PocketBook Basic Touch- pierwsze wrażenia

Z ekscytacją informujemy, że wczoraj wieczorem dotarł do nas najnowszy czytnik z serii Touch, PocketBook 624 Basic.

Pierwsze wrażenia

PocketBook Basic Touch ma lepszy procesor w stosunku do swoich poprzedników (All Winner A13 1000MHz) co zdecydowanie odczuliśmy podczas uruchamiania urządzenia. Czytnik bowiem włącza się w zaledwie 2 sekundy (dla porównania uruchomienie Touch Lux’a trwa około 8-9 sekund) jest to z pewnością najszybciej uruchamiający się czytnik firmy PocketBook.   Zaobserwowaliśmy również szybsze otwieranie książek, w tym przypadku jednak różnica nie jest, aż tak zauważalna.  Jeśli chodzi o prędkość przewracania stron nie zanotowaliśmy większych zmian. Za to dostrzegalny jest czulszy i płynniejszy dotyk ekranu.

Wygląd

PocketBook 624 Touch posiada relatywnie cieńszą obudowę. Przede wszystkim zmniejszono grubość dolnej części obudowy. W poprzednich modelach zgrubienie występuje w celu pewniejszego utrzymania czytnika w dłoni. Obudowa czytnika Basic Touch również jest na dole poszerzona jednak nie do takiego stopnia jak we wcześniejszych modelach PocketBook.

Standardowo pod ekranem urządzenia widnieje napis PocketBook, zmianą jest natomiast jego rozmiar, który został zmniejszony. Kolejną różnicą w wyglądzie PocketBook Basic Touch są dwie dziurki znajdujące się na górze urządzenia, służące do zamontowania klapki chroniącej ekran czytnika. Początkowo takie rozwiązanie wydało nam się dziwnie w związku z tym, że nie jest chroniony tylny panel czytniki. Z drugiej strony takie rozwiązanie może być dobrym wyborem dla osób, które zdecydowały się na skórkę na czytnik.

Podsumowanie

Reasumując nasze pierwsze wrażenia z PocketBook Basic Touch są pozytywne. Niemniej jednak, więcej będziemy mogli napisać po dłuższym przetestowaniu urządzenia. Wkrótce na naszym blogu pojawi się test PocketBook Basic Touch oraz porównanie czytników Touch.

6 thoughts on “PocketBook Basic Touch- pierwsze wrażenia

  1. admin Autor wpisu

    Test najprawdopodobniej pojawi się jeszcze dzisiaj, a już na pewno w tym tygodniu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *