Czytniki PocketBook polecane przez redakcję PC World

W lipcowym numerze magazynu PC World pojawił się wakacyjny test czytników ebooków. Spośród 10-ciu testowanych urządzeń wyróżniono, aż dwa modele firmy PocketBook.

AEM0T9544

PocketBook Touch Lux 2 polecany przez magazyn PC World

pocketbook 626 wyróżniony w teściePierwszym polecanym czytnikiem marki PocketBook jest najnowszy, podświetlany czytnik tej firmy – PocketBook Touch Lux 2. W końcowej ocenie czytnik otrzymał aż 9,2/10 pkt. Na całościową ocenę składa się praca ekranu, możliwości, jakość, wydajność oraz opłacalność. Jakość wyświetlacza została oceniona na 8/10 pkt natomiast za jakość tekstu PocketBook 626 otrzymał, aż 9/10 pkt. Doceniono także szybkość pracy czytnika, dużą pojemność pamięci (4GB), a także aplikację Dropbox. Z kolei obudowę urządzenia uznano za sztywną i wytrzymałą. Do minusów zaliczono stosunkowo wysoką cenę urządzenia.

btPocketBook Basic Touch polecany przez magazyn PC World


Uznanie redakcji PC World zdobył także PocketBook Basic Touch z oceną 8,1/10 pkt. W przeciwieństwie do swojego podświetlanego kuzyna cenę PocketBooka Basic Touch zaliczono do plusów. W kategorii „opłacalność” PocketBook 624 Basic otrzymał 8,2/10 pkt. Do największych zalet zaliczono wydajność czytnika (8,6/10 pkt). Najgorzej choć i tak wysoko oceniono jakość PocketBooka 624 Touch (7,4/10pkt.).

W teście czytników ebooków PC World 2014 największy wpływ na ocenę końcową czytnika miał ekran oraz komfort użytkowania. Na wszystkich urządzeniach uruchomiono ten sam zestaw ebooków. Recenzenci skupiali się na szczegółowości i kontrastowości wyświetlanych czcionek. Ponadto pod uwagę była brana szybkość działania czytnika, a także jakość wykonania obudowy.

Źródło informacji oraz zdjęć: PC World nr 7/2014

3 myśli nt. „Czytniki PocketBook polecane przez redakcję PC World

 1. Igor

  Witam planuje zakup czytnika. Moje typy to PocketBook Touch LUX 2 626 lub Onyx Booc C 65 After Glow. Który z nich jest bardziej dopracowany i mniej awaryjny. Bardzo ważna jest dla mnie sprawa trwałości urządzenia i serwisu gwarancyjnego. Również zastanawiam się nad takimi czytnikami jak np. Onyx Boox T 68 lub Kindle Paperwhite 2. Jednak w przypadku kindle 12 miesięcy gwarancji i brak serwisu w Polsce mnie odstrasza. Natomiast Onyx podobno jest niedopracowany.

 2. admin Autor wpisu

  Igorze,
  wiele także zależy od indywidualnych preferencji użytkownika, od tego co jest dla Ciebie najważniejsze. Prosimy o kontakt telefoniczny (71 343 26 15) bądź mailowy (kontakt@czytio.pl) chętnie pomożemy w wyborze czytnika, który najbardziej będzie odpowiadał Twoim potrzebom.

  Pozdrawiamy 🙂

 3. Paulinne

  Czytanie z ekranu jest bardziej męczące dla oczu, niż na kartce papieru, dlatego ekran to kluczowa sprawa pod względem komfortu użytkowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *