5 Sposobów na udane wakacje z czytnikiem

Wakacje to czas na relaks, odpoczynek i oczywiście na czytanie. Czytnik e-booków staje się niezastąpionym towarzyszem, pozwalając na zabranie ze sobą całej biblioteki w jednym, lekkim urządzeniu. Jak jednak maksymalnie wykorzystać możliwości czytnika, aby nasze wakacje były bardziej udane? Oto 5 sposobów, które pomogą nam spędzić urlop pełen relaksu i wrażeń.

1. Zaopatrz się w dużą bibliotekę książek

Wakacje to idealny moment, aby nadrobić zaległości w czytaniu. Przed wyjazdem warto wgrać na czytnik kilka tytułów, które od dawna czekają na swoją kolej. Współczesne czytniki oferują przechowywanie dużej liczby  książek – na przykład PocketBook Verse ma 8 GB pamięci z możliwością rozbudowy poprzez kartę pamięci do 128 GB, co pozwala na przechowywanie tysięcy e-booków i audiobooków​​. Dzięki temu zawsze będziesz mieć pod ręką coś interesującego do przeczytania.

2. Pamiętaj o ochronie!

Tak jak musimy przed wyjściem pamiętać o ochronie przeciwsłonecznej, wygodnych butach i kapeluszu, tak i czytnik warto zabezpieczyć. Etui dobrze ochronią czytnik przed zarysowaniami i zadrapaniami, a dodatkowo są dostępne w różnych wzorach i kolorach, które personalizują czytnik. Na przykład do czytnika Kobo Clara BW jest do wyboru aż 6 wersji kolorystycznych. Które etui Ty wybierzesz?

3. Wykorzystaj funkcje dodatkowe

Niektóre czytniki, jak Onyx Boox Tab Mini C, oferują funkcje dodatkowe takie jak możliwość robienia notatek, rysowania czy nawet przeglądania internetu​​. Dzięki temu czytnik staje się nie tylko narzędziem do czytania, ale także wszechstronnym asystentem podróży. Możesz zapisywać wrażenia z podróży, rysować pejzaże, a nawet sprawdzać najnowsze wiadomości.

4. Wykorzystaj wyjazd na naukę

Czytniki e-booków umożliwiają naukę języków poprzez słowniki offline, dodawanie adnotacji, czy nawet zewnętrzne aplikacje. Pamiętaj o pobraniu potrzebnych słowników, książek w języku obcym i ucz się, nawet bez dostępu do internetu! A nowo nabyte umiejętności przetestuj podczas podróży za granicę.

5. Zapomnij o powerbanku!

Czytniki e-booków mają długą żywotność baterii, która pozwala na korzystanie z urządzenia przez wiele tygodni na jednym ładowaniu, co jest nieocenione podczas wakacji.  Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się ulubionymi książkami bez przerw, niezależnie od tego, jak długo trwa twoja przygoda.

Podsumowanie

Czytnik e-booków to nieodłączny towarzysz udanych wakacji. Dzięki niemu możesz zabrać ze sobą całą bibliotekę, korzystać z dodatkowych funkcji, uczyć się nowych rzeczy i cieszyć się lekturą w każdym miejscu. Zostaw telefon z rozpraszającymi powiadomieniami w hotelu, aby nic nie przeszkodziło w Twoim wakacyjnym relaksie. W te wakacje skup się tylko na odpoczynku i dobrej książce!

Przypominamy również o rankingu czytników, które dobrze się sprawdzą na wakacje.

autorka: Agnieszka
PocketBook Verse Pro CzerwonyKobo Libra Colour

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *