Onyx Boox Note – jeszcze czytnik czy już tablet?

Czytnik Onyx Boox Note nowość

Onyx Boox Note to kolejny czytnik tej firmy z dużym, elastycznym ekranem Mobius Carta oraz systemem Android 6.0. Jest to urządzenie, które ma wiele funkcji tabletu, takich jak możliwość rysowania czy sporządzania notatek, dzięki wyposażeniu go w rysik WACOM.

W dodatku możemy na nim oglądać zdjęcia oraz sprawnie poruszać się w sieci. Przy tym nadal posiada wszystkie najlepsze funkcje, jakie oferują czytniki. Stworzony został z myślą o odtwarzaniu plików PDF, dokumentów oraz czasopism. Jest to urządzenie, które łączy w sobie ogromną ilość funkcji.

CZytnik z dużym ekranem Onyx Boox Note

Przyjrzymy mu się dokładniej. Wyświetlacz jest mniejszą wersją czytnika Onyx Boox Max 2, gdyż jego wielkość to 10,3″, o rozdzielczości 1872 x 1404px. Od jego większego kolegi odróżnia go także brak portu HDMI (zatem nie posłuży nam jako drugi ekran) oraz brak przycisków przewijania stron. Przy okazji warto również wspomnieć, że oba czytniki nie mają podświetlanych ekranów (co jest standardem przy takiej wielkości). Sprawdźcie, jakie pierwsze wrażenie przy odpakowaniu miał serwis Goodreader.

Tak jak już wspomnieliśmy wyżej, czytnik można obsługiwać za pomocą rysika WACOM, który umożliwia sporządzanie notatek,  a także rysowanie. Dzięki tej funkcji może być świetnym narzędziem pracy dla amatorów grafiki i rysunku. Natomiast możliwość notowania na pewno przyda się na spotkaniach biznesowych czy też na uczelni. Jednak jeśli ktoś woli standardową obsługę ekranu przez dotyk palca, to nie musi się martwić, ponieważ Onyx Boox Note taką opcję także oferuje. Poniżej prezentujemy filmik, gdzie testowana jest funkcja sporządzania notatek.

Można zauważyć, że pisanie i rysowanie jest niezwykle płynne i w ogóle się nie zacina ani nie „muli”, do złudzenia przypomina pisanie na papierze. Gdy rysik przyciśniemy mocniej uzyskamy grubą linię, natomiast gdy zrobimy to delikatniej będzie ona cieńsza.

Warto także wspomnieć, że możliwe jest sporządzanie notatek na dokumentach, można je dowolnie zakreślać, podkreślać i dodawać adnotacje.

Czytnik Onyx z rysikiem

Szybkość działania urządzenia także nie zawodzi. Producent wyposażył czytnik w procesor o czterech rdzeniach taktowanych z prędkością 1,6 Ghz oraz 2 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci wbudowanej. Co prawda nie ma slotu na kartę SD, jednak pamięć oferowana przez producenta powinna wystarczyć każdemu czytelnikowi. Dla bardziej wymagających dostępne są różne aplikacje z Google play, które pomogą przechowywać pliki w chmurze, zwiększając zasoby pamięci czytnika jak np dropbox.

Co jeszcze? Funkcja Bluetooth, Wi-Fi, port USB-C wraz z wbudowanym głośnikiem i mikrofonem. Jego grubość to zaledwie 6,8 mm, a waga równa jest 355 g. Jest to naprawdę dobry wynik, jak na tak duży czytnik, z takim bogactwem funkcji.

Note działa w oparciu o system Android 6.0, zatem można na nim instalować aplikacje z Google Play. Wiąże się to z możliwością instalowania aplikacji do odczytu formatów, których standardowo czytnik nie obsługuje (np. DOC, DOCX). Tutaj można zobaczyć jak wyglądają na czytniku:

Natomiast aplikacja do czytania oferuje układ dwustronicowy. W praktyce oznacza to, że na jednej stronie możemy włączyć dokument, a na drugiej robić notatki!

Warto także wspomnieć o przeglądarce, która jest szybka. Jest to coś nowego jeśli chodzi o czytniki, ponieważ zazwyczaj przeglądarki na ekranach e-ink są bardzo wolne i nie da się ich komfortowo używać. Boox Note zmienia tą postać rzeczy, oferując przeglądanie sieci na bardzo wysokim poziomie!

Onyx Boox Note przypomina tablet Remarkable pod względem wielkości i ceny, ale ma lepszą specyfikację techniczną i oprogramowanie. Jest to świetne urządzenie zarówno dla osób, które szukają wysokiej klasy czytnika, jak i dla tych, którym zwykły czytnik nie wystarcza. O Onyx Boox Note można mówić wiele, ale na pewno trzeba zaznaczyć, że jest on niezwykle funkcjonalny. Można na nim zarówno komfortowo czytać, sporządzać notatki, korzystać z wyszukiwarki oraz aplikacji. Mało jaki czytnik oferuje tak wiele funkcji.

Już teraz dostępny w naszym sklepie Czytio.pl!

Kup Onyx Boox Note w sklepie czytio.pl

2 thoughts on “Onyx Boox Note – jeszcze czytnik czy już tablet?

  1. Admin Autor wpisu

    Jeśli dużo Pan czyta, a jednocześnie potrzebne są Panu funkcje tabletu to na pewno Onyx Boox Note świetnie się sprawdzi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *