Kindle 10 vs. PocketBook Touch Lux 4 – krótkie porównanie

Czas na porównanie czytników e-booków do 500 złotych. Spokojnie, atrakcyjna cena to nie jedyna ich zaleta. Sprawdźmy, czym różni się podstawowy model Amazonu Kindle 10 od czytnika z najpopularniejszej serii PocketBook – Touch Lux 4.

ocketBook Touch Lux 4 Kindle 10 porównanie czytników do 500 zł.

Oba czytniki mają 6-calowe ekrany, a zatem idealnie nadadzą się do czytania beletrystyki oraz podczas podróży, dzięki niewielkim rozmiarom. Kindle 10 ma wymiary 160 x 113 x 8,7mm, z kolei PocketBook 161,3 x 108 x 8mm, różnica nie jest zbyt duża, jednak przekłada się na mniejszą o 19 gramów wagę Lux 4. Poza tym Kindle nie wyposażono w przyciski fizyczne, z kolei PocketBook ma ich aż cztery. Co z pewnością będzie dużym ułatwieniem dla tych, którzy czasem lubią odpocząć od dotykowego ekranu.

Jedną z głównych różnic jest rozdzielczość ekranu. W przypadku Kindle 10 jest to 800×600 (167 DPI), z kolei PocketBook ma nam do zaoferowania 1024×758 (212 DPI). Poza tym PocketBook Touch Lux 4 odtwarza nieco więcej formatów od Kindle 10. O ile w większości przypadków nie są to formaty często używane, o tyle brak obsługi plików EPUB często przysparza kłopotów i wymaga od użytkowników konwertowania pliku, w takich programach jak na przykład Calibre. Na plus dla Kindle jest obsługa plików audio, po podłączeniu się do odpowiedniego urządzenia przez Bluetooth – ale uwaga, pliki można jedynie odsłuchiwać w aplikacji Audible, w której nie ma zbyt wielu polskich pozycji. A skoro mowa już o języku, trzeba dodać, ze Kindle nie umożliwia zmiany języka menu na polski. Nie powinno stanowić to większego problemu, ponieważ jego obsługa jest dość intuicyjna, aczkolwiek problem mogą mieć osoby starsze.

Kolejną różnicą, na którą warto zwrócić uwagę, jest pojemność pamięci wewnętrznej. W przypadku Kindle 10 jest to 4 GB, z kolei PocketBook Touch Lux 4 oferuje dwukrotnie więcej miejsca na e-booki – 8 GB z możliwością rozszerzenia za pomocą karty zewnętrznej. Ostatnią kwestią, na którą można zwrócić uwagę, jest długość gwarancji. Amazon oferuje użytkownikom czytników Kindle 12 miesięcy, z kolei PocketBook 24 miesiące.Niestety, niemożliwe jest porównanie takich parametrów jak bateria, czy procesor, ponieważ Amazon nie podaje dokładnych danych na ten temat.

Oba czytniki będą doskonałe dla osób, które szukają czytników oferujących podstawowe funkcje, a przy tym umożliwiają wygodne czytanie e-booków, szczególnie z gatunku beletrystyki. W tym porównaniu lepiej wypadł PocketBook Touch Lux 4, dzięki wyższej rozdzielczości ekranu, obsłudze menu w języku polskim, większej pamięci wewnętrznej, obsłudze popularnych formatów e-booków (MOBI, EPUB) oraz dłuższej gwarancji.

https://czytio.pl/blog/kindle-10-%e2%94%80-test/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *