Onyx Boox Tab Ultra C jest już dostępny!

Najbardziej rozbudowany tablet E Ink, jaki dotychczas był dostępny, pojawia się teraz w wersji z kolorowym ekranem! Onyx Boox Tab Ultra C oferujący rozdzielczość 300 dpi, kompatybilność z rysikami elektromagnetycznymi, aparat, Android 11 i nie tylko, już dostępny w naszym sklepie!

Premiera Onyx Boox Tab Ultra C

Onyx Boox Tab Ultra C

Wygląd

Onyx Boox i dopracowany design od dawna idą w parze. Grafitowa obudowa Tab Ultra C, z nieco jaśniejszymi detalami wygląda bardzo estetycznie, dzięki czemu odpowiednio zaprezentuje się zarówno w trakcie domowego relaksu, jak i spotkań zawodowych. Szerszy panel z lewej strony ekranu pozwala wygodnie trzymać czytnik w dłoni, a po włożeniu do etui z klawiaturą zapewnia wygodne użytkowanie w orientacji poziomej. 

Na górnej krawędzi czytnika umieszczono głośnik oraz przycisk włączania, który posiada czytnik linii papilarnych. Z dołu znajdziemy port USB, gniazdo na kartęSD, mikrofon oraz drugi głośnik.

Onyx Boox Tab Ultra C - dostępne pokrowce

Ekran

Onyx Boox Tab Ultra C - aplikacja notatek

Tab Ultra C – aplikacja notatek

Po raz pierwszy na polskim rynku spotykamy się z kolorowym ekranem o przekątnej aż 10,3-cala! E Ink Kaleido 3, bo taki wyświetlacz posiada ten najnowszy tablet, oferuje rozdzielczość 300 dpi podczas wyświetlania monochromatycznych treści. Kolorowe obrazy zobaczymy za to w jakości aż 150 dpi, co do tej pory nie było dostępne.

Onyx Boox Tab Ultra C posiada podświetlenie ekranu pozwalające na regulację barwy oraz natężenia. Zapewnia ono komfort użytkowania czytnika, bez względu na jasność otoczenia. 

Dołączony do zestawu rysik Onyx Boox Pen 2 Pro oraz zamontowana na ekranie warstwa elektromagnetyczna oznaczają, że na tablecie możemy tworzyć notatki odręczne. Zapiski utworzymy w książkach, domyślnej aplikacji notatnika oraz wybranych programach zewnętrznych.

Wyświetlanie

Tak, jak w przypadku monochromatycznej wersji tego modelu, również Tab Ultra C posiada procesor graficzny oraz wyposażony jest w nowoczesną technologię odświeżania BSR. Takie połączenie oznacza tylko jedno: szybki, płynny i wyraźny obraz bez względu na to, jakie zadanie wykonujemy.

Dodatkowo, kolorowa wersja ekranu sprawi, że czytane historie ożyją, grafy, wykresy i diagramy staną się jeszcze czytelniejsze, a strony internetowe i aplikacje będą bardziej przyjemnie dla oka. 

Onyx Boox Tab Ultra C - wyświetlanie kolorowych dokumentów

Tab Ultra C – wyświetlanie kolorowych dokumentów

Oprogramowanie

Onyx Boox Tab Ultra C wyposażony jest w system operacyjny Android 11, który pozwala na pobieranie aplikacji zewnętrznych zarówno za pomocą plików APK, jak i wykorzystując, dostępny na tablecie, Sklep Google Play. Wystarczy więc tylko kilka kliknięć, aby rozbudować możliwości czytnika i sprawić, że będzie on idealnie dopasowany do zadań wykonywanych przez Ciebie.

Czytaj, słuchaj i notuj bez ograniczeń. Kompatybilność z ponad 20 formatami plików zapewnia wygodną obsługę wszystkich niezbędnych plików. Dedykowane aplikacje Biblioteki, Notatnika i Odtwarzacza oferują ustawienia, które sprawią, że każda chwila spędzona na czytniku będzie idealnie dopasowana do Twoich preferencji.

Onyx Boox Tab Ultra C - aplikacje zewnętrzne

Tab Ultra C – aplikacje zewnętrzne

Wbudowany aparat o rozdzielczości 16 MP pozwoli szybko i łatwo skanować wszystkie potrzebne dokumenty, a następnie rozpoznać ich tekst, dodać do notatki lub pliku PDF.

Onyx Boox Tab Ultra C - profil pracy

Tab Ultra C – profil pracy

Najnowszy tablet posiada również Profil pracy, który pozwoli rozdzielić konta oraz aplikacje firmowe od prywatnych. W ten sposób łatwo i wygodnie uporządkujesz zasoby czytnika, zapewniając sobie maksymalny relaks lub skupienie, w zależności od wykorzystywanego profilu.

 

Podzespoły Tab Ultra C

Podzespoły w tablecie Onyx Boox Tab Ultra C prezentują się następująco:

Ekran Kaleido 3 Carta 1200
Przekątna ekranu 10,3-cala
Rozdzielczość ekranu Mono: 1860 x 2480, 300 dpi

Kolor: 620 x 826, 150 dpi

Podświetlenie ekranu Tak, z regulacją barwy i natężenia
Wyświetlane odcienie Mono: 16

Kolor: 4096

Interfejs dotykowy Dotyk pojemnościowy(na palec) oraz elektromagnetyczny(rysik)
Procesor Qualcomm Octa-core + BSR GPU
Pamięć RAM 4GB LPDDR4X
Pamięć wewnętrzna 128 GB
Bateria 6300 mAh
Slot na kartę pamięci Tak
Port USB USB-C OTG
Głośniki Tak
Mikrofon Tak
Akcelerometr Tak
Aparat 16 MP (do skanowania dokumentów)

Onyx Boox Tab Ultra C

Autor: K.P.

4 thoughts on “Onyx Boox Tab Ultra C jest już dostępny!

 1. Grzegorz Lewczuk

  Witam, Jestem zainteresowany zakupem Ultra C, jednak mam pewne wątpliwości co do samej płynności działania. Wiadomo eink nigdy nie będzie tak płynny i szybki jak OLED, nie o to tu chodzi ale czy jest istotna różnica między nowym urządzeniem takim jak Ultra C a trochę starszym np Note 3? Pytam bo nie wiem czy sam dodatek koloru oraz soft na androidzie 11 jest wystarczającym argumentem do zmiany na nowsze urządzenie.

 2. Czytio.pl Autor wpisu

  Dzień dobry,
  Warto pamiętać ,że zarówno Tab Ultra, jak i Tab Ultra C zostały wyposażone w dedykowany procesor graficzny. Polepsza on pracę w zakresie działania ekranu oraz jakości. Dodatkowo został wyposażony w nowsze tryby odświeżania ekranu.

 3. Tomek

  Dzień Dobry,
  jakie etui pasują do Ultra C? Czy te same, które są dedykowane do Ultra?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *