kupić czytnik i akcesoria taniej.
  http://czytio.pl/zestawy-promocyjne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *