50 najlepszych darmowych ebooków

Przygotowaliśmy dla was subiektywne zestawienie najlepszych darmowych ebooków. Wszystkie dostępne są w paczce 700 książek, jakie dodajemy do każdego zamówienia. Zapraszamy do lektury!

  1. 20 000 mil podmorskiej żeglugi – Jules Gabriel Verne

Kapitan Nemo ratuje życie profesora Aronnaxa zabierając go na swoją łódź podwodną pod jednym wszakże warunkiem – profesor i jego towarzysze będą biernie posłuszni rozkazom kapitana i nigdy już nie zejdą na stały ląd. W zamian poznają skrywane głęboko tajemnice mórz i oceanów.

  1. Achilles – Stanislaw Wyspiański

Oparty na motywach Iliady dramat Stanisława Wyspiańskiego, powstały w 1903 roku, po raz
pierwszy wystawiony na scenie w roku 1925. Fabuła koncentruje się wokół oblężenia i upadku Troi, konstrukcja jest luźna, oparta na szybkiej zmianie planów i ostro kontrastujących pod względem nastroju scen. Utwór stanowi wyraz kontynuacji młodzieńczych zainteresowań Wyspiańskiego starożytnością, a zarazem przemiany poglądów na starożytność od wizji klasycznej.darmowe ebooki

  1. Antoniusz i Kleopatra – William Shakespeare

Fascynująca historia tragicznej miłości egipskiej królowej i Antoniusza. Powikłane dzieje miłości, która musiała wybierać między prywatnymi porywami serca a honorem dwóch imperiów starożytnego świata.

  1. Antychrześcijanin – Fryderyk Nietzsche

Jedna z budzących największe kontrowersje książek Fryderyka Nietschego. Radykalna krytyka chrześcijańskiej moralności czy może coś więcej?

  1. Balladyna – Juliusz Słowacki

W skromnej chatce mieszka uboga wdowa wraz ze swymi dwiema pięknymi córkami: Aliną i Balladyną. Pierwsza z nich jest łagodna i kochająca, druga to egoistka, pragnąca bogactwa i władzy. Okazja do ich zdobycia nadarza się dla Balladyny wraz z nadejściem wiosny, kiedy budzi się wróżka Goplana, pani pobliskiego jeziora Gopło.

  1. Boska Komedia – Dante Alighieri

Wędrówka po zaświatach Dantego-pielgrzyma, który jako Everyman reprezentuje całą ludzkość, a nie tylko historycznego Dantego, ma określony cel: ukazanie człowiekowi każdej epoki drogi do szczęścia poprzez uwolnienie go od zniewolenia, do jakiego prowadzi zbłądzenie moralne, a tym bardziej większe zło.

  1. Bunt na Elsynorze – Jack London

Powieść przygodowa z 1927 roku autorstwa Jacka Londona (właśc. John Griffith Chaney), amerykańskiego pisarza przełomu XIX i XX wieku, autora powieści i opowiadań z wątkami autobiograficznymi. London miał niezwykle barwne życie. Samouk, był m.in. gazeciarzem, trampem, kłusownikiem, marynarzem, poszukiwaczem złota w Klondike i reporterem.

  1. Choroba samotnego wodza – Jack London

Opowieść o Samotnym Wodzu, który będąc ciężko chory, wybija sąsiednie plemię i staje się przywódcą swojego.

  1. Cierpienia młodego Wertera – Johann Wolfgang Goethe

„Żegnam cię Lotto! Żegnam na zawsze!” to ostatnie słowa człowieka zakochanego, dla którego miłość stała się absolutem. Dla Wertera Lotta była całym światem. Tak kocha romantyczny kochanek, który nareszcie odnalazł bliźniaczą duszę. Niebo i piekło miłości… Uniesienia miłosne i katusze człowieka odtrąconego… Klasyczny trójkąt… Konflikt uczucia i rozumu…

  1. Cyganie i przemytnicy – Karol May

„Cortejo siedział nad plikiem papierów i rachunków, które tylko co sprawdził. Odłożywszy pióro, rzekł:

— Jestem z pana zadowolony. Na moją część przypada trzydzieści tysięcy duros. Nie spodziewałem się tym razem takiego zarobku.

Kapitan zapytał chłodno:

— Czy mam wypłacić pieniądze zaraz, czy też zostawi je senior w interesie?

— Zostawię.

— Doskonale. Czy jest tu jeszcze jakaś sprawa?

— Czy nie potrzebuje pan marynarza?

— Przydałby się. A co to za człowiek?

— Taki, którego mógłby pan zgubić po drodze.

— Aha, zgubić w wodzie, nieprawdaż? – Landola uśmiechnął się znacząco.

— Wszystko jedno gdzie, może go pan zostawić nawet na lądzie. Człowiek ten w żadnym wypadku nie powinien jednak wrócić do Hiszpanii.” (fragment)darmowe ebooki

  1. Czarownica – Wiktor Gomulicki

Zbiór trzech opowieści („Porwanie mistrza Twardowskiego”, Czarownica”, „Horror utajonej świątyni”), które łączy mistrzowskie połączenie wydarzeń pełnych grozy z historią Polski. Historia stanowiąca barwne tło mrocznych wydarzeń bliska jest zarówno Wiktorowi Gomulickiemu – czołowemu pisarzowi polskiego pozytywizmu, jak też Andrzejowi Sarwie – współczesnemu prozaikowi i eseiście.

  1. Czerwony korsarz – James Fenimore Cooper

Na szlaku Wielkiej Przygody trafisz w najbardziej niezwykłe i egzotyczne miejsca, będziesz miał okazję poznać rozmaite kultury, zwyczaje i wielu interesujących ludzi. Szlak ten wiedzie przez nieznane krainy, nieprzebyte puszcze, burzliwe oceany i podniebną przestrzeń – ale także przez miejsca bliskie i znane, które dzięki naszym opowieściom wydadzą Ci się fascynujące i pełne tajemnic.

  1. Człowiek, który zdemoralizował Hadleyburg – Mark Twain

W miasteczku słynącym z uczciwości wszystkich jego mieszkańców zjawia się Nieznajomy. W ręce kasjera z banku składa cenny depozyt, przeznaczając znaczną sumę pieniędzy dla kogoś, kto pomógł mu przed laty wybrnąć z krytycznej sytuacji. Nieznanego z nazwiska dobroczyńcę można zidentyfikować na podstawie słów, które kiedyś wypowiedział – znajdujących się w osobnej, zalakowanej kopercie. Cały Hadleyburg żyje tą sensacyjną sprawą. A po odbiór nagrody zgłasza się dwudziestu najwybitniejszych obywateli miasteczka.

  1. Dama kameliowa – Aleksander Dumas

Małgorzata Gautier, paryska kurtyzana, ma licznych wielbicieli. Jej klientami są panowie z wyższych sfer. Pewnego dnia poznaje młodego i przystojnego Armanda Duvala. Oboje zakochują się w sobie. Jednak związek z kobietą lekkich obyczajów może zaszkodzić mężczyźnie w karierze. Małgorzata na prośbę ojca Duvala porzuca ukochanego, kłamiąc, że już go nie kocha. Życie jest okrutne dla młodej dziewczyny. Zapada ona na gruźlicę, a jej dni są policzone. Zrozpaczony Armand w dniu śmierci ukochanej dowiaduje się, co było przyczyną ich rozstania.

  1. Demon – Adolf Dygasinski

Fragment: „Wsiadłem do wagonu. Lokomotywa, jakby jaki potworny odyniec, poczęła sapać i fukać: — „uf, uf, uf!” Odezwała się świstawka: — „fiur lu lu!” Pociąg ruszył. Usiadłem przy jednym oknie, przy drugim już siedział jakiś człowiek wysoki, blady, brunet, z czarnymi przenikliwymi oczyma, wąsaty i brodaty. Było to na schyłku sierpnia. Woń pól i lasów wpadała z wietrzykiem do wagonu. Przed okiem obrazy szybko migały. Puchy okwitłych ostów bujały w powietrzu i lśniły się w promieniach południowego słońca.”

  1. Dolina ludzi milczących – James Oliver Curwood

Akcja tej książki toczy się – jak zwykle u Curwooda – na Dalekiej Północy. Bohaterem jest dzielny policjant Jim Kent, który sądząc, że jego rana jest śmiertelna, składa fałszywe zeznanie: przyznaje się do zabójstwa, za które został już skazany niewinny człowiek. Okazuje się jednak, że Kent wyzdrowieje… Przeniesiony ze szpitala do więzienia, czeka na proces.

  1. Dom otwarty – Michał Bałucki

Epizod z życia poczciwej, choć nie pozbawionej śmieszności rodziny mieszczańskiej. Państwo Żelscy, mieszczanie, na skutek snobistycznych zachcianek zaczynają naśladować styl życia bogaczy. Pewnego dnia postanawiają wydać bal, który okazuje się początkiem wielu komplikacji towarzyskich i rodzinnych. Świetny humor sytuacyjny, ciekawie zarysowane postacie i interesujące obserwacje obyczajowe to niewątpliwe zalety tej sztuki komediowej z 1883 r.

  1. Don Kichot z La Manchy – Miguel de Cervantes Saavedra

Miguel de Cervantes Saavedra swoim Don Kichotem położył podwaliny pod nowoczesną powieść. Przygody oszalałego od czytania książek szlachcica i jego giermka od z górą czterystu lat bawią i wzruszają kolejne pokolenia czytelników. Okazuje się, że mimo swego sędziwego wieku Don Kichot to książka interesująca, wciągająca i pouczająca, a przede wszystkim śmieszna, jak informuje sam autor na kartach swojej powieści. Do tej pory trudno było tę śmieszność dostrzec. Dopiero teraz w pełni możemy docenić humor i doskonałe pióro wielkiego Hiszpana.

  1. Druga księga dżungli – Rudyard Kipling

Drugi cykl luźno ze sobą powiązanych opowiadań o zwierzętach i Mowglim – chłopcu przygarniętym przez wilczą rodzinę i wychowanym przez niedźwiedzia Baloo, panterę Bagheerę i węża Kaa.darmowe ebooki

  1. Faraon – Boleslaw Prus

Powieść historyczna Bolesława Prusa, której akcja rozgrywa się w starożytnym Egipcie. Bohaterem książki jest młody faraon, Ramzes XIII, próbujący poznać mechanizmy rządzenia państwem i podejmującego walkę o niezależność władzy faraona od kasty kapłańskiej.

  1. Faust – Johann Wolfgang von Goethe

Wielki uczony – wciąż spragniony wiedzy o sensie istnienia – zawiera pakt z diabłem. Chce absolutnego poznania i doskonałego szczęścia – jeśli zazna chwili, o której powie „trwaj, jesteś piękna!” szatan będzie mógł wziąć jego duszę do piekła. Mefistofeles ochoczo zgadza się na to – wszak sprawdzić wiarę Fausta pozwolił mu sam Bóg. „Faust” to dzieło życia Goethego, dramat o możliwościach ludzkiego poznania i sensie istnienia świata.

  1. Hamlet – William Shakespeare

Przedstawia on historię duńskiego księcia, który postanawia pomścić skrytobójczo zamordowanego ojca. Zadanie to tym trudniejsze, że zabójcą jest aktualnie panujący król. Hamlet zmuszony zostaje zatem do realizacji swojego skrytego planu – ale nie w historii tej zemsty kryje się ponadczasowość dramatu. Decydują o niej przede wszystkim filozoficzne, uniwersalne treści i wznosząca się na wyżyny poezja.

  1. Jądro ciemności – Joseph Conrad

Akcja opowiadania rozpoczyna się na żaglowcu Nellie, którym piątka przyjaciół wyruszyła w rejs po Tamizie, niedaleko miejscowości Gravesend. Jednym z uczestników wyprawy i jednocześnie głównym bohaterem, pełniącym funkcję narratora w tym utworze, jest Charles Marlow, marynarz. W oczekiwaniu na odpływ opowiada on reszcie załogi jedną ze swych przygód. Cały utwór jest streszczeniem jego historii dotyczącej spełnienia młodzieńczych marzeń Marlowa w młodości zastanawiały białe plamy na mapie.

  1. Kain – George Byron

Śmierć jest złem, jeżeli wypływa z ręki Boga. A jeśli Bóg zabija człowieka i neguje go , nic nie może przeszkodzić człowiekowi w zabijaniu i negowaniu bliźnich. „Kain” to inne spojrzenie na biblijną przypowieść, krzyk wobec niesprawiedliwości. Bo przecież jakim prawem tylko ofiara Abla została przyjęta przez Boga?

  1. Kariera Nikodema Dyzmy – Tadeusz Dolega-Mostowicz

Nikodem Dyzma, bezrobotny urzędnik pocztowy z prowincji, przybywa do Warszawy w poszukiwaniu pracy. Zrządzeniem losu znajduje na ulicy zaproszenie na raut dla dyplomatów i osób z wyższych sfer. Omyłkowo uznany za ważnego gościa, zostaje wpuszczony do środka, gdzie daje pokaz obcesowego zachowania. Przynosi mu to nie tylko poklask i uznanie zebranego towarzystwa, ale i otwiera drzwi do oszałamiającej kariery…

  1. Kobieta trzydziestoletnia – Honore de Balzac

Julia wyszła za Wiktora w przekonaniu, iż ogromnie go kocha, ale miłość jej szybko okazała się zauroczeniem, które niczym bańka mydlana pękło, zostawiając po sobie jedynie plamy. Wkrótce jej małżeństwo przemieniło się w „legalną prostytucję”, jak sama to określała. Nie potrafiła kochać swojego męża, ale nie umiała również go zdradzić, by być szczęśliwą przy innym…

  1. Król Edyp – Sofokles

Tematem tej tragedii jest los Edypa – człowieka obciążonego klątwą, któremu nie udaje się uniknąć straszliwego losu, mimo że bardzo się stara. Edyp to postać tragiczna – mimo, że pragnie uciec od winy tragicznej, każdy krok zbliża go do niej. Ujawnia się przy tym ironia tragiczna i potęga fatum.

  1. Kwiat dalekiej północy – James Oliver Curwood

Książka opowiada o przygodach Filipa Whittemore, który przeżywa interesujące przygody na łonie natury, w kanadyjskich lasach oraz poznaje miłość swojego życia.

  1. Lourdes – Emil Zola

Piotr Froment, ksiądz katolicki, przeżywa poważny kryzys wiary. Nie chcąc wykonywać bez przekonywania swoich obowiązków, udaje się razem z przyjaciółką z dzieciństwa, Marią de Guersaint, i jej rodziną, na pielgrzymkę do Lourdes. Maria po ciężkiej chorobie może poruszać się jedynie na wózku i jej rodzice, wierzący katolicy, jak i ona sama, mają nadzieję na cudowne wyleczenie.

  1. Makbet – William Shakespeare

Akcja tragedii rozgrywa się w średniowiecznej Szkocji. Makbet, jeden ze znakomitych wodzów wojsk króla Duncana, jadąc przez wrzosowisko wraz ze swoim przyjacielem, Bankiem, spotyka trzy wiedźmy. Przepowiadają mu one, że zostanie królem, a Banko będzie ojcem królów.

  1. Moralność Pani Dulskiej – Gabriela Zapolska

Główna bohaterka – Aniela Dulska – jest postacią obłudną, dwulicową, fałszywą, chciwą, nie potrafi okazać życzliwości, gardzi ludźmi biednymi, słabymi i wrażliwymi. Wszystko co robi, robi na pokaz. Jej postawa, nazywana „dulszczyzną”, prezentuje pozorną moralność; życie w zakłamaniu i obłudzie.darmowe ebooki

  1. Nędznicy – Hugo Victor

Utwór w planach Wiktora Hugo miał być panoramicznym obrazem całego społeczeństwa francuskiego XIX wieku oraz wykładnią poglądów autora na kwestie sprawiedliwego porządku społecznego, walki z nędzą i wykluczeniem. Na kartach Nędzników, poprzez główne wątki fabularne oraz liczne dygresje o charakterze filozoficznym i historycznym, Hugo prezentuje swój program polityczny i społeczny, oparty na wartościach chrześcijańskich, wierze w możliwość pozytywnej przemiany każdego człowieka oraz w ciągły, obejmujący wszystkie dziedziny życia postęp. Praca nad utworem trwała blisko dwadzieścia lat, jego szczegółowa koncepcja ulegała w tym okresie wielokrotnym zmianom i rozszerzeniom.

  1. Olivier Twist – Karol Dickens

Tytułowy bohater, sierota, zostaje umieszczony wraz z innymi pozbawionymi rodziny dziećmi w sierocińcu, gdzie cierpi głód, zimno i nieludzkie traktowanie, co prowadzi do licznych zgonów dzieci. Oliver, któremu udało się przeżyć mimo wszystko, w dniu swoich dziewiątych urodzin zostaje zabrany do kolejnego przytułku, gdzie, ma zdobyć wykształcenie i nauczyć cię pożytecznego rzemiosła. Głodzony i poniewierany, gdy prosi o dokładkę zostaje wyrzucony i odtąd, próbuje samodzielnie dać sobie rade w życiu. Naturalną koleją rzeczy chłopiec trafia do środowiska przestępczego, gdzie uczy się jak przetrwać i walczyć o swoje…

  1. Pierścień i róża – William Makepeace Thackeray

Akcja toczy się w dwóch fikcyjnych państwach Paflagonii i Krymtatarii. W obu tych krajach rządzą uzurpatorzy. W pierwszym Walorozo, który zagarnął tron prawowitego następcy tronu Lulejki, a w drugim Padella, który pokonał króla Kalafiore, rządzi na jego miejscu przekonany o śmierci jego córki – prawowitej następczyni tronu. Książę Lulejko żyje beztrosko nie przejmując się brakiem korony. Jest zaręczony z piękną królewną Angeliką, córką Walorozo, o której rękę stara się także przystojny syn Padelli książę Bulbo. Nie zdaje sobie sprawy, że Angelika zawdzięcza swoją urodę magicznemu pierścieniowi, a podobnie jak Bulbo magicznej róży.

  1. Przygody Tomka Sawyera – Mark Twain

„Przygody Tomka Sawyera” to jedna z tych szczególnych książek, które zapadają w pamięć na zawsze. Chcemy wraz z bohaterami beztrosko kąpać się w rzece i cieszyć się z podkradzionego jabłka. Dla każdego, kto poznał Tomka, malowanie płotu już nigdy nie będzie takie samo.

  1. Robinson Kruzo – Daniel Defoe

Robinson ląduje na bezludnej wyspie. Musi się zatroszczyć o jedzenie, mieszkanie, ubiór, brak mu najpotrzebniejszych rzeczy. Jest sam, zdany tylko na siebie. Czy cywilizowany człowiek może przeżyć w ekstremalnych warunkach, gdzie ma do dyspozycji tylko potęgę natury? Czy przyroda jest wrogiem czy przyjacielem człowieka?

  1. Szpieg – Cooper James Fenimore

Jest rok 1776. Powieść przenosi czytelnika w czasy wojny między Anglią a Zjednoczonymi Stanami Ameryki. Anglicy wykorzystują emigrantów nie tylko w bezpośredniej walce z tworzącym się państwem, ale również w zbieraniu informacji. Kongres powołał wówczas specjalną, tajną komisję do walki z agentami Korony. Przy wypełnianiu obowiązków komisji posługiwano się osobami, których obowiązki niewiele różniły się od zadań zwykłego szpiega…

  1. Tajemnica Johna Keitha – Curwood James Oliver

Powieść przygodowa; John Keith posądzony o zbrodnie, musi się ukrywać. Ściga go Conniston z królewskiej Konnej Policji. Po wielu miesiącach udało mu się złapać Keitha na północy kraju, ale szalejący podbiegunowy huragan nie pozwalał im na powrót do miasta. Podczas długiego czekania na pogodę między policjantem a zbiegiem powstała nić sympatii …

  1. Tętniace serce – Selma Lagerlof

Powieść „Tętniące serce” jest wyjątkowa z dwóch powodów. Pierwszy, to temat. Książek o miłości macierzyńskiej jest wiele, tu głównym bohaterem jest miłość ojcowska. Przedstawiona z błyskotliwą wyobraźnią, przenikliwie… czuje się jej moc, jak się rodzi, trwa i nie ma końca, bez względu na to, co się dzieje. Czy się jednak skończy?

  1. W matni – Zola Emil

Siódma część cyklu Rougon-Macquartowie Emila Zoli. Powieść opisuje życie najniższych warstw społecznych w Paryżu epoki II Cesarstwa.darmowe ebooki

  1. Wyspa skarbów – Robert Louis Stevenson

Kilkunastoletni Jim Hawkins pracuje w tawernie portowej. Zaciąga się na statek, którego załoga płynie na tajemniczą wyspę  gdzie, jak pokazuje stara mapa, znajduje się skarb legendarnego kapitana piratów Flinta. Wśród załogi statku znajdują się dawni towarzysze Flinta, którzy pragną odzyskać utracone łupy.

  1. Wierna rzeka – Stefan Żeromski

Nazywana jest najpiękniejszą opowieścią o roku 1863 w literaturze polskiej. Stanowi ostatnie ogniwo zamierzonego i tylko częściowo zrealizowanego przez Stefana Żeromskiego cyklu historycznego, zaczynającego się w Niezdołach, zapadłym dworku szlacheckim, gdzie na tle wydarzeń powstania styczniowego rozgrywają się losy tragicznej miłości ubogiej szlachcianki Salomei Brynickiej i uratowanego przez nią powstańca.

  1. Winnetou – Karol May

Pasjonująca, pełna przygód opowieść o najsłynniejszym Indianinie Ameryki – Winnetou, jego bracie krwi – Old Shatterhandzie i innych bohaterach Dzikiego Zachodu – tych szlachetnych i tych wyjętych spod prawa.

  1. Wstęp do filozofii – Stanisław Brzozowski

Mamy tutaj filozoficzne rozważania w formie dialogu. Dialogują ze sobą Ryszard i Emanuel. Obydwie postacie są fikcyjne, jednak mają swoje filozoficzne odzwierciedlenia. Pierwszy z nich Ryszard przedstawia Ryszarda Avenariusa, a więc stanowisko filozoficzne określane jako empiriokrytycyzm. Natomiast pierwowzorem Emanuela jest Immanuel Kant, a wiec reprezentuje filozoficzne stanowisko kantystów.

  1. Z genealogii moralności – Fryderyk Nietzsche

Jedna z najważniejszych książek Nietzschego. Po raz pierwszy została opublikowana w roku 1887. Ma ona, co u niemieckiego filozofa wyjątkowe, formę systematycznego traktatu filozoficznego. Książka ta traktuje o źródłach naszych pojęć „dobra” i „zła”. Czy pierwotnie „dobry” oznaczało tyle, co „szlachetny”, „dostojny”? Czym jest tak naprawdę głos sumienia i czym w istocie swej jest zasada ascetyzmu? Oto niektóre z pytań, na które autor usiłuje sobie odpowiedzieć. A odpowiedzi Nietzschego są jak zawsze wielce zaskakujące…

  1. Zabójstwo przy RueMorgue- Edgar Allan Poe

Nowela napisana przez Edgara Allana Poe, opublikowana w czasopiśmie Graham’s Magazine w roku 1841. Autor zaliczał ją do grupy jego historii analitycznych. Określana jest jako pierwszy utwór detektywistyczny.

  1. Zamek kaniowski – Seweryn Goszczyński

Poemat romantyczny autorstwa Seweryna Goszczyńskiego, typowy przykład polskiego czarnego romantyzmu. Został napisany w roku 1828 a nawiązuje do wydarzeń koliszczyzny. Składa się z trzech części. Akcja rozgrywa się w Kaniowie na Ukrainie, obfituje w makabryczne i krwawe wydarzenia. Wśród wielu postaci tej frenetycznej powieści występują m.in. Kozacy (Szwaczka, Nebaba i ich ludzie, zazwyczaj rozbójnicy), zły polski rządca zamku, poślubiona przez niego podstępem Orlika (następnie mężobójczyni). Zamek zostaje na koniec zniszczony.

  1. Zew krwi – Jack London

Dla Bucka beztroskie lata szczenięce mijają z chwilą, gdy zostaje porwany i sprzedany poszukiwaczowi złota. Będzie musiał stawić czoła licznym niebezpieczeństwom, stwarzanym przez dziką przyrodę, ale i złych ludzi. To książka o niesamowitych przeżyciach dzielnego psa.

  1. Zloty garnek – E. T. A. Hoffmann

Tytułowy utwór opowiada o przygodach młodego studenta Anzelmusa, który zajmując się kopiowaniem starych pism, nagle musi zmierzyć się z nadprzyrodzonymi siłami i zdecydować, co jest dobre, a co złe. Tekst został znakomicie przetłumaczony przez Elizę Pieciul-Karmińską, a towarzyszą mu wspaniałe ilustracje Aleksandry Kucharskiej-Cybuch.

  1. Znachor – Tadeusz Dolega-Mostowicz

Znakomity chirurg o międzynarodowej sławie, profesor Wilczur, zrozpaczony po odejściu ukochanej żony, włóczy się po mieście i w wyniku pobicia traci pamięć. Nie widząc kim jest tuła się po wioskach imając się przypadkowych prac. Wreszcie przygarnięty pod dach przez wiejskiego gospodarza, jako Antoni Kosiba zaczyna leczyć ludzi. Po udanej operacji kalekiego syna gospodarza, uzyskuje jego sława zaczyna się rozprzestrzeniać. Zazdrosny o jego sukces miejscowy lekarz, grozi mu sądem za nielegalne praktyki.

darmowe ebooki

1 thoughts on “50 najlepszych darmowych ebooków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *