Czytniki PocketBook polecane przez redakcję PC World

W lipcowym numerze magazynu PC World pojawił się wakacyjny test czytników ebooków. Spośród 10-ciu testowanych urządzeń wyróżniono, aż dwa modele firmy PocketBook.

AEM0T9544

PocketBook Touch Lux 2 polecany przez magazyn PC World

pocketbook 626 wyróżniony w teściePierwszym polecanym czytnikiem marki PocketBook jest najnowszy, podświetlany czytnik tej firmy – PocketBook Touch Lux 2. W końcowej ocenie czytnik otrzymał aż 9,2/10 pkt. Na całościową ocenę składa się praca ekranu, możliwości, jakość, wydajność oraz opłacalność. Jakość wyświetlacza została oceniona na 8/10 pkt natomiast za jakość tekstu PocketBook 626 otrzymał, aż 9/10 pkt. Doceniono także szybkość pracy czytnika, dużą pojemność pamięci (4GB), a także aplikację Dropbox. Z kolei obudowę urządzenia uznano za sztywną i wytrzymałą. Do minusów zaliczono stosunkowo wysoką cenę urządzenia.

btPocketBook Basic Touch polecany przez magazyn PC World


Uznanie redakcji PC World zdobył także PocketBook Basic Touch z oceną 8,1/10 pkt. W przeciwieństwie do swojego podświetlanego kuzyna cenę PocketBooka Basic Touch zaliczono do plusów. W kategorii „opłacalność” PocketBook 624 Basic otrzymał 8,2/10 pkt. Do największych zalet zaliczono wydajność czytnika (8,6/10 pkt). Najgorzej choć i tak wysoko oceniono jakość PocketBooka 624 Touch (7,4/10pkt.).

W teście czytników ebooków PC World 2014 największy wpływ na ocenę końcową czytnika miał ekran oraz komfort użytkowania. Na wszystkich urządzeniach uruchomiono ten sam zestaw ebooków. Recenzenci skupiali się na szczegółowości i kontrastowości wyświetlanych czcionek. Ponadto pod uwagę była brana szybkość działania czytnika, a także jakość wykonania obudowy.

Źródło informacji oraz zdjęć: PC World nr 7/2014

3 thoughts on “Czytniki PocketBook polecane przez redakcję PC World

 1. Igor

  Witam planuje zakup czytnika. Moje typy to PocketBook Touch LUX 2 626 lub Onyx Booc C 65 After Glow. Który z nich jest bardziej dopracowany i mniej awaryjny. Bardzo ważna jest dla mnie sprawa trwałości urządzenia i serwisu gwarancyjnego. Również zastanawiam się nad takimi czytnikami jak np. Onyx Boox T 68 lub Kindle Paperwhite 2. Jednak w przypadku kindle 12 miesięcy gwarancji i brak serwisu w Polsce mnie odstrasza. Natomiast Onyx podobno jest niedopracowany.

 2. admin Autor wpisu

  Igorze,
  wiele także zależy od indywidualnych preferencji użytkownika, od tego co jest dla Ciebie najważniejsze. Prosimy o kontakt telefoniczny (71 343 26 15) bądź mailowy (kontakt@czytio.pl) chętnie pomożemy w wyborze czytnika, który najbardziej będzie odpowiadał Twoim potrzebom.

  Pozdrawiamy 🙂

 3. Paulinne

  Czytanie z ekranu jest bardziej męczące dla oczu, niż na kartce papieru, dlatego ekran to kluczowa sprawa pod względem komfortu użytkowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *