Kindle 11 czyli nowość od Amazon

Amazon właśnie zapowiedział najnowszy model, który będzie następcą Kindle 10. Najnowszy czytnik Amazonu, czyli Kindle 11 będzie charakteryzował się ekranem z większą rozdzielczością, większą pamięcią wewnętrzną oraz niektórymi funkcjami, które posiadały droższe modele czytników Kindle.

Kindle 11

Źródło: Amazon Press center

Nowy flagowiec tańszych czytników?

Czytnik Kindle 2022 posiada wiele zmian w stosunku do poprzedniego modelu jakim był Kindle 10. Najważniejsza to przejście z wyświetlacza 127PPI na 300PPI. Rozdzielczość w nowym modelu wynosi 1448×1072, a ekran jest zagłębiony w ramce. Czytnik posiada również podświetlenie, lecz bez możliwości regulacji barwy światła. Główne wyróżniki to elementy, takie jak pamięć wewnętrzna, port ładowania, bateria oraz nacisk na ekologię.  

Pamięć wewnętrzna została zwiększona dwukrotnie, aż do 16 GB. W porównaniu do modelu poprzedniej generacji, pozwoli to pomieścić więcej książek oraz audiobooków.

Zmiany nastąpiły również w kwestii baterii oraz jej ładowania. Bateria została zwiększona, dzięki czemu ma działać na jednym ładowaniu do 6 tygodni, zaś ładować ją można za pomocą portu USB typu C

Nową funkcją, w tej kategorii cenowej, jest tryb ciemny, który był zarezerwowany dotychczas dla modeli takich jak Oasis 3 oraz Paperwhite 5.

W trosce o środowisko

Firma Amazon stawia również na ekologię. Czytnik Kindle 2022 został wykonany ze sztucznych materiałów pochodzących od 30 do 75% z recyklingu oraz magnezu, który został pozyskany w 90% również w taki sam sposób.

Źródło: Amazon Press center

Źródło: Amazon Press center

Wersje kolorystyczne

Dostępne kolory czytnika to:

Denim (czyli ciemnoniebieski)

Czarny

Podsumowanie

Amazon zaskoczył informacją na temat Kindle 11. Chociaż po ostatnich poczynaniach firmy, można było przypuszczać, że coś może zadziać się w ofercie czytników. Kindle 11 może stać się nowym flagowcem pośród najtańszych czytników, ze względu na swoje możliwości oraz funkcje. Kindle 11 już w najbliższych dniach w przedsprzedaży na czytio.pl 

Autor: M.K.

Kindle 11

1 thoughts on “Kindle 11 czyli nowość od Amazon

  1. Wanda Drozdowska

    Bardzo ograniczona możliwość korzystania z Legimi. Lepiej kupić inny czytnik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *