PocketBook InkPad Color – pierwsze wrażenia

Pocketbook InkPad Color to niemal 8- calowy czytnik e-booków wyświetlający kolory, który właśnie pojawił się w sprzedaży. Oznacza to przełomowy moment w świecie e-czytania, ponieważ to pierwsze takie urządzenie na rynku europejskim. Duży wyświetlacz o przekątnej 7,8 cala doskonale sprawdzi się w przypadku komiksów, mangi, gazet, czasopism lub książek akademickich. 

Czytnik e-booków pocketbook inkpad color

Nowa technologia kolorowego ekranu – E Ink new Kaleido™

Inkpad Color wykorzystuje technologię e-papieru E Ink new Kaleido™. Liczba wyświetlanych kolorów i ich rozdzielczość nadal pozostała taka sama (w stosunku do poprzedniej generacji) –  4096 kolorów i 100 PPI. Jednak zmieniła się skala odcieni, dzięki czemu kolory wyglądają naprawdę dobrze. Tło takich publikacji jak manga, komiksy i pliki PDF jest białe, z kolei w przypadku e-booków jest ono w odcieniach szarości. Podświetlany z przodu wyświetlacz również został nieco ulepszony, aby zapewnić lepszą jakość kolorów.

Więcej na temat E Ink new Kaleido™:

Niektórzy użytkownicy ekranu z technologią Kaleido pierwszej generacji zwracają uwagę, że zawsze muszą włączać podświetlenie, ponieważ ekran jest nieco ciemniejszy. Ten problem  został rozwiązany wraz z pojawieniem się Inkpad Color.

Specyfikacja techniczna PocketBook InkPad Color

Czytnik oferuje rozdzielczość tekstu czarno-białego równą 1872 × 1404 przy 300 PPI, z kolei w kolorze jest to 624 × 468 przy 100 PPI. Ma podświetlany wyświetlacz, dzięki czemu można czytać w nocy za sprawą diod LED równomiernie podświetlających ekran. Pod obudową znajduje się dwurdzeniowy procesor 1GHZ, 1 GB pamięci RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej. InkPad Color posiada slot na kartę SD, która może obsługiwać do 32 GB, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują dużo pamięci. Co więcej, nowy 7,8-calowy InkPad Color posiada czujnik G-sensor, umożliwiający zmianę widoku wyświetlanych treści z pionowych na poziomie i odwrotnie.

Poza tym otrzymamy również WIFI, Bluetooth 5.1, nowoczesne USB-C i baterie 2900 mAh. Kolorowy InkPad pozwala także na słuchanie audiobooków przez Bluetooth lub adapter gniazda słuchawkowego USB na 3,5 mm.

Znajdziemy także takie aplikacje jak kolorowanki czy notatnik, które pozwalają rysować w kolorze. Czytnik nie ma ekranu WACOM, dlatego trzeba palca.

pocketbook inkpad color lektura w kolorze na ekranie e-ink

Nauka języków

PocketBook InkPad Color świetnie sprawdzi się także do nauki języków. Posiada kilkanaście słowników oraz umożliwia wgrywanie własnych, dzięki którym możemy czytać publikacje obcojęzyczne. Pozwala na tłumaczenie nieznanych słów z poziomu e-książki, co jest bardzo wygodne. Jednak to, co wyróżnia PocketBook InkPad z ekranem E Ink new Kaleido™ to fakt, że nieznane słówka możemy markować kolorami, a także korzystać z ilustrowanych e-podręczników.

Design

Ogólna kolorystyka i design czytnika są standardowe. Jest to czerń ze srebrno-szarym akcentem na spodzie i z tyłu czytnika. Na dole znajdują się przyciski fizyczne przewracania strony, a także przycisk home. Strony można przewracać na dwa sposoby – naciskając przyciski lub przeciągając palcem po dotykowym ekranie.

 

 

PocketBook Color

 

źródło: goodereader.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *