Pierwszy 13,3-calowy ekran E-Ink z podświetleniem!

Firma DASUNG ogłosiła dziś, że wprowadza swój pionierski monitor Paperlike w wersji z podświetleniem! To z pewnością historyczny moment dla fanów e-czytania i technologii, ponieważ jest to pierwszy duży ekran E-Ink, który wyposażono w „światełko”!

Monitor E-Ink z podświetleniem i dotykiem

Dasung Paperlike to odpowiedź na frustracje użytkowników komputerów i laptopów, spowodowaną odbijaniem się światła od monitora. Technologia E-Ink zastosowana w 13,3-calowym ekranie pozwala na komfortowe korzystanie z monitora nawet w pełnym słońcu! Wprowadzono go z myślą o tych, którzy na co dzień doznają nieprzyjemnych skutków związanych z korzystaniem z ekranów LCD. Dasung Paperlike zapewnia komort, odciążając oczy, dzięki zniwelowaniu emisji światła niebieskiego, na którą jesteśmy skazani, korzystając z monitorów tradycyjnych.

W dniu dzisiejszym firma DASUNG ogłosiła w informacji prasowej przedsprzedaż pierwszego na świecie monitora z ekranem E-Ink wyposażonego w podświetlenie! I to nie byle jakie, bo z możliwością regulacji barwy – od ciepłych tonacji, idealnych do wieczornej lektury po zimne.

ekran e-ink dasung z podświetleniem

Trzeba przyznać, że budzi to nadzieję na przyszłość i oczekiwanie na pojawianie się wielkoekranowych czytników z podświetleniem. Obecnie największymi towarzyszami wieczornej lektury, bez dodatkowego podświetlenia, jest 7,8-calowy PocketBook InkPad 3 oraz 7,8-calowy Onyx Boox Nova. Ale już w czerwcu w sklepie Czytio.pl ukaże się również 10,3-calowy Onyx Boox Pro z podświetlanym ekranem! Z kolei fani jeszcze większych ekranów mogą spodziewać się nowości z podświeteniem nie szybciej niż w 2020 roku.

Wracając do premiery nowego monitora Dasung, ogłoszono również, że będzie on dotykowy oraz wyposażony w unikalną technologię szybkiego odświeżania, niemal dorównującą ekranom LCD. Poza tym dzięki HDMI można podłączyć go zarówno do komputerów, jak i IPhone, czy IPada oraz innych urządzeń obsługujących wyjście HDMI.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *