Kindle 7 vs Kindle 8 – porównanie czytników

Amazon zaktualizował podstawowy model Kindle po raz pierwszy od 2014r. Odświeżony, tani czytnik ebooków Kindle, oprócz nowego wyglądu, zyskał również nowe parametry.

kindle 8 black white

Nowy Kindle 8, czyli najnowsza wersja Kindle 7 przeszedł przemianę nie tylko na zewnątrz, ale i w środku. Wersja z 2016r. jest wyposażona w 512MB pamięci RAM. Niestety, nowy Kindle podobnie jak jego poprzednik, nie posiada możliwości rozszerzenia pamięci za pomocą karty microSD.

Rewolucja ominęła jednak ekran czytnika. Kindle ósmej generacji, podobnie jak jego poprzednik ma rozdzielczość 800×600 oraz 16 poziomów szarości. Nie posiada on również podświetlenia. Nowością jest za to funkcja Bluetooth, dzięki której prawdopodobnie będzie możliwe korzystanie z adaptera audio.

Ciekawostką są również warianty kolorystyczne – czytnik możemy dostać w wersji czarnej lub białej. Warto przy tym zaznaczyć, że do czasu niedawnej premiery Kindle 8 oraz białego Kindle Paperwhite Amazon odchodził od pomysłu obudowy w kolorze innym niż czarny.

Kindle 8 jest również węższy o 4mm, krótszy o 9mm, a także cieńszy o ponad 1mm od swojego poprzednika. Dzięki zredukowanym wymiarom czytnik nie tylko wygląda estetyczniej, ale również jest lżejszy. Kindle 7 ważył 191g, natomiast jego nowsza wersja – jedyne 161g.

 

 

Parametry Kindle 7 Kindle 8
Dostępne wersje kolorystyczne Czarny Czarny i biały
Pamięć RAM 256MB 512MB
Rozdzielczość 800×600 800×600
Podświetlenie Brak Brak
Wymiary 169mm x 119mm x 10,2mm 160mm x 115mm x 9,1mm
Waga 191g 161g
Obsługiwane pliki Kindle Format 8 (AZW3), Kindle (AZW), TXT, PDF, unprotected MOBI, PRC, HTML, DOC, DOCX, JPEG, GIF, PNG, BMP Kindle Format 8 (AZW3), Kindle (AZW), TXT, PDF, unprotected MOBI, PRC, HTML, DOC, DOCX, JPEG, GIF, PNG, BMP

2 thoughts on “Kindle 7 vs Kindle 8 – porównanie czytników

  1. mich

    Raczej skromnie, PDF będzie obsługiwał, ale trzeba pamiętać o powiększaniu, które mamy w zasadzie na bazie lupy co powoduje, że więcej mamy zabawy z przesuwaniem tekstu po ekranie niż samego czytania. Dotyczy to jak najbardziej skanów. Zatem do czytania skanów Kindle najlepszy nie jest, zresztą inne czytniki też nie szczególnie. Jedyną alternatywą do skanów będzie czytnik z dużym ekranem, najlepiej >9 cali. Natomiast jeśli skany mają więcej niż po kilka MB to prawdopodobnie będą się zawieszać i pozostaje wyłącznie komputer…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *