Jak zainstalować Legimi?


Legimi jest obecnie największą bazą e-booków i audiobooków w Polsce. Oferuje ponad 140 000 tysięcy e-książek w różnych formatach za niewielkie pieniądze. Wielu osobom nazwa usługi obiła się o uszy, jednak nie każdy wie, jak z niej korzystać. W tym artykule przyjrzymy się Legimi z poziomu osoby początkującej i rozwiejemy wątpliwości.

legimi jak dzała na czytniku

Wbrew pozorom aplikacja Legimi nie działa tylko na czytnikach e-booków. Możemy z niej korzystać na każdym urządzeniu, które umożliwia jej ściągnięcie oraz wyświetlanie e-książek (czytnikach e-booków, tabletach, komputerach oraz smartfonach). Co więcej, nawet najtańszy pakiet umożliwia odtwarzanie e-książek na minimum dwóch urządzeniach. Jednak należy pamiętać, że aby korzystać z audiobooków musimy posiadać urządzenie, które odtwarza pliki MP3. W usłudze mamy do wyboru abonamenty, które dostosowane są do różnych potrzeb czytelniczych. Oczywiście, jak można się domyślić – im więcej książek, tym abonament droższy. Co ciekawe, nie są one przeliczane na liczbę książek, a strony. Dzięki temu, gdy zaczniemy czytać jakąś e-książkę i stwierdzimy, że nam się nie podoba możemy bez dużej straty zmienić ją na inną.

Rodzaje abonamentów Legimi i koszty

Na stan dzisiejszy do wyboru mamy pięć pakietów. Pierwsze trzy posiadają limity, najmniejszy to jeden e-book/miesiąc, a największy trzy e-booki/miesiąc. Pozostałe dwa pakiety umożliwiają czytanie bez limitu. Ostatnia z nich udostępnia także nielimitowany dostęp do audiobooków. Ceny zaczynają się od 6,99 zł do 39,99 zł. Możemy również skorzystać z darmowego pakietu próbnego, trwającego 7 dni. Kiedy już wybierzemy idealny dla nas pakiet możemy zacząć rejestrację, która jest również niezbędna do darmowego przetestowania usługi.

Darmowy okres próbny w aplikacji Legimi

Aby móc skorzystać z pakietu próbnego konieczne jest podanie danych płatności. Dlatego ważne jest, aby pamiętać o zrezygnowaniu z usługi przed upływem 14 dni, jeśli nie chcemy korzystać z danego pakietu lub usługi Legimi, w innym przypadku zostanie pobrana opłata za kolejny miesiąc.

Teraz na Czytio.pl jest również promocja, w której przy zakupie wybranych modeli otrzymuje się darmowy dostęp do dowolnego abonamentu na 60 dni. Oferta obowiązuje do odwołania.

Jak zainstalować aplikację na czytniku?

Na większości czytników PocketBook aplikacja Legimi jest zainstalowana domyślnie (Uwaga! Nie jest kompatybilna z m.in. z PocketBook Basic 3 oraz PocketBook Basic Lux 3). Więcej wysiłku zainstalowanie Legimi wymaga na czytnikach Kindle oraz Onyx Boox. Ale spokojnie, to również nic trudnego.

 Jak zainstalować Legimi na Kindle?

 1. Pobieramy oprogramowanie ze strony Legimi KLIKNIJ TUTAJ https://www.legimi.pl/pobierz-legimi/. Logujemy się i wybieramy opcję
 2. Mam już pakiet.
 3. Podłączamy czytnik do komputera za pomocą kabla USB.
 4. Następuje synchronizacja, jeśli mamy już wybrane jakieś tytuły na półce należy zaznaczyć, które z nich chcemy przesłać na czytnik. Ale UWAGA! Nie wszystkie e-booki dostępne są na czytniki Kindle. Tutaj lista pozycji, które obsługują czytniki od Amazonu: KLIKNIJ TUTAJ . Niestety, w przypadku Kindle działają tylko dwa ostatnie pakiety Bez limitu. Poza tym istnieje ograniczenie miesięcznie przesyłanych książek, które wynosi 7 e-booków (w abonamencie e-booki bez limitu) lub 10 e-booków na miesiąc (w abonamencie e-booki i audiobooki bez limitu). Trzeba też pamiętać, że niewykorzystane limity książek nie przechodzą na kolejny miesiąc.
 5. W aplikacji wyświetla się również informacja o pozostałym do wykorzystania limicie, aktywnym abonamencie oraz okresie jego rozwiązania.

W pozostałych przypadkach (PocketBook, Onyx Boox) wystarczy po prostu zalogować się do aplikacji na czytniku.

Jak zainstalować Legimi na Onyx Boox?

Najłatwiejszym sposobem na instalację aplikacji Legimi na czytnikach marki Onyx Boox jest pobranie jej ze Sklepu Google Play. W ten czas, na naszym czytniku wchodzimy w aplikację Google Play, wpisujemy nazwę w wyszukiwarce o treści „Legimi”, a następnie klikamy pobierz.

Drugi sposób wydaje się być nieco trudniejszy. Aby zainstalować aplikację legimi należy:

 1. Na ekranie startowym wybieramy Ustawienia.
 2. Na ekranie ustawień wybieramy Rozszerzenie.
 3. Klikamy Ustawienia aplikacji i zaznaczamy pozycję Nieznane źródła.
 4. Podłączamy urządzenie do komputera. Na pytanie o przejście w tryb pamięci przenośnej odpowiadamy twierdząco.
 5. Kopiujemy plik APK z aplikacją Legimi na urządzenie.
 6. Wybieramy Wyłącz pamięć zewnętrzną USB.
 7. Wracamy na ekran startowy czytnika i naciskamy przycisk Pamięć lub Pamięć Wewnętrzna.
 8. Wybieramy plik APK z listy i klikamy Instaluj – rozpocznie się proces instalacji.
 9. Klikamy Otwórz, aby uruchomić aplikację Legimi

Jak pobrać e-booka z aplikacji Legimi?

Po zalogowaniu mamy dostęp do katalogu, w którym można wyszukiwać e-booki oraz audiobooki. Po wybraniu pozycji ściągamy ją na swoją Półkę (do czego niezbędne jest Wi-Fi!). A następnie możemy się cieszyć się lekturą (bez potrzeby podłączenia do Wi-Fi).

Podsumowanie

Plusy:

+ Cena

+ Dostęp do tysięcy pozycji

+ Abonamenty dostosowane do różnych potrzeb

+ Darmowy okres próbny

+ Wygoda

Minusy:

-Zdarza się, że nie ma książki, którą chcemy przeczytać

– Automatyczna płatność (niekiedy można zapomnieć, o odsubkrybowaniu usługi)

59 thoughts on “Jak zainstalować Legimi?

 1. Tomasz

  „za niewielkie pieniądze”, nie wiem jak liczycie, ale to jest bardzo drogo a nie „za niewielkie pieniądze”. Ebooki można tanio kupić np na Virtualo – KUPIĆ – na własność. Nie trudno przeliczyć że przeczytanie ich na Legimi wychodzi potwornie drogo i w dodatku nie jest to tylko wypożyczenie, nie dysponujemy ebookiem.
  O naciąganiu na zawyżone ceny sprzętu w abonamencie nawet nie warto się rozpisywać, liczyć chyba każdy umie, choć chyba wielu nie skoro mają tylu klientów.

 2. Przem

  Jak ktoś umie szybko czytać to za darmoszkę legalnie przczytać możesz nawet kilkanaście książek np 1 książka dziennie x 14 dni za darmo w teście. Nigdzie taniej nie przeczytasz, nawet w bibliotece jeśli policzyć koszt dojazdu do niej 😛

  Ta sama sytuacja w abonamencie płatnym, ale trzeba czytać i korzystać. Jak ktoś mało czyta, albo wcale bo książka ma tylko być własnością, to faktycznie się nie opłaca. Mi się idea podoba. Jak kupisz w virtualo i po przeczytaniu 50% stwierdzisz, że kasa poszła na darmo bo książka do bani, to trudno wtopiłeś. A tu zaczynasz czytać nową, jesteś na plus.

 3. eMWu

  Korzystam z Legimi od kilku lat – świetna usługa w cenie książki możesz czytać ile chcesz. Mamy już podłączone 2 czytniki do jednego abonamentu i rodzinnie czytamy bardzo dużo. Moja teściowa na emeryturze (73 lata), której też wykupiliśmy oddzielny abonament, (dosłownie pochłania kilkanaście książek miesięcznie) – uważa że to najlepsze co mogła dostać – nawet jak dostaje książki papierowe to woli je przeczytać w czytniku jeśli są w Legimi bo przede wszystkim czytnik jest lekki i poręczny i ma podświetlenie.
  Samo Legimi naprawdę świetnie pomyślane – dzięki niemu nie mamy zapchanego tak domu książkami i możemy czytać do woli co chcemy bez zastanawiania się czy chciałbym mieć to na półce.
  Oczywiście przydałaby się opcja pożyczenia komuś książki – np w abonamencie na rok jakieś 5 książek

 4. Wojtek

  Ja kupiłem pocketbooka i żadnego Legimi na nim nie było. Nie mam wi-fi. Z powyższego artykułu nie dowiedziałem jak mógłbym korzystać z Legimi mając komputer i czytnik pocketbooka.
  Czy trzeba ściągać program na kompa a potem jakoś to przegrać na czytnik? Czy też można ściągnąć ebooka na kompa (np w formacie epub) i przegrać go na czytnik, jak w innych księgarniach? (to pewnie byłoby zbyt proste)

 5. Admin Autor wpisu

  Panie Wojtku, prosimy o informację, jaki dokładnie model czytnika PocketBook pan posiada. Niestety, aplikacja nie obsługuje PocketBook Basic 3 i PocketBook Basic Lux 2 oraz niektórych starszych modeli. Do listopada jest ona również nieaktywna na PocketBook InkPad 3 Pro.

 6. Violetta

  Witam, właśnie przyniosłam do domu mój wymarzony PocketBook InkPad 3 Pro i będąc przekonana, że bez problemu zainstaluję Legimi. A tu znajduję info, że ta opcja jest nieaktywna :((( Oddać i kupić inny czytnik? Proszę o poradę

 7. Admin Autor wpisu

  Dzień dobry, Legimi będzie aktywne na tym modelu od listopada. Pozdrawiamy i zapraszamy do kontaktu.

 8. Admin Autor wpisu

  Niestety nie. Tutaj znajduje się lista czytników obsługujących aplikację: legimi.pl/pobierz-legimi/.

 9. Stan

  Na Onyx boox note Legimi pyta o zgody i zawiesza się nie pytając o login. Sieć wifi jest połączona, internet działa. Nie polecam boox note jeśli chcemy go używać z Legimi

 10. Admin Autor wpisu

  Dzień dobry, aplikacja Legimi jeśli chodzi o czytniki z serii InkPad działa na czytniku PocketBook InkPad 3 oraz niebawem będzie ona aktywna również na PocketBook InkPad 3 Pro.

 11. Małgorzata

  Dzień dobry!
  Czyli mój czytnik PocketBook 840 nie będzie kompatybilny z legimi?
  Pozdrawiam
  Małgorzata

 12. Admin Autor wpisu

  Dzień dobry, niestety starsze modele PocketBook nie są kompatybilne z aplikacją Legimi, zatem czytnik PocketBook 840 nie będzie jej obsługiwał. Pozdrawiamy.

 13. Admin Autor wpisu

  Dzień dobry,
  niestety termin aktywacji Legimi na czytniku PocketBook InkPad 3 Pro wciąż jest niepewny. My, jako dystrybutor nie mamy wpływu na jego przyśpieszenie. Przykro nam z powodu zaistniałych okoliczności. Mamy nadzieję, że do końca tego roku Legimi będzie aktywne na tym modelu. Pozdrawiamy.

 14. Stan

  Czy ktoś wie kiedy boox note będzie wspierany przez legimi lub czy istnieje dobra alternatywa dla legimi?

 15. kon

  Czy na Ink Pad 3 Pro można już czytać książki z Legimi? Jeśli aplikacja Legimi jeszcze nie działa na tym urządzeniu, czy jest techniczna możliwość czytania książek w inny sposób na tym czytniku? Jak? Zastanawiam się nad zakupem.

 16. Al

  Dzień dobry,
  piszę z prośbą o informację kiedy Legimi będzie działać na InkPad 3 Pro?

 17. Bobby

  Witam,
  czy jest (lub będzie) możliwość korzystania z Legimi na komputerach z Linuxem?

 18. Admin Autor wpisu

  Dzień dobry, niestety nie posiadamy na ten temat informacji, prawdopodobnie pod koniec stycznia. Oczywiście można czytać książki w inny sposób – zgrywając je standardowo na urządzenie. Wystarczy, że kupi pan e-booka w jednej z księgarni, a następnie przeniesie plik za pomocą komputera na czytnik e-booków np. poprzez kabel USB lub wysłanie e-książki na adres e-mail. Tutaj szczegółowy poradnik na temat, jak zgrać e-booki na czytniki PocketBook: https://czytio.pl/blog/5-sposobow-jak-wgrac-ebooki-na-pocketbooka/. Pozdrawiamy i w razie pytań zapraszamy do kontaktu.

 19. Admin Autor wpisu

  Dzień dobry, niestety nie dysponujemy informacją od Legimi na ten temat, istnieje prawdopodobieństwo, że pod koniec stycznia. Pozdrawiamy.

 20. Admin Autor wpisu

  Dzień dobry, proszę kierować zapytanie bezpośrednio do Legimi. Pozdrawiamy.

 21. Andrzej

  Witam, mam Legimi w abonamencie Play . Trudno czytać książki na telefonie więc nabyłem ( drogą kupna) Kindle paperwhite 4 . jak mogę uruchomić usługę?

 22. karol

  Witam. Kupiłem w Empiku (styczeń 2020) InkPad 3 i nie potrafię go uruchomić (brak wi-fi). Korzystam z komputera stacjonarnego na którym aplikacja Legimi się rozpakowuje, ale nie instaluje. Próba przekopiowania na czytnik niczego nie zmienia. Brak dostępu do zasobów Legimi. Pozostaje Calibre i tradycyjna biblioteka.
  Pozdrawiam karol

 23. steve

  Co do problemów z Onyx Boox Note iInkPad 3 Pro to wygląda jakby apka Legimi była rozwijana mimo że urządzenia są na rynku długo a błędy były zgłaszane. W biurze mamy 4 osoby z boox note, kupione po poleceniu pierwszego kupującego. Jak ktoś posiada InkPad 3 Pro i Onyx Boox Note to polecam Empik Go. 2 miesiące za darmo, potem można zdecydować co lepsze.

 24. boromarcinpl

  Posiadam Touch Lux 3, Touch Lux 4 i Touch HD 3. Na 4 i na HD 3 jest aplikacja Legimi a na Lux 3 nie ma a posiadam najnowszą wersję oprogramowania.
  to ze strony Legimi
  Aktualizacja aplikacji Legimi na PocketBook Touch Lux 2 i PocketBook Touch Lux 3
  Artur Wasilewski 07.03.2019
  Czy wiecie, że aplikacja Legimi na czytnikach PocketBook pojawiła się już 2,5 roku temu? Na te pół-urodziny mamy dobre wieści dla posiadaczy nieco starszych, acz wciąż świetnie się sprawdzających modeli PocketBook Touch Lux 2 i PocketBook Touch Lux 3. W najnowszej, dostępnej od tego tygodnia, wersji oprogramowania zawierającego aplikację Legimi, dodaliśmy 2 wyczekiwane przez was funkcje:

  Na liście tytułów wcześniej wrzuconych na półki w aplikacjach na Androida i iOS oraz na stronie Legimi te ostatnio dodane wyświetlają się na górze dostępnych do pobrania na czytniku PocketBook.
  Książki wrzucone w aplikacji na iOS i Androida do kosza nie zostaną przywrócone na półki czytnika po kolejnej synchronizacji aplikacji.
  Jak pobrać aktualizację oprogramowania na swój czytnik? Jeśli po nawiązaniu połączenia z Internetem nie pojawi się komunikat o dostępnej automatycznie aktualizacji do wersji 5.20.346, najlepiej wejść na stronę Legimi i postępować zgodnie z instrukcją (identyczną dla wszystkich certyfikowanych modeli PocketBook).

  Niebawem należy spodziewać się aktualizacji oprogramowania dla modeli PocketBook Aqua 2 i PocketBook Touch Lux 4, wprowadzających te same funkcje na ww. urządzenia.

 25. Admin Autor wpisu

  Dzień dobry, w przyszłości czytnik powinien obsługiwać Legimi, jednak w chwili obecnej jeszcze nie ma dla niego aktualizacji, a zatem nie działa. Pozdrawiamy.

 26. Admin Autor wpisu

  Z przyjemnością informujemy, że Legimi na PocketBook InkPad 3 Pro jest dostępne. Pozdrawiamy.

 27. Admin Autor wpisu

  Z przyjemnością informujemy, że Legimi na PocketBook InkPad 3 Pro jest dostępne. Pozdrawiamy.

 28. Admin Autor wpisu

  Z przyjemnością informujemy, że Legimi na PocketBook InkPad 3 Pro jest dostępne. Pozdrawiamy.

 29. Anurban

  Mieszkam w Czechach i tutaj kupiłem czytnik PocketBook touch lux 4 (nie ma teraz możliwości wjazdu do Polski). W czytniku nie ma oczywiście Legimi. Czy jest jakaś możliwość zainstalowania aplikacji?

 30. Admin Autor wpisu

  Tak, istnieje taka możliwość. Można również zainstalować aplikacje Empik Go. Pozdrawiamy.

 31. Admin Autor wpisu

  Dzień dobry, niestety na ten moment nie ma takiej możliwości. Jeśli się to zmieni, na pewno będziemy informować. Pozdrawiamy.

 32. Piotr

  Czy jest mozliwosc zeby odczytac e boki z legmini na osobnej aplikacji np. voice
  Z wykorzystaniem syntezatora mowy zainstalowanego na telefonie

 33. barbaramaciaszczyk

  Czy Legimi działa na czytnikach pocketbook 616 i 624 Basic touch

 34. Basia

  Czy na czytnikach z obsługą dźwięku można wysłuchać audiobooków z Legimi, czy tylko takich wgranych bezpośrednio na czytnik?

 35. Admin Autor wpisu

  Dzień dobry, to pytanie do Legimi. My w swojej ofercie nie mamy czytników tego producenta, zatem trudno nam powiedzieć. Pozdrawiamy.

 36. bolo

  Czy będzie możliwe praca Legimi w czytniku Boox Artatech C67ML ? Nie wiem czy to nie jest Onyx, bo nigdzie tej informacji w urządzeniu nie znalazłem. Jest on na Androidzie 4.2.2 . Skopiowałem plik APK na urządzenie, ale po naciśnieciu na „instaluj” pojawia się informacja że aplikacji nie można zainstalować, żeby zwolnić trochę miejsca i spróbować ponownie. Karta SD 7,39 GB wolne 7,32 GB a całkowita pamięć wynosi 4 GB z czego wolna 2,51 GB . W zarządzaniu aplikacjami z kolei pokazuje mi że użycie pamięci wewnętrznej 295MB , a 44MB wolne, pamięć RAM w użyciu 351MB, 161MB wolne.

 37. Agnieszka

  Myślę o kupnie PocketBook Touch Lux 5 . Czy do używania czytnika jest mi potrzebny koniecznie komputer? Czy wystarczy sam telefon?

 38. Admin Autor wpisu

  Dzień dobry, proszę najpierw pobrać najnowszą aktualizację. Następnie, jeśli Legimi nie będzie widoczne należy połączyć się z WIFI i wejść do aplikacji sklepu Bookland. Powinien po chwili zostać zamieniony na Legimi.
  Jeśli to nie zadziała – proszę sprawdzić w ustawieniach numer seryjny czytnika i skontaktować się z Legimi: https://support.legimi.com/hc/pl/requests/new
  Pozdrawiamy.

 39. Admin Autor wpisu

  Dzień dobry, przy obsłudze czytnika e-booków komputer jest używany do przenoszenia e-booków (ewentualnie ładowania). Jednak książki można także przesyłać bezprzewodowo. Może Pani skorzystać z Send-to-PocketBook lub aplikacji Dropbox – tutaj są one opisane: https://czytio.pl/blog/5-sposobow-jak-wgrac-ebooki-na-pocketbooka/. Czytnik można ładować tradycyjnie (przy użyciu kontaktu), jednak do tego niezbędne jest posiadanie specjalnej kostki do ładowania, ponieważ w zestawie znajduje się sam kabel. Pozdrawiamy.

 40. Karol

  Dzień dobry,
  czy na empik gobook (wersja pocketbook touch lux 5) można ręcznie zainstalować Bookland Store i/lub Legimi?
  ten czytnik jest firmowo pozbawiony niestety tych aplikacji ale sprzętowo na pewno jest zdolny do ich obsługi.
  To pod każdym względem Touch Lux 5, zmieniony jest tylko preinstalowany soft.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *