Najczęściej wybierane czytniki e-booków 2013

Czytanie w wersji elektronicznej z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Wraz z e-bookami coraz większą popularność zdobywają urządzenia, które najlepiej nadają się do czytania elektronicznych treści czyli czytniki e-booków. Choć wciąż nie każdy wie czym tak naprawdę są te urządzenia, a wiele osób zarzeka się, że za nic na świecie nie porzuci tradycyjnych, papierowych książek, popularność czytników rośnie w zawrotnym tempie. Według analityków porównywarki cen Okazje Info, urządzeń tego typu poszukuje prawie 50% więcej ludzi niż w poprzednim roku.

 

Zainteresowanie czytnikami e-booków lipiec 2012- lipiec 2013, mierzone liczbą odsłon

Źródło: www.okazje.info.pl

 

 

Co bierzemy pod uwagę wybierając czytnik e-booków?

Analiza przeprowadzona przez porównywarkę Okazje Info pozwala zaobserwować, jakimi kryteriami Polacy kierują się podczas zakupu e-czytnika. Najważniejsze okazały się: marka urządzenia – istotna dla blisko 57% konsumentów oraz jego cena, będąca filtrem wybieranym przez 20% użytkowników.

Najpopularniejszy producent czytników?

W związki z tym, że przy wyborze czytnika większość Polaków kieruje się marką nasuwa się pytanie, który z producentów jest najczęściej wybierany? Nie ulega wątpliwości, że wciąż na czele stoi wielki Amazon. Wysoko, bo na drugim miejscu plasuje się firma PocketBook. Co nas zdziwiło Prestigio wyprzedza firmę Onyx.

 

Ile wydajemy na czytnik e-booków?

Mimo tego, że hitem tego roku były czytniki z podświetlanym ekranem kosztujące około 600 złotych, większość internatów wybierała czytniki do 500 złotych. Znikoma liczba ludzi interesowała się urządzeniami powyżej 1000 złotych. W ciągu ostatnich lat ceny urządzeń tego typu znacząco spadły, niemniej jednak  widać wciąż są za wysokie dla klientów.

Jaką wielkość ekranu czytnika wybieramy najczęściej?

Od kilku lat nic w tej kwestii się nie zmieniło. Najwięcej klientów wybiera 6-7 calowe ekrany. Oprócz upodobań internautów na wynik może również wpływać fakt, że najwięcej czytników na rynku posiada właśnie takie ekrany.

Źródło: www.okazje.info.pl

Podsumowanie

Analitycy z Okazje Info już po raz drugi przyjrzeli się preferencjom użytkowników w kategorii czytniki e-booków. Jeśli chodzi o to czym najczęściej kierujemy się przy wyborze czytnika, jaką przekątną wybieramy oraz jakiemu producentowi ufamy najbardziej, nie zanotowano większych zmian. Cieszy nas jednak fakt, że zainteresowanie czytnikami e-booków znacznie wzrosło. Mamy nadzieję, że w kolejnym roku wzrost ten będzie jeszcze większy.

Źródło zdjęć oraz danych: materiały prasowe

Cała infografika dostępna do pobrania w formacie PDF TUTAJ

One thought on “Najczęściej wybierane czytniki e-booków 2013

  1. Jan

    Hmm ciekawa szczególnie ostatnia grafika z przekątnymi, najpopularniejszy jest Amazon 88% a najpopularniejszą rozdzielczością jest 7″ podczas kiedy tylko jeden czytnik ebooków ma zbliżoną wielkość 6,8″ (Kobo AURA HD).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *