Onyx Boox Note S – kolejna nowość od Onyx już niebawem!

Onyx Boox Note S to czytnik e-booków najnowszej generacji, przeznaczony do cyfrowego robienia notatek i rysowania. Nowy Onyx ma 9,7 cala, co czyni go mniejszym i nieco bardziej kompaktowym niż Onyx Boox Note 10.3 i Onyx Boox MAX2 13.3, które zostały wydane w zeszłym roku.

Nowośc od onyx onyx boox note s

Onyx Boox Note S ma 9,7-calowy ekran E Ink Carta o rozdzielczości 1200 × 825 i 150 dpi. Ramka obudowy jest w jednej płaszczyźnie z wyświetlaczem, co sprawia, że ​​korzystanie z ekranu dotykowego jest bardziej intuicyjne niż w Onyx Boox Note. Na wstępie warto już wspomnieć, że Note S jest korzystniejszy cenowo, dzięki technologii  Hanvon Digitizer zamiast WACOM, która przyczynia się do obniżenia ceny urządzenia.

Procesor i pamięć

Zdecydowana większość czytników wyposażona jest w procesory jednordzeniowe Freescale 1GHZ i 512 MB pamięci RAM. Procesor ten pojawił się w 2011 roku i jest nieco przestarzały. Firma Freescale opracowała rozwiązanie dwurdzeniowe w 2016 r., a jedynym e-czytnikiem, który faktycznie z niego korzysta był Kindle Oasis 2. Zatem Onyx znacząco się wyróżnił, wykorzystując w swoich czytnikach procesory czterordzeniowe w ciągu ostatnich dwóch lat.

Note S korzysta z czterordzeniowego procesora 1,6 GHz, 1 GB pamięci RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej, ale także nie ma karty SD, tak jak Onyx Boox Note, aby móc za jej pomocą zwiększyć możliwości przechowywania ebooków. Posiada dwa głośniki z tyłu, mikrofon, USB C, baterię 3000mAh, WiFi i Androida 6., ma także Bluetooth 4.1. Ponadto daje możliwość słuchania audiobooków lub muzyki przez bezprzewodowe słuchawki lub przenośny głośnik, a także podłączenia zewnętrznej klawiatury lub bezprzewodowej myszki. Muzycy mogą również podłączyć pedał lub inne akcesoria, aby automatycznie przewracać strony z nutami.

Wygląd i funkcjonalność

Jeśli chodzi o wygląd i funkcjonalność, Note S ma tylko jeden przycisk z przodu urządzenia, który jest używany jako standardowy przycisk główny. Jest przycisk zasilania na górze i port USB-C na dole. Tył urządzenia jest gładki, wykonany z czarnego utwardzonego tworzywa sztucznego bez perforacji, ale mimo to dobrze się go trzyma i nie ślizga się. Natomiast przód czytnika ma nieco połysku po bokach ramki.

Note S, tak samo jak podstawowa wersja został wyposażony w rysik. Ma on gumkę na górze i klips, który może służyć do przymocowania go do etui lub kieszeni. Stalówki nie trzeba wymieniać. Czytnik waży 410 g, a jego wymiary wynoszą 249x177x8,2 mm.

Obsługa plików i funkcje czytania

Najnowszy Onyx obsługuje standardowe pliki pdf, djvu, azw, azw3, doc, docm, docx, epub, fb2, fbz, html, mobi, odt, prc, rtf, sxw, trc, txt, chm. Przeprojektowano menu wyboru czcionki, aby zwiększyć rozmiar, przejść do trybu pogrubienia lub dostosować odstępy między wierszami lub marginesy. W tej kwestii podobny jest do Kindle. Można też notować, podkreślać, robić adnotacje, tłumaczyć, wyszukiwać słowa w słowniku lub włączyć funkcję zamiany tekstu na mowę.

Przeglądarka internetowa

Przeglądarka internetowa jest naprawdę satysfakcjonująca. Posiada zaawansowane opcje usuwania obrazów, javascript i innych. Ma 3 nawigacyjne przyciski programowe, dzięki którym strona może zająć całą stronę, dzięki usunięciu paska narzędzi Android i interfejsu użytkownika Onyx. Jest to świetna funkcja, jeśli czyta się długie artykuły.

 

nowy onyx onyx boox note s

Notatnik

Górne menu notatek ma opcję wyłączenia ekranu dotykowego i korzystania tylko z warstwy digitizera, co jest przydatne, jeśli chcemy użyć tylko rysika. Istnieje także ciekawa funkcja, która pozwala na pomniejszanie naszego pisma i notatek, przydaje się gdy rysujemy coś na szybko, w dużym rozmiarze, a potem chcemy to zmniejszyć.

Jest także duży wybór kształtów geometrycznych, których można używać i skalować na ekranie, na przykład linii, trójkąta, koła i kwadratu. Onyx zmienił także swój ekran tła, więc teraz jest ich tylko 12. Najpopularniejsza jest pusta lub college, która ma teraz nową opcję ręcznego konfigurowania odstępów między wierszami. Istnieje również tło muzyczne dla muzyków, którzy chcą pisać własną muzykę.

Czytanie i edycja plików PDF

Onyx Boox Note S umożliwia również edycję dokumentów PDF. Należy dotknąć rysikiem środkową część ekranu, aby wyświetlić mały pasek nawigacji na dole ekranu. Można włączyć opcję rysowania lub robić notatki. Edytowany dokument PDF można zapisać jako niezależny plik.

Istnieje również widok podzielonego ekranu, w którym można mieć stronę tekstu po lewej stronie i pustą stronę po prawej stronie. Nie można włączyć Onyxa w trybie poziomym, aby wyświetlał dwie strony tekstu, zawsze jedna będzie pusta, przeznaczona do robienia notatek.

Załadowanie 94 stronicowego pliku PDF zajmuje to około 3-4 sekund, w celu załadowania 500 stronicowego pliku PDF zajmuje to prawie 20 sekund.

onyx boox note s

Podsumowanie

Głównymi powodami, dla których warto kupić Onyx Boox Note S jest edycja i komfortowy odczyt plików PDF, rysowanie i robienie notatek. Urządzenie wyróżnia się także dzięki procesorowi, pamięci RAM i stałym aktualizacjom oprogramowania.

Onyx Boox Note S nie jest tak dobry jak 10.3. Onyx Boox Note, jednak niewiele się różni. Podstawowy Note wyposażony jest w  wyświetlacz  E-ink Carta o rozdzielczośći 1872 × 1404 i 227 dpi. Ma on też czterordzeniowy procesor 1,6 GHz, 2 GB pamięci RAM, dwa głośniki, mikrofon, Bluetooth i USB C i jest zasilany gigantyczną baterią 4100 mAh. Więc w zasadzie Note S ma o 1 GB mniej pamięci RAM i słabszą baterię. Nie ma też najlepszej rozdzielczości i dpi, ale trzeba mieć na uwadze, że jest znacznie tańszy.

Dużą przewagą Note S nad Remarkable i Sony DPT-CP1 jest to, że działa na systemie Android i jest bardziej konfigurowalny. Można zainstalować Kindle, Nook lub Kobo, Evernote, OneNote itp. Można też zainstalować aplikację Good e-Reader App Store, aby instalować aplikacje bezpośrednio na swoim urządzeniu.

Z pewnością będzie to kolejny wielki sukces firmy Onyx!

źródło: www.goodereader.com

Onyx Boox Note S

2 myśli nt. „Onyx Boox Note S – kolejna nowość od Onyx już niebawem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *