Carine Roitfeld „Irreverent” – recenzja

 Książka autorstwa byłej naczelnej francuskiego Vogue Carine Roitfeld „Irreverent”. Jest to autobiografia kobiety, która przeszła ogromną drogę od stylistki, przez redaktor naczelną Elle, aż po bycie naczelną najbardziej pożądanego magazynu Vogue. 

 Carine Roitfeld była muzą wielu projektantów, miała swoją wizję mody i udowodniła w czasie tych ponad dziesięciu lat pracy w Vogue, że moda to pewny rodzaj sztuki, który nie może bać się zmieniać. Często łączyła klasykę z nowoczesnością, w przeciwieństwie do bardziej konserwatywnej koleżanki, naczelnej amerykańskiego Vogue Anny Wintour. Moda łamie konwenanse, nie boi się skandalu (pamiętacie to za czasów panowania Roitfeld w Vogue miały miejsce sesje małych dziewczynek, które były stylizowane na młode damy albo wręcz małe lolitki.) i zmienia się z każdą dekadą.

 To wszystko znajdziecie w książce z bardzo ładną szatą graficzną ozdobioną dodatkowo prywatnymi zdjęciami Carine Roitfeld.

Jeśli interesuje Was moda, cały ten przemysł to jest pozycja obowiązkowa dla każdego pasjonata mody.

 

Autor recenzji : Andrzej Rychlicki

Autor recenzji wygrał czwarty etap naszego konkursu „Kochamy czytać” organizowanego na naszym profilu na Facebook’u. Zwycięzca otrzyma od nas e-book’a oraz przechodzi do finału konkursu, w którym nagrodą jest tablet PocketBook SURFpad.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *