Jak przekonwertować pismo odręczne na tekst na czytnikach Onyx Boox?

Porównanie czytników e-booków Onyx Boox Note 3 i Onyx Boox Note Air

Konwersja pisma odręcznego na tekst jest popularną funkcją oferowaną przez większość zaawansowanych aplikacji i urządzeń do robienia notatek. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które cenią sobie tradycyjne zapiski, a jednocześnie chcą pracować lub przesyłać innym tekst elektroniczny.

Nie inaczej jest w przypadku tabletów E-Ink od Onyx Boox. Niezależnie od tego czy robisz adnotacje bezpośrednio na e-bookach, czy notujesz, możesz zmienić je w teksty do dalszego zastosowania.

Zastanawiasz się, jak przekonwertować pismo ręczne na tekst? Są aż trzy sposoby.

Podwójne tapnięcie w aplikacji NeoReader

Pierwszy sposób dotyczy domyślnej aplikacji do czytania – NeoReader. Po dwukrotnym dotknięciu odręcznie napisanego tekstu w aplikacji NeoReader, będzie można go przekonwertować na tekst elektroniczny.

Onyx Boox konwersja tekstu na elektroniczny

Jak włączyć funkcję podwójnego dotyku w aplikacji NeoReader?

  • Otwórz książkę i dotknij środka, aby wywołać górne menu.
  • Stuknij przycisk z trzema liniami i stuknij Ustawienia.
  • Wybierz Ustawienia rozpoznawania pisma ręcznego i zaznacz pole „Włącz automatyczne rozpoznawanie przez dwukrotne dotknięcie odręcznych notatek”.
  • Oprócz rozpoznawania odręcznego tekstu tablety Onyx Boox mogą również konwertować kształty i linie.

Jak używać OCR do konwersji pisma odręcznego na zdjęciach i obrazach?

OCR również jest dostępny w domyślnej aplikacji do czytania BOOX NeoReader. Gdy otworzysz zeskanowaną książkę lub obraz zawierający pismo odręczne, możesz użyć wbudowanego OCR, aby przekonwertować je na tekst. A więc funkcja ta pozwala kopiować teksty, podświetlać frazy i wyszukiwać określone słowa w wyskakujących okienkach słownika – wbudowanego lub zewnętrznego.

OCR na czytnikach Onyx Boox - rozpoznawanie pisma na obrazach i zdjęciach.

Korzystanie z OCR w NeoReader jest intuicyjne. Gdy NeoReader wykryje na stronach notatki odręczne, automatycznie pojawi się powiadomienie przypominające, że funkcja OCR jest gotowa. Następnie możesz dotknąć przycisku OCR na górze, aby włączyć funkcję, która jest dostępna 15 razy dziennie za darmo.

Konwersja AI w notatkach

Domyślna aplikacja Notatki w tabletach E-Ink Onyx Boox również obsługuje konwersję pisma odręcznego. W przeciwieństwie do dwukrotnego dotknięcia i OCR w NeoReader, w Notatkach znajduje się przycisk „AI” przeznaczony do rozpoznawania tekstu.

Możesz wybrać jeden z dwóch trybów konwersji. Original Recognition zachowa układ notatek i skonwertuje teksty w ich oryginalnych miejscach. Podczas gdy Rozpoznawanie Reflow pójdzie o krok dalej. Uporządkuje przekonwertowane teksty w sekwencję, aby wyglądały estetycznie.

źródło: Boox.com

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *