PocketBook Touch Lux 5 – w sprzedaży na Czytio.pl

PocketBook Touch Lux 5 to już piąta odsłona bestsellera od PocketBook. Prosta obsługa, przystępność cenowa oraz wysoka funkcjonalność serii Lux jak magnes przyciąga e-czytelników. Lux 5 oferuje fanom e-książek takie nowości jak dwurdzeniowy procesor oraz podświetlenie SMARTlight. Już teraz kupisz go na Czytio.pl.

PocketBook Touch Lux 5 czytnik z podświetleniem i Legimi

Pocketbook Touch Lux 5 wyposażono w 6-calowy pojemnościowy ekran dotykowy E INK Carta HD o rozdzielczości 1024 × 758 z 212 PPI, dzięki czemu jest tak samo kompaktowy jak jego poprzednicy. Posiada też podświetlanie ekranu z funkcjonalnością SMARTlight, z której na pewno będą zadowoleni fani wieczornej lektury. Umożliwia ona nie tylko regulację natężenia podświetlenia, ale także jego barwy. Do wyboru mamy kilka odcieni zimnych i ciepłych kolorów. Te o cieplejszych tonacjach szczególnie polecane są przy wieczornej lekturze.

PocketBook Touch Lux 5 tani czytnik e-booków

Drugą istotną nowością jest dwurdzeniowy procesor 2 x 1 GHZ, który razem z 512 MB pamięci RAM zapewniają przyjemną i sprawną obsługę czytnika. Przekłada się to na szybsze ładowanie e-książek oraz płynniejszą obsługę pozostałych funkcji, takich jak na przykład Send-to-PocketBook. Jest to aplikacja, która umożliwia bezprzewodowe i szybkie przesyłanie e-booków.

Co istotne, na PocketBook Touch Lux 5 od razu po zakupie można korzystać z aplikacji Legimi (z gratisowym kodem 60 dni Legimi od Czytio.pl lub po wykupieniu abonamentu). Jest to usługa, która umożliwia dostęp do ponad 60 tysięcy e-booków i audiobooków. O szczegółach na temat Legimi przeczytacie tutaj.

PocketBook Touch Lux 5 przyciski fizyczne i dotykowy ekran

PocketBook Touch Lux 5 będzie także doskonałym narzędziem dla osób uczących się języków obcych. Czytnik posiada wgrane słowniki, a także umożliwia pobieranie własnych. Aby przetłumaczyć słowo na język docelowy, wystarczy przytrzymać na danym słowie palec – po kilku sekundach pojawi się tłumaczenie.

Poza tym PocketBook Touch Lux 5, tak samo jak jego poprzednicy, pozwala na wygodne dodawanie adnotacji do wybranych fragmentów tekstu oraz personalizację ustawień czcionki (krój pisma, rozmiar itp.) – dzięki czemu osoby z wadą wzroku mogą wygodnie powiększać tekst.

Jeśli ktoś lubi mieć wszystkie ebooki przy sobie to 8 GB pamięci wewnętrznej + możliwość jej rozszerzenia za pomocą karty SD o pojemności 32 GB na pewno spełnią oczekiwania. A jeśli wolisz mieć porządek, to możesz łatwo usuwać e-booki ze swojego czytnika np. za pomocą komputera i kabla USB.

PocketBook Touch Lux 5 ruby red

Na koniec warto dodać, że PocetBook Touch Lux 5 wyposażono w  micro USB, WIFI i  baterię 1500 mAh, wymiary wynoszą 161,3 × 108 × 8 mm, z kolei waga jest równa zaledwie 150g.

PocketBook Touch Lux 5 to czytnik e-booków dla osób, które szukają urządzenia do czytania obsługującego niemal każdy format* typowy dla e-książek oraz aplikację Legimi – uwielbianą przez polskich e-czytelników. Istotną funkcją jest także podświetlenie SMARTlight, umożliwiające wygodną lekturę nawet po zmroku. Poza tym czytnik jest prosty w obsłudze, dlatego też sprawdzi się nawet u osób, które nie są bardzo dobrze zaznajomione z technologią. Kolejnym jego atutem jest menu w języku polskim. Reasumując, posiada wszystko, co niezbędne do wygodnej lektury, a jednocześnie jest przystępny cenowo.

*Należy jednak pamiętać, że mimo iż czytnik odtwarza PDF, to jego wielkość ekranu nie jest dostosowana do tego formatu. Dlatego, jeśli szukasz urządzenia do czytania plików, głównie w formacie PDF, warto pomyśleć o czytnikach, które mają większe ekrany (ponad 8-calowe).

 

PocketBook Touch Lux 5 PocketBook Touch Lux 5 bordowy 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *