Nowy Kindle 10 – konkurencja dla Kindle Paperwhite?

Amazon postanowił zrobić niespodziankę e-czytelnikom i bez żadnych przecieków ogłosił kilka dni temu premierę nowego podstawowego modelu Kindle 10. Już niebawem pojawi się w przedsprzedaży na Czytio.pl. Co ma do zaoferowania debiutant 2019 roku?

Nowy Kindle 10 2019

Kindle 10 to pierwszy czytnik Amazonu, który ukaże się w bieżącym roku. Raptem kilka miesięcy temu, w październiku 2018 roku ogłoszono premierę Kindle Paperwhite 4, która wzbudziła spore zainteresowanie wśród fanów e-czytelnictwa oraz nowych technologii. Największym zaskoczeniem, podczas premiery czwartej generacji Peperwhita było jego wodoszczelność. Czym tym razem zaskoczy nas amerykański producent?

Wszystko wskazuje na to, że nowy Kindle 10 jest następcą podstawowego modelu Kindle Touch 8. Wizualnie nie różni się zbytnio od swoich kolegów. Wyposażono go w klasyczną obudowę, bez przycisków fizycznych – co oznacza, że będzie można go obsługiwać przez panel dotykowy. A zatem jaka zaszła zmiana w stosunku do Kindle 8 Touch? Nowego Kindle 10 wyposażono w podświetlenie! Jest to pierwszy podstawowy czytnik od Amazonu, który wyposażono w tę funkcję. Poza tym Kindle 10 jest odrobinę mniejszy od swojego poprzednika, jego wymiary to 160 x 113 x 8,7 m. Z kolei waga jest równa 174 gramy, o 13 gram więcej od Touch 8.

Kindle Touch 8 ma wielu zwolenników głównie ze względu na atrakcyjną cenę, jednak jego głównym mankamentem jest brak podświetlenia. Kindle 10 to odpowiedź na ten problem.

Nowy Kindle 10 od Amazon 2019

 

Pewnie wielu e-czytelnikom nasuwa się pytanie – Czy będzie godną konkurencją dla Kindli z rodziny Paperwhite? Przypomnijmy, że czytniki z tej serii od lat są najlepiej sprzedawanymi czytnikami Kindle ze względu na swój dobry stosunek jakości do ceny. Jak to mówią – to zależy. Największą różnicą między tymi modelami jest rozdzielczość. W przypadku Kindle 10, tak samo jak w Kindle 8 generacji, wynosi ona 167 dpi, z kolei Paperwhite, dla porównania oferuje maksymalną rozdzielczość 300 dpi. Poza tym Kindle 8 ma 4 GB pamięci wewnętrznej, Wi-Fi, Bluetooth oraz odtwarzanie audiobooków za pomocą Audible. Jedyne sprawiedliwe porównanie tych modeli to takie, które będzie ujmować stosunek jakości do ceny. Spodziewana cena nowego Kindle 10 to około 479 zł a zatem jest to dość spora różnica w stosunku do wodoszczelnego Paperwhite 4 za 799 zł. Jednak za podobną cenę – 459 zł możemy mieć także PocketBook Touch Lux 4 z rozdzielczością ekranu 212 dpi.

nowy kindle 10 2019

Kindle 10 to doskonały czytnik dla tych, którzy zaczynają swoją przygodę ze światem ebooków. Ma wszystkie podstawowe funkcje niezbędne do komfortowego e-czytania. Posiada podświetlenie, które przyda się zarówno w dzień, aby zwiększyć kontrast tekstu, jak i wtedy, gdy nie mamy dostępu do zewnętrznego oświetlenia. Poza tym wyposażono go w Wi-Fi, dzięki któremu można szybko ściągać ebooki oraz Bluetooth, umożliwiające odsłuchiwanie audiobooków w aplikacji Audible.

Już niebawem ukaże się szczegółowy test tego modelu.

źródło: Amazon.com

Kindle 10 bez reklam w kolorze czarnym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *