Nowa placówka Pocketbook.

PocketBook zyska wkrótce nowe miejsce produkcji udostępnione przez firmę Foxconn. PocketBook planuje w związku z tym zwiększenie produkcji swoich e-czytników. To właśnie tam firma się na produkcji tabletów i czytników. Pocketbook otrzymał własną trzypiętrową fabrykę na Tajwanie, która pozwoli produkować do 8000 sztuk urządzeń dziennie. Wcześniej wynajmowali tylko kilka rozproszonych taśm produkcyjnych. Prace kontynuowane będą w jednym miejscu już od października 2011 roku. Nowy obiekt ma potencjał, aby wyprodukować 2 mln. sztuk rocznie.

Rozrozst fabryki spowodowany jest wzrostem sprzedaży PocketBook na rynku światowym. Produkcja w nowych tabletów w Foxconn to udogodnienia nie tylko czytelników.

PocketBook wprowadzi dwa nowe pakiety, aby zróżnicować asortyment produkcji. Pierwszym krokiem w tym kierunku jest wydanie tabletu PocketBook A10 z systemem Android 2.3, zaprezentowany na tegorocznych targach IFA w Berlinie. Dotychczasowi dystrybutorzy w Europie są w większości zainteresowani nowym produktem.

Szef Euroset, Alexander Malis powiedział, że na rynek wpływa coraz więcej czytelników i tabletów, a więc dywersyfikacja produktów w tym kierunku jest jak najbardziej pożądana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *