E-notatnik od Amazon ogłoszony! Przedstawiamy Kindle Scribe

Na konferencji Amazon’s 2022 Devices & Services Event firma ogłosiła, że jeszcze w tym roku ma wyjść 10,2-calowy czytnik Kindle Scribe. Amazon nie przestaje szokować. Dopiero co dowiedzieliśmy się o nowym modelu Kindle 11, a już pojawił kolejny. Tym większym zaskoczeniem jest fakt, że ekran Kindle Scribe nie tylko będzie dotykowy, ale też kompatybilny z dedykowanym rysikiem elektromagnetycznym. A to jeszcze nie wszystko. Najnowszy model jest pierwszym, wśród 10-calowych czytników, o rozdzielczości 300dpi!

Jak podaje niemiecka strona Amazon, premiera czytnika odbędzie się 30 listopada. Jakie będzie miał podzespoły? Ile będzie kosztował? O to co wiemy o modelu Kindle Scribe:

Najnowszy czytnik Kindle Scribe

Najnowszy czytnik Kindle Scribe

Wygodne notowanie

Odręczne notatki kompatybilne będą z plikami PDF oraz wieloma książkami z Kindle Store. Nie będą one jednak dostępne na mangach czy czasopismach. Na konferencji zapowiedziano również kompatybilność z programami Office, jednak tego możemy spodziewać się dopiero w przyszłym roku. Dodatkowo, na czytniku możemy spodziewać się dedykowanej aplikacji do notowania. Amazon zachęca do tworzenia notatek, dzienników czy list przy użyciu domyślnie wgranych szablonów. 

 

Najnowsza technologia ekranu E-Ink

Jak wspomnieliśmy wyżej, ogromnym zaskoczeniem jest rozdzielczość ekranu Kindle Scribe wynosząca 300 dpi. Takie wartości spotykaliśmy dotychczas jedynie w mniejszych, maksymalnie 8-calowych modelach. Wyświetlacz wyposażono w 35 diod LED, które nie tylko dobrze doświetlą czytnik, ale też pozwolą na wybranie odpowiedniej barwy podświetlenia. Przednie ramki wyrównano z ekranem, a całość pokryto specjalną antyodblaskową warstwą, która zapewni komfort czytania nawet w mocnym słońcu.

Podświetlenie ekranu Kindle Scribe

Podświetlenie ekranu Kindle Scribe

Pod obudową Kindle Scribe

Jak czytamy na stronie producenta “bateria ma wystarczać na miesiące czytania i tygodnie notowania”. Dokładniej, ma to być nawet 12 tygodni pracy na jednym ładowaniu, jeśli z czytnika korzystamy 30 minut dziennie, z delikatnym podświetleniem oraz bez połączenia z Bluetooth lub Wi-Fi. Parametry procesora ani pamięci RAM nie są znane, jednak wiemy, że w przypadku pamięci wewnętrznej do wyboru będą wersje: 16 GB, 32 GB i 64 GB. Zamontowany w czytniku G-sensor automatycznie dostosowuje orientację ekranu do położenia czytnika, a Bluetooth pozwoli na połączenie się ze słuchawkami i odtwarzanie audiobooków Audible.

 

Wygodne notowanie z kompatybilnym piórkiem

W zestawie z czytnikiem dostaniemy kompatybilny rysik. Do wyboru będzie wersja Basic, która nie wymaga ładowania i przyczepia się do krawędzi e-notatnika za pomocą magnesu oraz Premium, która dodatkowo posiada gumkę i programowalny przycisk.

Notatki Kindle Scribe

Notatki Kindle Scribe

Dobierz Kindle Scribe do siebie

Czytnik dostępny będzie w 4 wersjach, które różnią się pojemnością pamięci wewnętrznej, rodzajem rysika oraz ceną:

  • 16 GB pamięci i rysik Basic w cenie 369,99€ (ok. 1 850 zł)
  • 16 GB pamięci i rysik Premium w cenie 399,99€ (ok. 2 000 zł)
  • 32 GB pamięci i rysik Premium w cenie 419,99€ (ok. 2 200 zł)
  • 64 GB pamięci i rysik Premium w cenie 449,99€ (ok. 2 250 zł)

 

Porównanie Kindle Scribe z Onyx Boox i Remarkable

Jak tylko model ukaże się na rynku dokładnie przetestujemy wszystkie dostępne na nim funkcje i porównamy go z innymi, 10-calowymi e-notatnikami: Kindle Scribe vs. Kobo Elipsa, Kindle Scribe vs. Remarkable 2 czy Kindle Scribe vs. Onyx Boox. Artykuły pojawią się niebawem!

Autor: K.P.

Kindle Scribe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *