Klawiatura z technologią E-Ink

 
Źródło:www.yankodesign.com

 Klawiatura z technologią E-Ink to na razie prototyp, jednak już teraz postanowiliśmy się jej bliżej przyjrzeć. Urządzenie zostało zaprojektowane przez firmę Yanko Design, jak dotąd słynącą m.in. z  produkcji zegarków z e-papierem.

    Urządzenie jest przede wszystkim funkcjonalne oraz jak to  idzie zawsze w parze z E-Ink – energooszczędne. Czym różni się od innych klawiatur? Do każdego klawisza można zaprogramować wyświetlanie dowolnie wybranego obrazka pełniącego dodatkową funkcję. Wygląda to w ten sposób, że obok standardowego znaku np. litery,  pojawia się  także wybrany symbol przedstawiający drugie zastosowanie klawisza w połączeniu z innym (np. Shift, Ctrl). Wyświetlająca się ikona jest zależna od używanej w tym czasie aplikacji. Zaraz po zamknięciu programu klawiatura przybiera tradycyjny wygląd.

Źródło:www.yankodesign.com

Z pewnością, taka funkcja ułatwiłaby życie niejednemu laikowi komputerowemu. Skróty klawiszowe pozwalają bez trudu wybrać pożądaną opcję bez potrzeby „grzebania” w zawiłych ustawieniach. Takie rozwiązanie spodoba się także maniakom gier komputerowych. W ciągu kilku minut skróty klawiatury można dowolnie dopasować do potrzeb gry, tym samym przyśpieszając i ułatwiając zabawę. Natomiast, ku uciesze poliglotów szybko i prosto urządzenie można przystosować do pisania w innym języku.

Oczywiście na rynku istnieją już klawiatury z programowalnymi klawiszami np. OLED-owa klawiatura Optimus Maximus. Wysoka cena  (około 1500 dolarów) skutecznie zniechęca  do jej zakupu. Dlatego tańszą alternatywą byłaby klawiatura z klawiszami z wyświetlaczem E-Ink, którą zaprojektował Maxim Mezentsev oraz Aleksander Suhih. Co więcej, klawiatura z E-Ink pobierałaby mniej prądu oraz byłaby lżejsza, co z pewnością poprawiłoby komfort pracy.

    Czy rzeczywiście dodatkowe funkcje ułatwiłyby korzystanie z klawiatury, czy jest to kolejny zbędny gadżet? Tego nie wiemy, ale chętnie byśmy się o tym przekonali. Zatem nie pozostaje nic innego, jak  czekanie na rynkową premierę klawiatury E-Ink.

Źródło:www.yankodesign.com

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *