Czytniki Kyobo z wyświetlaczem Mirasol wycofane

Kyobo był pierwszym hybrydowym tabletem i e-readerem, który wykorzystuje nową technologię kolorowego e-papieru Mirasol. Wyszedł na początku tego roku, a Qualcomm mocno reklamował  urządzenie jako swoje główne osiągnięcie.

Kyobo to największa sieć księgarni w Korei Południowej i kierownictwo wyższego szczebla potwierdziło, że firma zaprzestaje dalszej produkcji modelu. Żadne księgarnie Kyobo w Korei Południowej nie będą zamawiać e-czytników Mirasol, jak tylko zasoby magazynowe zostaną wyprzedane. Wiele sklepów nadal posiada sporą ich część w magazynie, ale całkowicie je wycofuje. Kyobo po wielkiej wyprzedaży  tabletów sprzedaje je w sklepach już za 87 dolarów,  co jest niesamowicie podobne do niepowodzenia HP Touchpad.

Firma powiedziała, że stawiają czoła twardej konkurencji tabletów Samsung, Toshiba, Acer, Asus  na rynku detalicznym. Kyobo kosztuje około 300 dolarów amerykańskich. Za tą cenę można uzyskać wydajniejszy tablet z  najnowszą wersją Google Android . Kyobo e-Reader po prostu nie generuje wystarczająco dużo szumu i uwagi w swoich sklepach, żeby opłacało się go nadal dystrybuować.

Czytnik z Kyobo z ekranem Mirasol miał kilka rzeczy, które były dość imponujące. Zawierał sześcio-calowy ekran i był wyposażony w nową technologię kolorowego e-papieru. Pobiera ona mniej energii, tym samym zapewniając dłuższą żywotność baterii. Główną zaletą urządzania jest to, że tablet jest raczej przyjazny dla oczu, więc nie odczuwa się tego samego rodzaju zmęczenia wzroku, jaki powodują tablety LCD.

Rozwój technologii ekranu Mirasol, trwał prawie osiem lat, jednak do tej pory nie znalazła ona powszechnego zastosowania i nie odniosła sukcesu rynkowego.  Istnieje tylko kilka innych urządzeń, które używają tej technologii wyświetlacza: Bambook Sunflower, Hanvon C18 i Koobe Jin Yong. Hanvon nawet nie prezentuje tego produktu na swojej stronie www. Zaś kontakt z pozostałymi firmami jest prawie niemożliwy. W zasadzie tylko firmy towarzyszące zrobiły krok w kierunku wykorzystania tej technologii ekranu, ale żadna nie odniosła sukcesu rynkowego.

Jeśli ktoś chciałby jednak kupić czytnik Mirasol Kyobo z  angielskim oprogramowaniem, nadal można go zamówić ze sklepu: http://www.shopereaders.com/. Sklep będzie udzielał wsparcia, gwarancji, a także pomocy, której  możesz potrzebować.

 

źródło: goodereader.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *