Czytnik Kobo Mini wycofany ze sprzedaży?

Wszystko wskazuje na to, że produkcja Kobo Mini – jednego z nielicznych czytników z 5-calowym ekranem, nie będzie kontynuowana. Czy pojawi się następca w formie 5-calowego, podświetlanego czytnika?

kobo mini wycofany z rynku

O ile nie zdziwiły nas wiadomości o kolejnym wycofaniu Kindle DX ze sprzedaży, zaciekawiły nas informacje o prawdopodobnym zniknięciu Kobo Mini. Czytnik jest kompletnym przeciwieństwem dużego Kindle DX, posiada miniaturowy 5-calowy ekran. Obecnie jedynym konkurentem Kobo Mini jest PocketBook 515 Mini.

Wyjściową ceną miniaturowego czytnika Kobo było 79 dolarów (około 240 zł), dodatkowo często można było załapać się na promocje. Następnie w listopadzie 2013 roku cena drastycznie spadła do 59$ (około 180 zł), co było pierwszym znakiem wycofywania czytnika ze sprzedaży.

Aktualnie wszystko wskazuje na to, że nie będzie kontynuowana sprzedaż tego modelu. Od dłuższego czasu miniaturowy czytnik jest niedostępny u dystrybutorów Kobo. W niektórych ze sklepów po przejściu do strony produktu  nic się nie pojawia, w innych całkiem wycofano Kobo Mini z asortymentu bądź widnieje adnotacja „produkt wyprzedany/chwilowo niedostępny”.

Jednym z kolejnych dowodów na brak kontynuacji sprzedaży Kobo Mini jest reklama czytników Kobo jednego ze sprzedawców. Na banerze widnieją wszystkie modele Kobo, wliczając Kobo Touch, z wyjątkiem najmniejszego czytnika Kobo.

kobo mini wycofany z rynku

W Polsce Kobo Mini nie zdobył dużej popularności być może jest to związane z brakiem oficjalnej dystrybucji czytników Kobo w naszym kraju. Jednak spotkaliśmy się z wieloma pozytywnymi recenzjami tego czytnika, dlatego zdziwiła nas wiadomość wycofaniu Kobo Mini.

Z drugiej strony na samej stronie producenta przy Kobo Mini widnieje napis „coming soon” być może producenci szykują niespodziankę, którą będzie podświetlany, 5-calowy czytnik e-booków?

Źródło informacji oraz zdjęć: blog.the-ebook-reader.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *