Nowość od firmy PocketBook – model Era zadebiutuje na rynku!

Właśnie został zaprezentowany długo oczekiwany nowy model czytnika od firmy PocketBook. Era to 7-calowy czytnik, posiadający wyświetlacz najnowszej generacji E Ink Carta 1200.

Czytnik PocketBook Era

Czytnik PocketBook EraPocketBook Era posiada rozwiązania dopasowane dla każdego użytkownika. Nowe wzornictwo oraz unikalne funkcje wyróżniają najnowszy model na tle innych czytników. Na jego bocznej krawędzi możemy znaleźć fizyczne przyciski do zmiany stron, zaś tył pokryty jest prążkowaną powłoką, która zapewni komfortowe trzymanie czytnika.

Czytnik dostępny będzie w dwóch kolorach oraz dwóch wariantach pojemności pamięci wewnętrznej. Kolor słonecznej miedzi zapewnia 64 GB pamięci, zaś wersja w odcieniu gwiezdnego srebra znajdziemy 16 GB pojemności.

Najnowsza generacja wyświetlacza

Ekran jest 7-calowy, o rozdzielczość 1264 x 1680 oraz 300 DPI. Najnowsza technologia wyświetlacza zapewnia aż o 15% więcej kontrastu oraz szybszy o 20% czas reakcji w porównaniu do poprzednich modeli. PocketBook nie zapomniał też o wygodzie korzystania z czytnika. Najnowszy model waży tyle co dwie tabliczki czekolady, a większy wyświetlacz tylko polepszy widok ulubionej lektury.

PocketBook Era Stardust Silver

PocketBook Era Stardust Silver

Odkryj dźwięki 

W większości modeli czytników PocketBook istniała możliwość podłączenia słuchawek, dzięki czemu użytkownik mógł odtwarzać pliki dźwiękowe. Najnowszy model oferuje dodatkowo wbudowane głośniki, które odtworzą audiobooki już po jednym dotknięciu wyświetlacza.

Większa ochrona urządzenia PocketBook

Użyteczność to najważniejszy aspekt z perspektywy użytkownika, dlatego w modelu Era zastosowano dodatkowe udogodnienia. Ekran został zabezpieczony przed zarysowaniami, a wnętrze czytnika posiada certyfikat wodoszczelności. Ochrona przed wodą jest zgodna z międzynarodowym standardem IPX8, który pozwala na zanurzenie czytnika w czystej wodzie na głębokość do 2 metrów przez 60 minut.

Czytnik powinien pojawić się w sprzedaży w ciągu kilku tygodni, a jego sugerowana cena to 959 zł w przypadku modelu z pamięcią 16GB oraz 1149 zł za model o pojemności 64 GB.

PocketBook Era Sunset Copper

PocketBook Era Sunset Copper

One thought on “Nowość od firmy PocketBook – model Era zadebiutuje na rynku!

  1. Adam

    Czy wiadomo coś, czym jest „ekran zabezpieczony przed zarysowaniami”?
    Tj zastanawiam się czy jest to trwalsza konstrukcja niż lux 5/hd 3, czy dalej jesteśmy skazani na niedogodności tej technologii?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *