Nadchodzi następca Icarusa Illumina HD

Niemal miesiąc temu byliśmy świadkami polskiego debiutu podświetlanego czytnika firmy Icarus. Do tego czasu model Illumina HD E652 nie był dostępny w naszym kraju, niemniej na rynku międzynarodowym pojawił się już we wrześniu 2013 roku. W związku z czym nadeszła pora na jego następcę. Przedstawiamy Icarusa Illumina HD E653.

icarus illumina 2

Według zapewnień producentów nowy, podświetlany Icarus ma pracować o 66 % szybciej od swojego poprzednika. Zmianie uległ także wygląd urządzenia. Nowy model Illumina HD E653 będzie o 7mm węższy (188mm), 12 mm niższy (168mm), milimetr cieńszy i aż o 32 gramy lżejszy. Ponadto usunięto klawisze fizyczne znajdujące się dotychczas pod ekranem czytnika. Przez co nowy Icarus swoim wyglądem przypomina nieco Kindle. Dodatkowo oprócz czarnej wersji, będzie można nabyć czytnik także w kolorze białym oraz czerwonym.

podświetlany czytnik ebooków

Icarus E653 będzie pracował na systemie Adroid 4.2, dzięki czemu możliwe będzie zainstalowanie wielu aplikacji takich jak dropbox, skrzynka pocztowa czy też czytnik kanałów RSS.

czytnik ebooków z androidemJedyną wadą Icarusa Illumina 2, którą do tej pory udało nam się zauważyć to brak odtwarzacza audio, który jest dostępny w obecnym modelu. Niemniej nie dla każdego jest to istotna funkcja w czytniku ebooków. W końcu muzykę bądź audiobooka zawsze można przesłuchać na odtwarzaczu mp3 lub smartfonie.

Wydaje się, że Icarus Illumina nie odbiega funkcjonalnie od swoich konkurentów takich jak Kindle, PocketBook, Onyx. Czytnik oferuje zaznaczanie notatek oraz zakładek, zmianę czcionki, ustawienie marginesów i interlinii, a także słowniki.

 

Najnowszy, podświetlany czytnik Icarus pojawi się w sprzedaży w ostatnim tygodniu lipca br. Szacowana cena Icarusa Illumina 2 to około 500-550 złotych.

tani czytnik ebook z podświetleniem

Dane techniczne Icarus Illumina HD 2

Ekran 6” E-Ink Pearl HD, dotykowy
Rozdzielczość 1024 x 768
Podświetlenie ekranu TAK
Procesor Dwurdzeniowy 1 GHz
Pamięć RAM 512 MB
Pamięć wewnętrzna 4 GB (możliwość rozszerzenia do 32 GB)
Wymiary i waga 118 x 168 x 9mm, 197 gr

 

 

6 myśli nt. „Nadchodzi następca Icarusa Illumina HD

 1. fred

  Icarus illumina e653, taka nazwa tego czytnika nadana przez dystrybutora a tak naprawdę jest to chiński produkt pod wieloma nazwami. Być może ciekawy sprzęt, ale jak to się ma w takim razie do gwarancji i wymiany sprzętu w razie z czasem pojawiających się problemów z czytnikiem? Na jednej z niemieckich stron jest opis tego czytnika i jego pochwała, po czym po jakimś czasie pojawia się dopisek, że autor artykułu jednak zmienia zdanie, ponieważ na innym forum pojawiły się głosy negatywne, które nie można zignorować. Ponoć jest problem z naprawą, bo dystrybutor się miga od odpowiedzialności, co skutkuje wyrzuceniem czytnika do śmieci a co za tym idzie wydanych pieniędzy. Jak to się ma do Polski i jego dystrybutora czyli icarusa? Tam ten sam sprzęt kosztuje niecałe 130 dolarów nie euro. I w komplecie sporo akcesoriów w tym ekskluzywne etui, screen guard.

  http://www.aliexpress.com/item/E-book-Reader-BOYUE-T61-dual-core-cpu-e-ink-capacitive-touch-screen-built-in-backlight/1896082778.html

  lub

  http://www.banggood.com/Boyue-T61-4G-Dual-Core-6-Inch-WIFI-Ebook-Reader-p-931746.html

  W sklepie czytio.pl czytnik kosztuje 499 zł goły, bez dodatków. Czyli 499 zł + trzeba sobie jeszcze sprezentować etui czyli koszt znacznie większy. Czy w takim razie opłaca się kupować za taką sporą cenę sprzęt który wart jest wiele wiele taniej i to z dodatkami.

 2. fred

  I jeszcze zapytam, czy to prawda, że bateria potrafi trzymać tylko 2-3 dni? Wiadomo, skoro android to wgrywa się swoje potrzebne programy, oświetlenie też niestety jest potrzebne podczas czytania wieczorami, wi-fi od czasu do czasu dla pobrania z dropbox książek…. I jeżeli to ma trzymać tylko 2-3 dni… to już przesada.

 3. admin Autor wpisu

  Fred,
  nazwa Icarus Illumina E653 nie jest nazwą nadaną przez dystrybutora, tylko producenta. Funkcjonuje ona globalnie nie tylko w Polsce. W razie jakichkolwiek problemów z czytnikiem pośredniczymy w kontakcie z serwisem. Czytnik jest objęty 12-miesięczną gwarancją. Nie jest prawdą, że bateria czytnika trzyma 2-3 dni. Icarus Illumina E653 posiada akumulator o pojemności 2000 mAh.
  Pozdrawiamy.

 4. fred

  A gdzie ten serwis jest? W Polsce? Jeżeli coś się stanie z czytnikiem jaki jest termin naprawy lub wymiany lub zwrotu pieniędzy? Mam nadzieję, że później nie ma proszenia się o pieniądze lub tracenie zdrowia na walkę z… wiatrakami. Dziękuję za wyjaśnienie. Przydałaby się recenzja video z działania ale dokładniejsza z uwzględnieniem funkcji czytania przez różne pobrane readery. I zresztą nie tylko funkcje czytania ale ogólnie samego czytnika np. świecenie w nocy itp., tak jak niekiedy można oglądać na youtube. Wiele osób czeka na filmik zanim zrobi zakup, trudno kupować kota w worku. Na stronie czytio.pl kolor czerwony pisze „chwilowo niedostępny”, czyżby już tyle osób wykupiło ten kolor? Jak będzie z etui? Czy nie lepiej dać ludziom możliwość zakupu czytnika z etui niż robić kłopot z późniejszym szukaniem i dokupywaniem etui i ponoszeniem z tym dodatkowych kosztów?

 5. admin Autor wpisu

  Serwis jest w Holandii, ale użytkownik kontaktuje się i załatwia wszystko bezpośrednio z nami. Wszystkie trzy wersje kolorystyczne czytnika będą dostępne do dwóch tygodni. Z kolei etui pojawi się pod koniec sierpnia. Jesteśmy w trakcie testowania czytnika, recenzja pojawi się na blogu. Nie wiemy jednak czy uda nam się zrobić wideo recenzję.

 6. Tomek

  Fajne urządzenie (posiadam już jakiś czas), ale bateria rzeczywiście trzyma tylko kilka dni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *