Onyx Boox Poke 2 vs Onyx Boox Nova 2

Dziś przyjrzymy się dwóm czytnikom Onyx Boox, a konkretnie- Nova 2 i Poke 2. Te dwa urządzenia dzieli sporo różnic. Nova 2 ma ekran WACOM i jest wyposażona w rysik, dzięki czemu możliwe jest robienie notatek, edytowanie plików PDF lub po prostu rysowanie.  Poza tym już na pierwszy rzut oka widać, że ekran jest większy niż w przypadku Poke 2, który  zaoferuje nam klasyczne 6 cali – idealne do beletrystyki.

Onyx Boox Nova 2 podświetlenie

Onyx Boox Nova 2 wyposażono w 7,8-calowy pojemnościowy ekran dotykowy E INK Carta HD o rozdzielczości 1872 × 1505 z 300 PPI.  Co istotne, jest on szklany i całkowicie wyrównany z ramką. Oczywiście posiada też warstwę digitizera WACOM do interakcji z rysikiem, który ma 4096 stopni czułości na nacisk. Ponadto umożliwia czytanie po zmroku, dzięki podświetleniu diodami LED, które znajdują się na dole ramki i kierują światło ku górze. Można korzystać zarówno ze standardowego, białego światła, jak i ciepłego, ponieważ Nova 2 umożliwia regulacje nie tylko natężenia podświetlenia, ale także jego temperatury barwowej – co jest idealnym rozwiązaniem dla nocnych marków.

Onyx Boox Nova 2 czytnik z 8-calowym ekranemJednak to, co najbardziej zachwyca w tym modelu, nie jest widoczne gołym okiem. To zdecydowanie najpotężniejszy 7,8-calowe czytnik e-booków, jaki kiedykolwiek wydał Onyx Boox. Ma ośmiordzeniowy procesor Qualcomm 2 GHZ Cortex A53 (innymi urządzeniami Onyx, które wykorzystują ten procesor, są Note 2 i Max3). Nova 2 ma również warte uwagi 3 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej.

Jest zasilany przez przyzwoitą baterię 3150 mAh, wyposażony Bluetooth 4.1 i USB-C z OTG. Co to jest OTG? Pozwala na podłączenie akcesoriów do portu USB – będą one po prostu działać bez sterowników. Obejmuje to klawiatury, myszy, pedały, gniazda rozszerzeń USB i tym podobne. Na dole ekranu jest też mikrofon, ale nie ma głośników. Dlatego, aby odtwarzać dźwięk, trzeba sparować czytnik z głośnikiem bezprzewodowym lub słuchawkami.

 

Onyx Boox Poke 2 6 caliZ kolei Onyx Boox Poke 2 ma 6-calowy wyświetlacz E INK Carta HD o rozdzielczości 1072 × 1448 z 300 PPI. Tutaj również ekran jest wykonany ze szkła. Posiada także podświetlany ekran i regulowaną temperaturę barwową, która zapewnia wygodne czytanie po zmroku. To ten sam rodzaj oświetlenia, z którego korzystają wszyscy flagowi producenci czytników. 

Wewnątrz czytnika znajduje się ośmiordzeniowy procesor 2,0 GHZ, 32 GB pamięci i 2 GB pamięci RAM – na próżno szukać takich podzespołów u innych 6-calowców. Zasilany jest dość przeciętną baterią 1500 mAh. Jedną z  wad tego urządzenia jest brak portu USB-C, zamiast tego do dyspozycji jest port Micro USB z OTG (o którym pisaliśmy wyżej).  Za to czytnik posiada  WIFI 2.4 i 5HZ zapewniające szybką prędkość internetu, a także Bluetooth 4.1 do akcesoriów bezprzewodowych i mikrofon. Niestety, nie ma głośników ani gniazda słuchawkowego 3,5 mm, jednak tak samo jak w przypadku Nova 2, umożliwia słuchanie audiobooków za pomocą bezprzewodowych urządzeń audio.

Podsumowanie

Onyx Boox Poke 2 czytnik z AndroidemPodsumowując, oba czytniki działają w oparciu o system Android 9.0, który pozwala na wygodne pobieranie aplikacji, mają też nieprzeciętne podzespoły, które umożliwiają szybszą i wydajniejszą obsługę.

 

Onyx Boox Nova 2 to czytnik dla tych, którzy cenią sobie możliwość odręcznego tworzenia notatek – zarówno bezpośrednio po plikach, jak i w Notatniku. Dodatkowo na pewno lepiej sprawdzi się do czytania PDF od czytników 6-calowych (jednak do tego formatu rekomendujemy czytniki powyżej 10 cali). Do tego jest bardzo szybki i umożliwia wygodne pobieranie aplikacji.

Z kolei Onyx Boox Poke 2 sprawdzi się u fanów beletrystki oraz tych, którzy lubią mieć czytnik zawsze przy sobie. Jego niewielkie rozmiary umożliwiają łatwy transport urządzenia. Jest to też jeden z najszybszych 6-calowych czytników e-booków dostępnych na rynku.

Onyx Boox Poke 2

Onyx Boox Nova 2

 

źródło: goodereader.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *