Ekrany Mirasol w czytnikach Kyobo eReader

Kyobo, największa księgarnia oraz e-księgarnia w Południowej Korei zaprezentowała swój nowy czytnik Kyobo eReader. Znajduje się w nim ekran Mirasol.

Kyobo eReader to czytnik z 5,7-calowym ekranem, nad którym producent układów scalonych Qualcomm pracował od kilku lat, z rezultatem uzyskania rozdzielczości 1024×768.

Kyobo eReader pod specjalną wersją systemu Android 2.3 z jednordzeniowym procesorem 1GHz Qualcomm SnapDragon S2. Posiada Wi-Fi, ekran dotykowy i slot na kartę. Możliwe, że design także został zaprojektowany przez Qualcomm.

Kyobo jest firmą, która działa wyłącznie na rynku koreańskim i posiada 10 sklepów w 7 miastach. Otrzyma wsparcie dla swoich czytników w ilości 90 tys. ebooków, jak również o wykłady wideo z EBS, który jest koreańskim dostawcą materiałów edukacyjnych.

Cena detaliczna Kyobo eReader wynosić ma 349.000 wonów (czyli ok.  305 dolarów). Członkowie Platynowego Klubu Kyobo mogą liczyć na zniżkę. Czytnik ma być dostępny tylko w Południowej Korei i nie ma na razie informacji, czy Qualcomm nawiąże współpracę z innymi firmami na świecie.

Według The Digital Reader, nowe czytniki z ekranami Mirasol zobaczyć będzie można na targach CES 2012.

(http://www.the-digital-reader.com/2011/11/21/first-mirasol-e-reader-launches-in-south-korea)

2 thoughts on “Ekrany Mirasol w czytnikach Kyobo eReader

  1. admin Autor wpisu

    Dziękuję za zwrócenie uwagi na błąd. Wpis został poprawiony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *