Jak zainstalować Legimi?


Legimi jest obecnie największą bazą e-booków i audiobooków w Polsce. Oferuje ponad 60 000 tysięcy e-książek w różnych formatach za niewielkie pieniądze. Wielu osobom nazwa usługi obiła się o uszy, jednak nie każdy wie, jak z niej korzystać. W tym artykule przyjrzymy się Legimi z poziomu osoby początkującej i rozwiejemy wątpliwości.

legimi jak dzała na czytniku

Wbrew pozorom aplikacja Legimi nie działa tylko na czytnikach e-booków. Możemy z niej korzystać na każdym urządzeniu, które umożliwia jej ściągnięcie oraz wyświetlanie e-książek (czytnikach e-booków, tabletach, komputerach oraz smartfonach). Co więcej, nawet najtańszy pakiet umożliwia odtwarzanie e-książek na minimum dwóch urządzeniach. Jednak należy pamiętać, że aby korzystać z audiobooków musimy posiadać urządzenie, które odtwarza pliki MP3. W usłudze mamy do wyboru abonamenty, które dostosowane są do różnych potrzeb czytelniczych. Oczywiście, jak można się domyślić – im więcej książek, tym abonament droższy. Co ciekawe, nie są one przeliczane na liczbę książek, a strony. Dzięki temu, gdy zaczniemy czytać jakąś e-książkę i stwierdzimy, że nam się nie podoba możemy bez dużej straty zmienić ją na inną.

Rodzaje abonamentów i koszty

Na stan dzisiejszy do wyboru mamy pięć pakietów. Pierwsze trzy posiadają limity, najmniejszy to jeden e-book/miesiąc, a największy trzy e-booki/miesiąc. Pozostałe dwa pakiety umożliwiają czytanie bez limitu. Ostatnia z nich udostępnia także nielimitowany dostęp do audiobooków. Ceny zaczynają się od 6,99 zł do 39,99 zł. Możemy również skorzystać z darmowego pakietu próbnego, trwającego 14 dni. Kiedy już wybierzemy idealny dla nas pakiet możemy zacząć rejestrację, która jest również niezbędna do darmowego przetestowania usługi.

jaki pakiet legimi wybrać

Darmowy okres próbny

Aby móc skorzystać z pakietu próbnego konieczne jest podanie danych płatności. Dlatego ważne jest, aby pamiętać o zrezygnowaniu z usługi przed upływem 14 dni, jeśli nie chcemy korzystać z danego pakietu lub usługi Legimi, w innym przypadku zostanie pobrana opłata za kolejny miesiąc.

Teraz na Czytio.pl jest również promocja, w której przy zakupie wybranych modeli otrzymuje się darmowy dostęp do dowolnego abonamentu na 60 dni. Oferta obowiązuje do odwołania.

Jak zainstalować aplikację na czytniku?

Na większości czytników PocketBook aplikacja Legimi jest zainstalowana domyślni. Więcej wysiłku zainstalowanie Legimi wymaga na czytnikach Kindle oraz Onyx Boox. Ale spokojnie, to również nic trudnego.

 Jak zainstalować Legimi na Kindle?

 1. Pobieramy oprogramowanie ze strony Legimi KLIKNIJ TUTAJ https://www.legimi.pl/pobierz-legimi/. Logujemy się i wybieramy opcję
 2. Mam już pakiet.
 3. Podłączamy czytnik do komputera za pomocą kabla USB.
 4. Następuje synchronizacja, jeśli mamy już wybrane jakieś tytuły na półce należy zaznaczyć, które z nich chcemy przesłać na czytnik. Ale UWAGA! Nie wszystkie e-booki dostępne są na czytniki Kindle. Tutaj lista pozycji, które obsługują czytniki od Amazonu: KLIKNIJ TUTAJ https://www.legimi.pl/ebooki/?format=unlimited_kindle. Niestety, w przypadku Kindle działają tylko dwa ostatnie pakiety Bez limitu. Poza tym istnieje ograniczenie miesięcznie przesyłanych książek, które wynosi 7 e-booków (w abonamencie e-booki bez limitu) lub 10 e-booków na miesiąc (w abonamencie e-booki i audiobooki bez limitu). Trzeba też pamiętać, że niewykorzystane limity książek nie przechodzą na kolejny miesiąc.
 5. W aplikacji wyświetla się również informacja o pozostałym do wykorzystania limicie, aktywnym abonamencie oraz okresie jego rozwiązania.
Jak wgrać Legimi na Kindle

W pozostałych przypadkach (PocketBook, Onyx Boox) wystarczy po prostu zalogować się do aplikacji na czytniku.

Jak zainstalować Legimi na Onyx Boox?

 1. Na ekranie startowym wybieramy Ustawienia.
 2. Na ekranie ustawień wybieramy Rozszerzenie.
 3. Klikamy Ustawienia aplikacji i zaznaczamy pozycję Nieznane źródła.
 4. Podłączamy urządzenie do komputera. Na pytanie o przejście w tryb pamięci przenośnej odpowiadamy twierdząco.
 5. Kopiujemy plik APK z aplikacją Legimi na urządzenie.
 6. Wybieramy Wyłącz pamięć zewnętrzną USB.
 7. Wracamy na ekran startowy czytnika i naciskamy przycisk Pamięć lub Pamięć Wewnętrzna.
 8. Wybieramy plik APK z listy i klikamy Instaluj – rozpocznie się proces instalacji.
 9. Klikamy Otwórz, aby uruchomić aplikację Legimi

Jak pobrać e-booka z aplikacji Legimi?

Po zalogowaniu mamy dostęp do katalogu, w którym można wyszukiwać e-booki oraz audiobooki. Po wybraniu pozycji ściągamy ją na swoją Półkę (do czego niezbędne jest Wi-Fi!). A następnie możemy się cieszyć się lekturą (bez potrzeby podłączenia do Wi-Fi).

Podsumowanie

Plusy:

+ Cena

+ Dostęp do tysięcy pozycji

+ Abonamenty dostosowane do różnych potrzeb

+ Darmowy okres próbny

+ Wygoda

Minusy:

-Zdarza się, że nie ma książki, którą chcemy przeczytać

– Automatyczna płatność (niekiedy można zapomnieć, o odsubkrybowaniu usługi)

3 myśli nt. „Jak zainstalować Legimi?

 1. Tomasz

  „za niewielkie pieniądze”, nie wiem jak liczycie, ale to jest bardzo drogo a nie „za niewielkie pieniądze”. Ebooki można tanio kupić np na Virtualo – KUPIĆ – na własność. Nie trudno przeliczyć że przeczytanie ich na Legimi wychodzi potwornie drogo i w dodatku nie jest to tylko wypożyczenie, nie dysponujemy ebookiem.
  O naciąganiu na zawyżone ceny sprzętu w abonamencie nawet nie warto się rozpisywać, liczyć chyba każdy umie, choć chyba wielu nie skoro mają tylu klientów.

 2. Przem

  Jak ktoś umie szybko czytać to za darmoszkę legalnie przczytać możesz nawet kilkanaście książek np 1 książka dziennie x 14 dni za darmo w teście. Nigdzie taniej nie przeczytasz, nawet w bibliotece jeśli policzyć koszt dojazdu do niej 😛

  Ta sama sytuacja w abonamencie płatnym, ale trzeba czytać i korzystać. Jak ktoś mało czyta, albo wcale bo książka ma tylko być własnością, to faktycznie się nie opłaca. Mi się idea podoba. Jak kupisz w virtualo i po przeczytaniu 50% stwierdzisz, że kasa poszła na darmo bo książka do bani, to trudno wtopiłeś. A tu zaczynasz czytać nową, jesteś na plus.

 3. eMWu

  Korzystam z Legimi od kilku lat – świetna usługa w cenie książki możesz czytać ile chcesz. Mamy już podłączone 2 czytniki do jednego abonamentu i rodzinnie czytamy bardzo dużo. Moja teściowa na emeryturze (73 lata), której też wykupiliśmy oddzielny abonament, (dosłownie pochłania kilkanaście książek miesięcznie) – uważa że to najlepsze co mogła dostać – nawet jak dostaje książki papierowe to woli je przeczytać w czytniku jeśli są w Legimi bo przede wszystkim czytnik jest lekki i poręczny i ma podświetlenie.
  Samo Legimi naprawdę świetnie pomyślane – dzięki niemu nie mamy zapchanego tak domu książkami i możemy czytać do woli co chcemy bez zastanawiania się czy chciałbym mieć to na półce.
  Oczywiście przydałaby się opcja pożyczenia komuś książki – np w abonamencie na rok jakieś 5 książek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *