Najczęstsze błędy popełniane przy użytkowaniu czytnika ebooków

Czytniki ebooków należą do delikatnych urządzeń, o które należy dbać szczególnie. Ich ekrany pozbawione są dodatkowej warstwy szkła, która chroniłaby je przed uszkodzeniami. Zebraliśmy zatem kilka największych błędów popełnianych przez użytkowników tych delikatnych urządzeń, aby przestrzec was zawczasu.

Nałóż etuipęknięty ekran czytnika

Brak etui to grzech numer jeden. Etui chroni przed wszelkimi urazami mechanicznymi, dzięki czemu czytnik się nie rysuje i ekran jest odpowiednio zabezpieczony. Jego brak szybko da się we znaki naszemu urządzeniu i tym samym nam.

Nie siadaj na czytniku

Brzmi absurdalnie? A jednak zdarza się często. Każdy, zbyt duży, nacisk nałożony na ekran czytnika powoduje jego pęknięcie i tym samym całkowity brak możliwości korzystania z niego. Większość gwarancji nie obejmuje uszkodzenia ekranu.

Dotykaj opuszkiem palca

Długie paznokcie i ekran czytnika, to domena kobieca i wcale nie tak rzadko spotykana. Ekrany e-papierowe przystosowane są do delikatnego opuszka palca. Nie posiadają ochronnej warstwy zewnętrznej, jak np. ekrany LCD, dlatego są szczególnie narażone na uszkodzenia mechaniczne ze strony twardych przedmiotów, np. paznokci.

Nie naciskaj za mocno klawiszy

Im nowsze urządzenie mobilne, tym delikatniejsza jego konstrukcja. Tak samo jest w czytnikach. Skonstruowane są tak by minimalizować nacisk wywierany przez dłoń i tym samym skracać czas uruchamiania. Zbyt silne uciskanie klawiszy może spowodować ich wciśnięcie i tym samym zepsucie.

Nie ładuj za często

Baterie w nowoczesnych urządzeniach mobilnych skonstruowane są tak, że kiedy ładujemy je zbyt często tracą swoją pojemność i tym samym ich czas pracy skraca się. Im rzadsze ładowanie, tym posłużą nam dłużej.

Noś zabezpieczony

Wrzucenie czytnika do torby bez żadnego zabezpieczenia z pewnością spowoduje trwałe uszkodzenia. Rysy to najmniejszy problem ze wszystkich jakie mogą się przytrafić. Najgorszym oczywiście jest pęknięcie ekranu, które jest nieodwracalną awarią urządzenia.

Powodów, dla których nasze czytniki się psują jest wiele więcej, jednak powyższe zdarzają się nader często, dlatego zwracamy na nie uwagę. Uważajcie na swoje urządzenia i dbajcie byście mogli cieszyć się ich sprawnym działaniem przez długie lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *