Icarus Illumina czytnik z androidem – test aplikacji

Musimy przyznać, że do działania systemu Android na czytnikach podchodziliśmy sceptycznie. Ku naszemu zdziwieniu, kilka tygodni spędzonych na testowaniu Icarusa New Illumina rozwiało nasze wszelkie wątpliwości i obawy.

icarus illumina

Pierwszym krokiem w rozpoczęciu naszej przygody z androidem na czytniku jest uruchomienie marketu, wybranie interesującej nas aplikacji i pobranie jej przez specjalną stronę. Następnie kopiujemy ją poprzez kabel USB do naszego Icarusa, instalujemy i vua la! 🙂 Możemy zaczynać!

czytnik ebooków z androidem

Obawialiśmy się, że aplikacje będą instalować się opornie, a ich działanie na przykład Gazety Wyborczej, ze względu na ilość grafik ,będzie można porównać do ślimaczego chodu. Nic podobnego – wszystko działa szybko i płynnie. Prędkość instalacji aplikacji na Icarusie można porównać ze smartfonami. Jeśli chodzi o szybkość ich działania producentom Icarusa należą się szczere brawa! Co prawda nie jest to jeszcze szybkość porównywalna z tabletami, jednak Icarusowi z pewnością bliżej do tabletów niż czytników.

Czy papierowe wersje gazet mają szansę przetrwania? 

Coraz więcej gazet oferuje elektroniczną wersję. Dla komfortu naszych oczu lepszym rozwiązaniem jest korzystanie z nich na czytnikach ebooków z epapierem niż na tabletach z ekranem LCD. W związku z tym postanowiliśmy przyjrzeć się kilku z nich.

IMG_20140905_122333

Aplikacje typu BBC czy Gazeta Wyborcza po włączeniu z działającym Wi-Fi automatycznie zapisują artykuły na czytniku. Dla nas jest to mega wygoda, dla naszego czytnika – oszczędność baterii. Przed wyjściem z domu włączamy na chwilę Wi-Fi, a po wyjściu z niego w drodze do pracy/szkoły już offline czytamy wcześniej, automatycznie zapisane arykuły. Jakie to proste! J Ponadto wspomniane aplikacje posiadają bardzo intuicyjny i przyjemny edytor tekstu. Bez problemu można regulować rozmiar kroju pisma bez wychodzenia z artykuły. Tak jak w przypadku książki w formacie EPUB.

IMG_20140905_122402

Warto także wspomnieć o aplikacji Polskie Gazety. W tym przypadku do obsługi usługi potrzebujemy włączone Wi-Fi. W zamian możemy szybko i sprawnie przeglądać kilkanaście polskich gazet.

Czy ktoś dalej przystaje przy tym, że papierowe wydania wcale nie znikną z rynku? 😉

IMG_20140905_122434

Ile razy zobaczyliście jakiś interesujący artykuł nie mieliście czasu go przeczytać i już nigdy do niego nie powróciliście?

IMG_20140905_121809Zainstalowanie aplikacji Pocket na Icarusie i komputerze (wtyczka chrome) zajęło nam w sumie 3 minuty. Po pięciu minutach mieliśmy już pierwsze zapisane artykuły, które natychmiastowo pojawiły się na Icarusie. Jak to działa? Bardzo prosto J Na początku musimy zarejestrować się na stronie Pocket. Ile razy zobaczyliście jakiś interesujący artykuł nie mieliście czasu go przeczytać i już nigdy do niego nie powróciliście? Aplikacji Pocket pozwala na zapisanie treści z Internetu poprzez jedno kliknięcie myszką – wszystko trwa kilka sekund, bez wychodzenia ze strony. Nieistotne na jakim urządzeniu natkniemy się na interesujący nas artykuł możemy go zapisać na później i dokończyć czytanie na Icarusie. Aplikacja działa offline, Wi-Fi potrzebuje tylko do synchronizacji. Przykładowo przez cały dzień korzystając od czasu do czasu z komputera zapisujemy sobie interesujące nas artykuły. Rano przed wyjściem z domu uruchamiamy aplikację Pocket łącząc się z Wi-Fi, po kilku minutach synchronizacji mamy już wszystkie artykułu na czytniku.

Dostęp do ponad 5000 ebooków? Żaden problem!

Ostatnio dużo słychać o aplikacji Legimi, w której po wykupieniu abonamentu mamy dostęp do tysięcy ebooków. Czytnik Icarus płynnie radzi sobie także z zainstalowaniem i obsługą tej aplikacji. Wystarczy tylko, że wybierzemy optymalny dla nas rodzaj abonamentu i możemy czytać do woli 🙂

IMG_20140905_122226 IMG_20140905_122210

Podsumowanie

Po raz kolejny musimy podkreślić nasze pozytywne wrażenia z obsługi aplikacji przez czytnik Icarus Illumina. Na ponad 20 testowanych przez nas aplikacji problem stworzyła tylko jedna – Gazeta Wrocławska. Nie mogliśmy jej zainstalować, być może jednak był to tymczasowy problem. Wszystkie pozostałe aplikacje działały bez zarzutu, a wręcz rewelacyjnie! 🙂

Nie sposób sprawdzić wszystkich aplikacji na czytnik ebook pewnie o istnieniu i możliwościach wielu z nich nie mamy pojęcia. W związku z tym zachęcamy do dzielenia się w komentarzach Waszymi wrażeniami z aplikacji na Android, które staną się prawą ręką e-czytelnika. Jakie Waszym zdaniem są najlepsze aplikacje na czytnik ebooków? Może macie doświadczenia z jakimś czytnikiem ebooow z androidem?

IMG_20140905_122753IMG_20140905_122842 IMG_20140905_122834

6 thoughts on “Icarus Illumina czytnik z androidem – test aplikacji

  1. Kasia

    Jak mogę ściągnąć tą aplikacje? Bo chyba coś zle się otwiera 🙁 Na starsza wersje icariusa tez bedzie dzialalo?

  2. Stan

    A jak wyświetla bez problemu nawet Gazetę Wybiórczą, to jest najważniejsza zaleta tego czytnika;).

  3. PodwojneSzczęście

    Czytanie na papierze jest wygodniejsze i zdrowsze, na urządzeniach nie daje w ogóle przyjemności (w moim odczuciu). Rozwiązanie dobre, kiedy nie mamy dostępu do książki, a jest potrzebna.

  4. visite este enlace

    I used to be suggested this blog by my cousin.
    I aam nnow not positive whether orr not this publish is written by him as nobody else realize
    such distinctive approximately my trouble.
    You are wonderful! Thank you!

  5. Domenic

    I was recommended thijs web site by way of my cousin. I am not
    sure whether or not this submt is written by him as no one else recognize such certain approximately my problem.
    You’re incredible! Thanks!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *