PocketBook 623 Touch Lux – zapowiedź

PocketBook 623 łączy w sobie wszystkie zalety swojego poprzednika PocketBook 622 Touch, dodatkowo oferując podświetlany ekran HD. Dzięki temu możliwe będzie czytanie w dowolnym miejscu i czasie.

  Obserwując rynek czytników można wyjść z założenia, że rok 2013 będzie rokiem podświetlanych ekranów HD. Do tej pory prym wiedzie Kindle Paperwhite. Po piętach depcze mu Onyx Boox i62HD Angel Glow. Od kilku miesięcy słyszy się także pogłoski na temat nowego urządzenia firmy PocketBook.

Nowy czytnik będzie ulepszoną wersją modelu PocketBook 622 Touch. PocketBook 623 Touch Lux – bo tak nazywa się nowy model, w odróżnieniu od swojego poprzednika, będzie posiadał podświetlony ekran E-Ink Pearl HD.

Technologia podświetlania ekranu w czytnikach

    Technologia podświetlania ekranu w czytnikach jest inna niż w tabletach, dlatego nie męczy oczu. Światło pada w dół, w stronę ekranu, w przeciwieństwie do ekranów LCD, gdzie światło idzie od dołu ku górze. Za sprawą zastosowania takiego oświetlenia możliwe będzie czytanie z urządzenia w nocy bez potrzeby stosowania dodatkowej lampki, a także w słabo oświetlonych pomieszczeniach.

Co wiemy na temat nowego PocketBooka?

Nowe urządzenie będzie wyposażone w 6-calowy wyświetlacz o rozdzielczość 1024 x 758 pikseli. PocketBook 623 Lux będzie obsługiwał ponad 20 formatów plików bez potrzeby ich wcześniejszej konwersji. Zapowiada się, że bateria wytrzyma na jednym ładowaniu do miesiąca czasu. Koszt urządzenia nie jest jeszcze znany, jednak porównując ceny poprzednich modeli, przypuszczamy, że cena PocketBook 623 Lux będzie konkurencyjna w stosunku do Kindle Paperwhite oraz Onyx Boox i62HD Angel Glow.

Nowa aplikacja Read Rate

Czytnik Touch Lux będzie posiadał najnowszą usługę uruchomioną przez PocketBooka– Read Rate. Nie zdążyliśmy jeszcze jej wypróbować, ale ze strony Obreey – producenta aplikacji, dowiedzieliśmy się podstawowych informacji. Można powiedzieć, że usługa Read Rate buduje tzw. czytelniczą społeczność. Pozwala ona na dzielenie się swoimi opiniami na temat książek, dyskusje z innymi użytkownikami. Na bieżąco aplikacja informuje nas o nowościach czytelniczych , a także poleca książki, które powinny trafić w nasz gust – na podstawie naszych wcześniejszych ocen oraz komentarzy. Read Rate można połączyć ze swoim kontem na facebooku lub innym portalem społecznościowym. Usługa wydaje się być ciekawa i przydatna – szczególnie dla prawdziwych książkowych moli.

Podsumowanie

    Jak już wspominaliśmy, kilka firm  posiada już w swoim asortymencie czytniki z podświetlanym ekranem. Wkrótce dołączy do nich PocketBook, zaraz potem pewnie reszta producentów.  PocketBook 623 Touch Lux pojawi się w naszym sklepie pod koniec maja. My nie możemy się już doczekać, a Wy?

Edit: Od wtorku 23.04 uruchomiliśmy przedsprzedaż modelu PocketBook Touch Lux w czytio.pl! Gorąco zapraszamy 😉

Jedna myśl nt. „PocketBook 623 Touch Lux – zapowiedź

  1. Virtualo

    Nowy PocketBook zapowiada się naprawdę bardzo dobrze. Ekran z podświetleniem może przyciągnąć fanów e-czytników, miejmy nadzieję że się nie zawiodą i będą z tego modelu bardzo zadowoleni 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *