Onyx Boox Phone – smartphone z ekranem E-Ink. Ukaże się w tym roku?

Firma Onyx Boox, znana głównie z czytników e-booków stworzonych do profesjonalnych zastosowań, zapowiedziała, że jeszcze w tym roku ukaże się ich debiutancki Onyx Boox Phone. Będzie działał w oparciu o system Android od Google.

Już teraz możemy zobaczyć, jak wygląda prototyp smartphon’a od Onyx Boox. Ma on ekran E-Ink Carda HD o przekątnej 5,8 cala i rozdzielczości 300 DPI. Podobnie, jak najnowsze czytniki producenta, wyposażono go w podświetlenie z możliwością regulacji barwy. Na uwagę zasługuje także ośmiordzeniowy procesor. Niestety nie podano jeszcze informacji na temat wielkości pamięci RAM.

Telefon posiada nowoczesny port USB-C oraz czytnik linii papilarnych, typowy dla standardowych smartphonów. Poza tym wyposażono go w dwa mikrofony, dzięki czemu jakość połączeń powinna być zadowalająca. Zastosowano także rozwiązanie, dzięki któremu będzie można mieć w telefonie dwie karty SIM lub po jednej karcie SIM i SD.

Jeśli chodzi o funkcje dodatkowe, to Onyx Boox Phone z powodzeniem umożliwi odtwarzanie audiobooków, słuchanie podcastów czy muzyki. Będzie też Wi-Fi, 4G/LTE oraz Bluetooth.

Jak na smartphona przystało, Onyx Boox Phone wyposażono także w aparat, i to nie byle jaki, bo podwójny. O podobnej konstrukcji do IPhone’a XS MAX. Prawdopodobnie będzie miał 12 lub 18 MP.

Kolejną, dobrą wiadomością jest to, że smartphone z ekranem E-Ink od Onyx Boox korzysta z najnowszego systemu Adnroid 9.0.

Skusilibyście się na smartphone’a z ekranem E-Ink, który nie męczy oczu, tak bardzo jak ekrany LCD? Jak myślicie, ile powinien kosztować?

źródło: goodereader.com

PocketBook InkPad X vs. Onyx Boox Note Pro – krótkie porównanie

 

3 myśli nt. „Onyx Boox Phone – smartphone z ekranem E-Ink. Ukaże się w tym roku?

  1. MK

    Czy ten smartphone w końcu powstał czy nie? Macie jakieś informacje czy jest/będzie dostępny i w jakiej cenie?

  2. Admin Autor wpisu

    Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na ten temat. Pozdrawiamy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *