Jak korzystać z Legimi na dwóch czytnikach e-booków? Razem taniej!

Legimi to prawdopodobnie najpopularniejsza aplikacja do czytania e-booków w Polsce, która działa na zasadzie abonamentu. Wystarczy wykupić jeden z dostępnych pakietów, aby uzyskać dostęp do tysięcy e-książek i audiobooków. Co w sytuacji, gdy chcemy z Legimi korzystać na dwóch czytnikach? Sprawdź, jak we dwójkę taniej korzystać z pakietu Legimi.

Legimi na dwa czytniki e-booków

1. Korzystanie z Legimi na kilku urządzeniach w pakietach Z LIMITEM stron

Pakiety z limitem stron pozwalają na korzystanie z dowolnej konfiguracji urządzeń. Oznacza to, że możesz jednocześnie korzystać zarówno z czytnika, jak i tabletu, dwóch czytników, czy w przypadku pakietów z trzema urządzeniami – czytnika, smartfona i komputera – wszystko zależy od Twoich preferencji. Jednak trzeba pamięć, że pakiety z limitem stron nie są dostępne na czytniki Kindle.

Najmniejszy pakiet „ebooki 300” umożliwia przeczytanie 300 stron. W ramach tego pakietu otrzymasz dostęp na dwa dowolne urządzenia. 

Z kolei w pakietach „ebooki 1000” oraz „ebooki 1500”  otrzymamy pakiet na trzy dowolne urządzenia.

2. Korzystanie z Legimi na kilku urządzeniach w pakiecie BEZ LIMITU stron

W pakiecie bez limitu stron również skorzystamy z aplikacji na kilku urządzeniach – aż 4. Ale uwaga! Tutaj konfiguracja nie jest dowolna. Prezentuje się ona następująco:

 • 1 smartfon, 1 tablet, 1 komputer i 1 czytnik
 • 2 x smartfon (2x Android lub Android + iPhone), komputer oraz czytnik

Jednak to nie znaczy, że nie ma sposobu, aby korzystać z pakietu Legimi BEZ LIMITU na dwa czytniki e-booków.

Aby to zrobić, można rozszerzyć limit o dodatkowy czytnik, płacąc dodatkowe 20 zł, które pobierane jest automatycznie z opłatą za abonament. A więc w chwili obecnej w taki sposób możemy zaoszczędzić co miesiąc 12,99 zł (e-booki bez limitu)  lub 19,99 zł (e-booki i audiobooki bez limitu). To doskonały sposób na pożegnanie kłótni o czytnik w rodzinie, czy po prostu zaoszczędzenie poprzez zdecydowanie się na wspólny pakiet z bliską osobą.

Jak dodać drugi czytnik do abonamentu Legimi Bez limitu stron?

1. Wejdź w Ustawienia Subskyrpcji na stronie.

Jak dodać drugi czytnik legimi

2. Kliknij Zmień lub zakończ pakiet

Legimi taniej na dwa czytniki

3. Wybierz Drugi e-czytnik

drugi czytnik w aplikacji legimi

4. Potwierdź zamówienie

Sposób na tańsze Legimi

5. Gotowe!Legimi kilka urządzeń

 

źródło: Legimi.pl

 

12 thoughts on “Jak korzystać z Legimi na dwóch czytnikach e-booków? Razem taniej!

 1. Piotr

  Bardzo ważny wpis, sam mam czytnik kindle i mój kumpel ( mieszkający na co dzień w Norwegii ) . Legimi jest zdecydowanie najlepszą księgarnią z ebookami ale dotychczasowo niepotrzebnie przeplacalismy podwojnie 🙂 Dzięki bardzo za wpis, bierzemy się za szał książkowy 🙂 Sherlock Holmes idzie na pierwszy rzut u mnie a u kolegi Metro 2033 🙂 Pozdrawiam, Piotrek:)

 2. Kamila

  Świetny wpis! Właśnie rozglądam się za czytnikiem i nie wiem jaki wybrać. Zależy mi właśnie na Legimi. Zastanawiam się nad nowym Inkbook ie Calypso, ale może lepiej wybrać jakiegoś Poxketbooka?

 3. Admin Autor wpisu

  Dzień dobry, w naszej ofercie mamy czytniki PocketBook i możemy je polecić z czystym sumieniem – są proste w obsłudze, a mimo to posiadają wszystkie niezbędne funkcjonalności. Niedawno pojawiło się nowe wydanie bestsellera – PocketBook Touch Lux 5. Dodatkowo, kupując czytniki w naszym sklepie, które obsługują Legimi, otrzyma Pani 60 dni Legimi gratis. Pozdrawiamy.

 4. Sholay

  Ja po 2 miesiącach subskrypcji właśnie z Legimi rezygnuję.

  Brak JAKIEGOKOLWIEK planu rodzinnego to problem pierwszy – żona, jeden z synów i ja czytujemy, drugi syn słuch audiobooków. Limit 10 książek na Kindle na trójkę czytelników zupełnie by nam wystarczył.

  Niestety opcja bez limitu to tylko 2 Kindle, opcja z limitem stron nie działa na Kindlu. Osobnego abonamentu dla jednej osoby nie kupię, bo realistycznie nie wychodzimy poza 3-4 książki miesięcznie na głowę.

  Szkoda, ale cóż – może kiedyś to się zmieni. Spotify jakoś rozumie, że ludzie łączą się w pary i mnożą 😉

  &

 5. Macallan

  Dopóki nie będzie możliwości korzystania jednocześnie z 2 czytników w ramach jednego abonamentu, to nie będę zainteresowany ani Legimi ani Empik Go. Mam taką sytuację, ze używam Kindle, a żona Pocket Book i w niektórych przypadkach czytamy te same książki (w 2 formatach). Dlatego wygodny jest dla mnie zakup książek w innych portalach gdzie uzyskuję zarówno Mobi jak i Epub.

 6. Olabo

  Da rade ustawic profile użytkownika jak np w Netflix ?
  Bo zdarza sie ze czytamy te sama książkę i jeden drugiemu kasuje zakładki …

 7. PRZEMEK

  Dla mnie to kuriozum, że Legimi każe wybierać między Kindle a innym czytnikiem, bo na Kindle wchodzi miesięcznie 7 książek a jak je przeczytam to chcę dalej korzystać z mojego abonementu bez limitu na Pocketbooku a nie mogę. Co mi po abonamencie bez limitu skoro nie mogę realnie z niego korzystać a czytanie na telefonie czy komputerze mnie nie interesuje bo męczy oczy. Rozumiem blokadę na 1 czytnik poza kindle bo tu byłyby nadużycia, mogłyby dwie osoby czytać bez limitu ale w przypadku Kindle powinni dać możliwość dodania innego czytnika skoro tam jest ograniczenie do 7 książek.

 8. Kamil

  Orientuje się ktoś, jak legimi będzie „widziało” czytnik na androidzie? Czy zajmie on slot czytnika, czy smartfona/tabletu?

 9. gość

  Dla mnie Legimi to lipa z tym dodawniem urządzeń. Mieliśmy Legimi na 3 urządzeniach, żona zmieniła telefon i zablokował się mój dostęp. Brak jakiejkolwiek listy aktywnych urządzeń oraz możliwości edycji aktywnych czytników(zmiany). Teraz jak aktywuje mój – to u żony się zablokuje ….. Myślałem że z poziomu komputera można coś zmienić – ale tam też bieda.

 10. Czytio.pl

  W takich sprawach prosimy kontaktować się bezpośrednio z usługodawcą abonamentu, ponieważ my nie mamy wpływu na działanie aplikacji.
  Z dostępnych nam informacji wynika, że limit urządzeń można zmienić kontaktując się z obsługą klienta Legimi.

 11. Monika

  To tylko wirtualnie 4 urządzenia. Nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie męczył wzroku czytając na telefonie czy komputerze. Powinny to być dowolne urządzenia. Rezygnuję wraz z końcem obecnego okresu rozliczeniowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *