Kobo Glo

Kobo, zaraz obok Barnes and Noble największy konkurent Kindle, 07 września 2012 Kobo, na imprezie w centrum Toronto, ogłosiło swój własny e-czytnik z technologią glow, nazywany Kobo Glo. Ten nowy e-reader kontynuuje  trend rozjaśnionego ekranu wyświetlacza, tak aby klienci mogli czytać ich książki w każdym środowisku.

 

 

Kobo Glo jest sześciocalowym e-czytnikiem z nowym typem ekranu e-ink o nazwie XGA. To daje niesamowitą rozdzielczość 1024 x 768, który był tylko niedawno wycofany w iRiver Story HD. Funkcja świecenia  jest wbudowana w przednią ściankę, bardzo podobnie do Simple Nook Touch. Obie firmy używają tego samego typu technologii LED , ale  STR Nook ma światełka w górnej części ekranu, natomiast Kobo Glo u dołu . Istnieje około 16 różnych ustawień, dzięki którym można kontrolować jasność i znaleźć idealne oświetlenie dla danego środowiska.

Pod maską Kobo Glo ma procesor  Freescale, Solo 6 1GHz. To dodaje stopień mocy, aby łatwiej przewracać strony i cieszyć się szybkim dostępem do menu lub korzystaniem z internetu. Tylko kilka e-czytników na rynku ma więcej niż 800 MHz.

Tył urządzenia pozwala zamieniać charakterystyczne dla Kobo pikowane pokrowce. W przeszłości, jeśli decydowało się na biały model z niebieską pikowaną obudową, nie można było tego zmienić.  Tym razem, Kobo posiada serię 5 nowych , które są wymienne i mogą być przełączane w locie.

Kobo zrezygnowało z kilku przycisków głównych i zamiast tego zdecydowało się pójść w kierunku oprogramowania. W poprzednich e-czytnikach, zawsze były fizyczne przyciski, które w zależności od modelu  robiły mnóstwo rzeczy.

Fizyczne wymiary to 113,9 mm x 157,4 mm x 10 mm (4,5 cala x 6,2 cala x 0,39 cala) i waży tylko 185 gramów. Żywotność baterii jest bardzo długa, ale zależy od tego, co robi się z czytnikiem. Czytnik może pracować ciągle przez  55 godzin  z funkcją Glo i  ponad 1 miesiąc przy dorywczym czytaniu. Jeśli umieści się go  po prostu w szufladzie, zapominając o tym, że się go ma, można być pewnym jego dwóch miesięcy pracy w trybie gotowości.

 

Jedną z zalet tego urządzenia jest to, że jest znacznie bardziej dostępne dla międzynarodowych użytkowników niż Barnes and Noble lub Kindle. Kobo podkreśliło na konferencji, że skupia się na czytaniu i elementach konstrukcyjnych. Urządzenie to wydaje się być dobrym  połączeniem sprzętu i oprogramowania. Z funkcji Glo mógłby korzystać każdy, kto czyta późno w nocy lub w mało oświetlonych warunkach.

 

 

 

Źródło:

www.goodereader.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *