Cybook Muse vs. PocketBook 624 Basic Touch – pełne porównanie, część 2

Obsługa pików PDF oraz funkcje dodatkowe – oto czym zajmiemy się w dzisiejszej kontynuacji porównania. Czym mogą pochwalić się na tej płaszczyźnie Cybook Muse oraz PocketBook Basic Touch? 

aadejlnv

Tryb czytania plików PDF

PocketBook Basic Touch oraz Cybook Muse to raczej tańsze modele o dość podstawowych funkcjach, mimo to jednak mogą się pochwalić czymś, czego czasem brakuje ich nawet mniej ekonomicznej konkurencji. Oba czytniki zostały wyposażone w różne tryby czytania plików PDF – i jest się czym pochwalić. Basic Touch ma aż cztery różne możliwości ich otwierania: dopasowanie szerokości, cała strona, kolumny, rozpływ (reflow) – który akurat niestety stosunkowo długo się włącza i nie działa na każdej stronie, przy bardziej wymagających plikach. Dopasowanie treści, czyli wspomniany rozpływ ma również Cybook. Jest to jeden z dwóch wariantów czytania plików PDF na tym czytniku (pierwszy z nich to tryb standardowy, czyli widok całej strony). Reflow w Cybook Muse, podobnie jak w innych czytnikach marki Bookeen zaskakuje dopracowaniem oraz wygodą użytkowania. Tekst oraz grafiki, zostają inteligentnie „rozbite” z ze standardowego układu i dostosowane do szerokości ekranu, co daje efekt zbliżony do layoutu pliku w typowo czytnikowym formacie.

aaaaaa

Dodatki:

Oba czytniki oferują nam również opcje dodatkowe, faktem jest jednak, że PocketBook zdecydowanie króluje w tej dziedzinie. Oferuje on takie funkcje jak: aktualności RSS, Dropbox PocketBook, kalkulator, księgarnię, odręczny notatnik, pasjansa, PocketBook Sync, przeglądarkę internetową, Send-To-PocketBook, Sudoku, Szachy, zegar/kalendarz, czy słowniki (czytaj też: porównanie PocketBooka Basic Touch i Kindle Touch 7).

Cybook jest pod tym względem dużo prostszy. Uwaga projektantów tego czytnika została najwyraźniej skierowana raczej ku prędkości działania oraz klarowności interfejsu urządzenia, niż na dodatkowych bonusach. Wśród dodatków znaleźć możemy więc jedynie: notatki, sklep, przeglądarkę internetową i słowniki.

asaas

Podusmowując

Zarówno Cybook Muse jak i PocketBook Basic Touch to urządzenia raczej  podstawowe, które wyróżniają się przede wszystkim przystępną ceną, za którą otrzymujemy jednak stosunkowo wysoką jakość. Od urządzeń z wyższej półki różnią się głównie brakiem wbudowanego podświetlenia oraz charakterystycznych funkcji, takich jak np. odtwarzacz audio, ale nie jakością i swobodą użytkowania, których poziom jest równie zaawansowany, co w droższych urządzeniach.

Z naszego testu wynika, że urządzenia to odmienni, ale godni siebie konkurenci. Ich różnice możemy zaobserwować nie tyle w parametrach, co w podejściu, z jakim zostały zaprojektowane. Cybook jest urządzeniem ukierunkowanym na efektywność użytkowania, PocketBook z kolei – (trochę kosztem szybkości działania) na kreatywność i swobodę wyboru użytkownika.

 

Cybook Muse:

 • Nowoczesny, filigranowy design
 • Przystępny dla leworęcznych
 • Automatycznie segregowana biblioteka
 • Czcionka ułatwiająca czytanie
 • Wygodny tryb czytania plików PDF
 • Szybkość działania

 

Pocketbook Basic Touch:

 • Klasyczny wygląd
 • Wiele możliwości konfiguracji czytnika (np. mapowanie klawiszy)
 • Wiele możliwości personalizacji biblioteki
 • Duża liczba domyślnie wgranych czcionek
 • Cztery różne tryby czytania plików PDF do wyboru
 • Wiele dodatkowych gier i aplikacji
Zachęcamy również do zapoznania się z pierwszą częścią artykułu

Cybook Muse vs. PocketBook 624 Basic Touch – pełne porównanie, część 1

2 thoughts on “Cybook Muse vs. PocketBook 624 Basic Touch – pełne porównanie, część 2

 1. Małgorzata Filipek

  Czy Bookeen Cybook Muse Essential posiada możliwość pobrania ebook bezpośrednio z czytnikowej przeglądarki? Interesuje mnie czy zakupione książki i przesłane na maila można pobrać na czytniku, czy trzeba się podłączać kabelkiem do komputera?
  Czy funkcja dropboxa oraz przesyłania ebooków bezpośrednio na czytnik w PocketBook Basic Touch działa tak, jak powinna? Nie sprawia problemów?
  Z góry dziękuję za odpowiedzi, ponieważ zastanawiam się nad zakupem jednego z tych dwóch czytników.

 2. admin Autor wpisu

  Istnieje możliwość pobierania ebooków przez wbudowaną przeglądarkę bezpośrednio na czytnik. Funkcja send-to-pocketbook działa bez zarzutu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *