Już jest! Nowy wodoodporny Kindle Paperwhite 4!

Długo wyczekiwany Kindle Paperwhite 4 właśnie pojawił się w przedsprzedaży na Amazonie! Szacowana cena na rynku polskim to 689 zł.  Jakie nowe funkcje ma czytnik z rodziny Paperwhite?

najnowszy kindle paperwhite 4

Kindle Paperwhite 3 jest prawdopodobnie najczęściej kupowanym czytnikiem od Amazonu na świecie, za sprawą stosunku rewelacyjnej jakości do ceny.  Jednak prawdopodobnie zmieni się to na rzecz jego młodszego brata. Teraz  amerykański gigant prezentuje urządzenie o jeszcze lepszych parametrach i dodatkowych funkcjach za niewiele wyższą kwotę!

Relaksująca kąpiel z Kindle Paperwhite 4

Zacznijmy od największego zaskoczenia – nowy Paperwhite, tak samo jak Kindle Oasis 2 jest wodoodporny!  Stopień ochrony to IPX8, dzięki czemu może wytrzymać w słodkiej wodzie do 2 m głębokości przez godzinę! Czyżby zapowiadało się na to, że będzie konkurencją dla topowego czytnika Amazonu?

Lżejszy i cieńszy

Nie zapomniano również o drobnym odświeżeniu designu czytnika. Obudowa jest stosunkowo podobna do poprzedniej wersji, jednak jest nieco lżejsza i cieńsza. Waga Kindle Paperwhite 4 jest równa 205 gramom, natomiast wymiary wynoszą: 167 x 116 x 8.2 mm  (przypomnijmy jak to wygląda w przypadku Kindle Paperwhite 3:  205 gramów, 169 x 117 x 9.1 mm). Być może nie jest to spektakularna różnica, ale na pewno zasługująca na duży plus!

nowy kindle paperwhite 4

Jeszcze więcej miejsca na ebooki

To nie koniec dobrych wiadomości. Nowy Kindle Paperwhite 4 ma dwukrotnie zwiększoną pamieć, teraz na ebooki będziemy jeszcze  więcej miejsca! Ale jeśli dla kogoś to nadal za mało do wyboru jest również droższa wersja 32 GB.

Najwyższa rozdzielczość

Tak samo jak jego poprzednik, posiada podświetlany ekran o najwyższej rozdzielczości 300 dpi, który jest  niemalże na równi z ramką. W dodatku został wyposażony w dodatkową diodę LED. Niestety nie posiada automatycznego dostosowania podświetlenia ekranu.

Twoje ulubione audiobooki, gdzie tylko chcesz

Jest też dobra informacja dla miłośników audiobooków. Z powodzeniem umożliwia także korzystanie z Audible, dzięki możliwości połączenia się przez Bluetooth z urządzeniami audio.

Dostęp do internetu na dwa sposoby

Na koniec ostatnia nowość. Oprócz wersji 8 GB i 32  GB  możemy  wybrać także między wersją z Wi-Fi oraz Wi-Fi + bezpłatny 4G LTE.  Jak to możliwe? Używa on tych samych sygnałów bezprzewodowych, z których korzystają telefony komórkowe, ale bez miesięcznych opłat lub zobowiązań – Amazon płaci za łączność 4G LTE!

Prawdopodobnie Kindle Paperwhite 4 szybko zostanie pokochany równie mocno jak jego poprzednik. Być może okaże się też godną konkurencją dla samego Kindle Oasis 2? Przekonamy się już pod koniec listopada, ponieważ wtedy Kindle Paperwhite 4 będzie dostępny w sprzedaży w Polsce.

Źródło: Amazon.com

Kindle Paperwhite 4 bez reklam w wersji 8GB

Kindle Paperwhite 4 bez reklam w wersji 32GB

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *