Black Weekend & Cyber Monday – etui za połowę ceny!

Już jutro ruszają promocje z okazji Black Friday. Atrakcyjne rabaty czekają na Was przez cały weekend i poniedziałek na Czytio.pl! Jako, że ochrona czytnika jest bardzo ważna będziecie mogli kupić wybrane etui za połowę ceny, przy zakupie w zestawie z czytnikiem! Czemu posiadanie pokrowca jest tak ważne?

Kiedy już zdecydujemy się na zakup czytnika przyjdzie nam się zastanawiać nad kupnem akcesoriów. Nie można pominąć tej kwestii, ponieważ ekrany czytników są bardzo delikatne. Podpowiadamy jak bezpiecznie transportować czytnik, aby ekran nie uległ uszkodzeniu.

Etui Kindle Paperwhite III

Być może kwestia bezpiecznego transportu wydaje się banalna, jednak to właśnie w transporcie czytniki najczęściej ulegają uszkodzeniu. Są to urządzenia mobilne, a zatem często chętnie zabieramy je w podróż komunikacją miejską, czy nawet na wakacje. Dlatego też musimy zadbać o ich bezpieczeństwo. Niestety, nie jest to tak proste jak w przypadku smartphonów, które są bardziej odporne na uszkodzenia. Czytniki wymagają solidniejszych zabezpieczeń.

Warto podkreślić, że ekrany E-Ink nie podlegają gwarancji. Jeśli chcemy mieć gwarancję na uszkodzenia mechaniczne, to musimy dokupić dodatkowe ubezpieczenie. Jednak nie będzie ono potrzebne, gdy bezpiecznie będziemy transportować nasze czytniki.

booken etui black friday

Pierwszą, podstawową kwestią jest zakup odpowiedniego etui. Należy pamiętać, że pokrowiec pomaga uniknąć zarysowań i zabrudzeń, ale nie uchroni całkowicie urządzenia przed uszkodzeniem mechanicznym. Niemniej jednak na pewno zamortyzuje upadek i zwiększy prawdopodobieństwo, że ekran będzie cały. Niektóre etui wyposażone są w magnetyczne zapięcie, dzięki czemu dają gwarancje, że pokrowiec nie otworzy się przez przypadek. Ponadto posiadają specjalne plastikowe „muszelki” zapewniające perfekcyjne przyleganie czytnika.

Inną alternatywą są czytniki z integralnymi etui, takie jak Bookeen Saga czy PocketBook Save&Safe. Z tego rodzaju czytnikami ebooków, mamy pewność, że etui się nie zsunie lub że zapomnimy go założyć.

etui kindle origiami black friday

Kolejną wskazówką, mającą wpływ na bezpieczeństwo przy transporcie ma ułożenie czytnika w torbie. W miarę możliwości najlepiej go ułożyć pionowo, ponieważ taka pozycja przenosi najmniejszą ilość drgań.

Dodatkową ochronę zapewnią piankowe futerały typu kieszeń, głównie przeznaczone do tabletów, w które możemy wsunąć nasz czytnik razem z futerałem. Do czytników z większymi ekranami, takimi jak Onyx Boox Max 2 czy Onyx Boox Note dobrze nadadzą się także tablety i torby dedykowane laptopom.

Zastanawiasz się nad zakupem czytnika i nie wiesz czy warto zainwestować etui? Już nie musisz! Na Czytio.pl nie tylko mamy Black Friday, ale cały Black Weekend i Cyber Monday! To oznacza 4 dni rabatów 50% na wybrane etui przy zakupie w zestawie z czytnikiem!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *