Onyx Boox Phone – smartphone z ekranem E-Ink. Ukaże się w tym roku?

Firma Onyx Boox, znana głównie z czytników e-booków stworzonych do profesjonalnych zastosowań, zapowiedziała, że jeszcze w tym roku ukaże się ich debiutancki Onyx Boox Phone. Będzie działał w oparciu o system Android od Google.

Już teraz możemy zobaczyć, jak wygląda prototyp smartphon’a od Onyx Boox. Ma on ekran E-Ink Carda HD o przekątnej 5,8 cala i rozdzielczości 300 DPI. Podobnie, jak najnowsze czytniki producenta, wyposażono go w podświetlenie z możliwością regulacji barwy. Na uwagę zasługuje także ośmiordzeniowy procesor. Niestety nie podano jeszcze informacji na temat wielkości pamięci RAM.

Telefon posiada nowoczesny port USB-C oraz czytnik linii papilarnych, typowy dla standardowych smartphonów. Poza tym wyposażono go w dwa mikrofony, dzięki czemu jakość połączeń powinna być zadowalająca. Zastosowano także rozwiązanie, dzięki któremu będzie można mieć w telefonie dwie karty SIM lub po jednej karcie SIM i SD.

Jeśli chodzi o funkcje dodatkowe, to Onyx Boox Phone z powodzeniem umożliwi odtwarzanie audiobooków, słuchanie podcastów czy muzyki. Będzie też Wi-Fi, 4G/LTE oraz Bluetooth.

Jak na smartphona przystało, Onyx Boox Phone wyposażono także w aparat, i to nie byle jaki, bo podwójny. O podobnej konstrukcji do IPhone’a XS MAX. Prawdopodobnie będzie miał 12 lub 18 MP.

Kolejną, dobrą wiadomością jest to, że smartphone z ekranem E-Ink od Onyx Boox korzysta z najnowszego systemu Adnroid 9.0.

Skusilibyście się na smartphone’a z ekranem E-Ink, który nie męczy oczu, tak bardzo jak ekrany LCD? Jak myślicie, ile powinien kosztować?

źródło: goodereader.com

PocketBook InkPad X vs. Onyx Boox Note Pro – krótkie porównanie

 

3 thoughts on “Onyx Boox Phone – smartphone z ekranem E-Ink. Ukaże się w tym roku?

  1. MK

    Czy ten smartphone w końcu powstał czy nie? Macie jakieś informacje czy jest/będzie dostępny i w jakiej cenie?

  2. Admin Autor wpisu

    Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na ten temat. Pozdrawiamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *