Jak notowanie na e-papierowym ekranie ułatwia pracę?

Bałagan w papierach? Ból oczu? Problemy ze skupieniem? Zobacz, jak rozwiązać te bolączki, dzięki inwestycji w wielofunkcyjne urządzenie E-Ink.

onyx boox note air notowanie za pomocą rysika WACOM

Zacznijmy od opinii jednej z użytkowniczek:

„Rewelacja! Ekran 10.3′ robi kolosalną różnicę względem mniejszych czytników. Sprzęt jest bardzo responsywny, działa niemal tak szybko jak urządzenia dotykowe z kolorowym ekranem. Łatwy w obsłudze, z ogromnymi możliwościami rozszerzania funkcjonalności po instalacji dodatkowych aplikacji. Testowałam go z przeróżnymi formatami plików i nawet skanowane pdf-y o rozmiarze >200mb obsługuje bez żadnych opóźnień. Jednak to co zaskoczyło mnie najbardziej, to funkcja rozpoznawania pisma odręcznego w notatniku. Po instalacji polskiego słownika rozpoznaje dosłownie wszystko, nie ma najmniejszego problemu z polskimi znakami. Genialne urządzenie. Polecam każdemu z czystym sumieniem.” – Sylwia. Ta recenzja i inne dostępna są TUTAJ.

Jak widzisz, nie jest to marketingowa obietnica, a fakt potwierdzony przez użytkowników. Dlatego pokażemy Ci konkretne 6 przykładowych zastosowań urządzeń od Onyx Boox.

Słowem wstępu…

Już dawno udowodniono, że odręczne notatki pomagają efektywniej zapamiętywać, lepiej rozumieć i systematyzować informacje. Jednak ze względu na nieprzerwanie rosnącą liczbę danych ich strukturyzacja pochłania wiele energii. Dlatego pracujemy na komputerach, laptopach, smartfonach i tabletach. Tu zaś pojawiają się inne problemy. Na przykład aplikacje skutecznie rozpraszające uwagę podczas pracy lub ból oczu po kilkugodzinnym patrzeniu się w ekran LCD. Na szczęście można połączyć nowoczesną technologię z odręcznym notowaniem, nie narażając przy tym wzorku i zapewniając sobie chwilę wytchnienia od bombardujących nas powiadomień. Zrobił to Onyx Boox.

Ekran e-ink nie odbija mocnego światła pozwalając na lekturę w pełnym słońcu

Tablety od Onyx Boox wyposażono w matowe ekrany E-Ink charakterystyczne dla czytników e-booków i wiele funkcji oferowanych przez standardowe tablety. Zastosowana w nich technologia pozwala imitować kartkę papieru – nie odbija refleksów światła, a przy wyłączonym podświetleniu nie emituje światła niebieskiego.

Jakie są konkretne zastosowania?

1. Notatki zawsze pod ręką, nawet jak zapomnisz ładowarki

Po pierwsze, z takim urządzeniem wszystkie notatki są zawsze pod ręką. Być może pomyślicie, że laptopa i inne urządzenia LCD też można mieć przy sobie… Tak, ale tablet E-Ink jest dużo bardziej poręczny niż laptop, a bateria 3000 mAh przy wyłączonym Wi-Fi i półgodzinnej lekturze dziennie wytrzyma do 4 tygodni.

odręczne notatki na elektronicznym tablecie e-ink od onyx boox

2. Błyskawiczne wyszukiwanie dokumentów

Do dyspozycji jest przejrzysta Biblioteka, która pozwala na korzystanie z wcześniej utworzonych folderów, nadawanie plikom nazw i szybkie wyszukiwanie. To bardzo przydatna funkcja, gdy okazuje się, że zaraz mamy ważne spotkanie. Nie musimy szukać w pośpiechu dokumentów w stertach papierów, wystarczy kilka kliknięć i już mamy to, czego potrzebujemy. Warto też dodać, że jeśli zalogujemy się na swoje konto Boox na smartfonie lub komputerze, to wszystkie notatki i dokumenty zostaną natychmiast zsynchronizowane na pozostałych urządzeniach przez Wi-Fi. Możemy też szybko importować je do Dysku Google czy na przykład Microsoft OneDrive.

Onyx Boox Note air podłączenie klawiatury bluetooth

3. Oszczędność czasu i prestiż

Z tabletem Onyx Boox można także zaoszczędzić czas na drukowaniu i porządkowaniu dokumentów. Przykładowo, umowę podpiszemy bezpośrednio na czytniku, dzięki rysikowi WACOM. Następnie szybko wyszukamy ją w Bibliotece plików i bezpośrednio z poziomu czytnika wyślemy do dowolnej liczby osób. Cały proces zajmuje nie więcej niż 3 minuty. Dodatkowym atutem jest to, że kontrahent podpisujący dokument na pewno będzie pod wrażeniem, że korzystamy z nowoczesnych rozwiązań.

Alternatywa dla drukowania tablety od onyx boox z ekranem e-ink

4. Spotkania bez barier

Kontakt wzrokowy w relacjach biznesowych jest kluczowy. Niestety często utrudnia go ekran komputera lub laptopa, znajdujący się pomiędzy uczestnikami spotkania. Zupełnie inna atmosfera towarzyszy podczas rozmowy, gdy notatki zapisywane są na papierze, co niestety dla osoby zapisującej nie zawsze jest wygodne. Rozwiązaniem jest e-papier, który daje rozmówcy poczucie bycia ważnym i słuchanym, a notującemu znacznie usprawnia pracę. Poza tym to doskonała forma wspólnej wizualizacji pomysłów.

Czytnik e-booków doskonałe narzędzie na spotkania biznesowe.

5. Troska o środowisko

Weźmy też pod uwagę koszt dobrej drukarki, czyli około 800 złotych. Do tego trzeba doliczyć tusze, papier, serwis… No i hałas. Na tabletach Onyx Boox zrobisz odręczne notatki bezpośrednio na cyfrowych plikach w formatach EPUB i PDF. Jeśli zechcemy, w kilka sekund przekonwertujemy je na pismo elektroniczne oraz zabezpieczymy hasłem. Poza tym do dyspozycji mamy zaawansowane narzędzia – ołówek, pędzel, markery, Lasso, warstwy… Wszystko, co potrzebne do wygodnego notowania.

Konwersja pisma odręcznego na elektroniczne onyx boox

Konwersja pisma odręcznego na elektroniczne.

onyx boox note air rysyuj dzieła sztukiKorzystanie z zaawansowanego notatnika.

6. Dostęp do aplikacji na matowym ekranie E-Ink

Urządzenia od Onyx Boox wyposażone są w system Android 10, dzięki czemu można korzystać ze Sklepu Google Play. Umożliwia to pobieranie takich aplikacji jak Gmail, Asana czy One Note. Jednak, jeśli zależy nam na pełnym skupieniu, warto wybierać te aplikacje, które nie będą nas rozpraszać. Do dyspozycji jest też przeglądarka, pozwalająca na pobieranie plików bezpośrednio na tablet Onyx Boox. Znajdziemy też głośniki, mikrofon i podświetlenie z regulacją barwy. Z kolei o szybką pracę urządzenia dba ośmiordzeniowy procesor oraz, w przypadku Note Air – 3 GB pamięci RAM. Mimo to trzeba pamiętać, że głównym przeznaczeniem tabletów E-ink jest cyfrowa lektura oraz wygodne notowanie.

Onyx Boox Note Air czytnikd p pdf lektura pozioma

 

 

Onyx Boox Note Air 2

Onyx Boox Note Air 2 Plus

Onyx Boox Note 5

Onyx Boox Max Lumi 2

 

1 thoughts on “Jak notowanie na e-papierowym ekranie ułatwia pracę?

  1. Bogumił

    Jak szybko zużywają się rysiki podczas korzystania? Czy można je zastąpić czymś wytrzymalszym, nie niszczącym ekranu, jeśli nie zależy nam na odczuciu pisania jak na papierze?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *