Porównanie czytników PocketBook 624 Basic Touch i Cybook Muse

PocketBook 624 Basic Touch jest znanym i lubianym czytnikiem o atrakcyjnym stosunku dobrej jakości do niewielkiej ceny. Jednak producent ma zamiar wycofać go z oferty, na szczęście znaleźliśmy dla niego alternatywę. Jego najlepszym następcą powinien okazać się wchodzący powoli na polski rynek filigranowy Cybook Muse.

 

 

basic touch-horz

Basic Touch to jedno z niewielu urządzeń w tym przedziale cenowym, oferujące  dotykowy ekran oraz wiele możliwości systemowych i dodatków. Jest to popularny wybór użytkowników, którym zależy na możliwie najlepszych parametrach, przy najniższych kosztach zakupu. Cybook Muse to praktycznie ten sam standard o niewielkich różnicach, a także kilka mocnych stron, którymi PocketBook nie mógł się poszczycić.

Największą zaletą Cybooka jest przede wszystkim większa rozdzielczość ekranu przy dużo mniejszych gabarytach. Muse to wyjątkowo kompaktowy czytnik, a dodatkowo wyróżnia go elegancki i minimalistyczny design. Obudowa czytnika jest praktycznie całkowicie płaska. Cybook posiada również mocniejszą i bardziej wytrzymała baterię, a co ważniejsze – jest szybszy niż Basic Touch. Czytnik działa bardzo sprawnie i nie zacina się, a strony ebooków zawsze zmieniają się płynnie. Podobnie również jak PocketBook obsługuje wszystkie najważniejsze formaty plików.

W przedziale poniżej 400zł PocketBook Basic Touch jest jednym z nielicznych czytników oferujących tak wysoką jakość wykonania i funkcji. Teraz, pałeczkę przejmuje Cybook Muse. Za tą cenę nie znajdzie się zbyt wielu czytników z dotykowym wyświetlaczem i tak dużej rozdzielczości ekranu w stosunku do niewielkich gabarytów obudowy. Dla wszystkich entuzjastów korzystnych cen publikujemy więc porównanie parametrów technicznych i zachęcamy do zgłębienia tematu Cybooka Muse, którego pełny test już wkrótce również znajdzie się na blogu.

 

cybook-vs-PB

 

Zobacz również:

Kindle 7 vs Cybook Muse– porównanie czytników

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *