Czytnik ebook Icarus Sense G2

Już 22 sierpnia do sprzedaży wejdzie najnowszy model czytnika Iacrus Sense G2, który jest kolejnym wcieleniem modelu Icarus Sense.

Reader Sense G2 to podobno najbardziej przystępny czytnik ebooków z dotykowym ekranem, technologią e-ink, łącznością WiFi i funkcją tworzenia odręcznych notatek. Tak przynajmniej reklamuje go dystrybutor i trzeba przyznać mu rację, ponieważ przy cenie 649zł Sense G2 rzeczywiście nie ma sobie równych pod względem funkcjonalności. Niestety nowy czytnik Icarus nie posiada w zestawie praktycznie żadnych akcesoriów oprócz kabla USB, jednak przy tej cenie nie powinno to stanowić dużego problemu, tym bardziej, że akcesoria do czytników Icarus nie są specjalnie drogie.

Na szczególną uwagę zasługuje zmiana technologii ekranu w stosunku do poprzedniego modelu Sense, który korzystał z wdrożenia SiPix. Nowy czytnik Sense posiada już ekran e-ink, co zwiększa jego kontrast w stosunku do poprzednika. Co ciekawe ekran jest również dotykowy, ale nie tylko palcem, ale również rysikiem. Jaką zastosowano technologię dotyku? Trudno to ocenić, na oficjalnej stronie możemy przeczytać, że ekran jest pojemnościowy, jednak pojemnościowe ekrany nie obsługują rysików, dlatego prawdopodobnie pozostanie to tajemnica zanim nie weźmiemy czytnika na testy. Źle by jednak było gdyby się okazało, że nowy Icarus posiada ekran rezystancyjny. Przekonaliśmy się już w PocketBooku 302 oraz iriverze  cover story, że to rozwiązanie nie należy do najlepszych.

Trochę szczegółów o specyfikacji:

Ekran 6 cali w technologii e-papieru (e-ink Vizplex) 600 x 800 pikseli, 166 DPI; 16 odcieni szarości;
Procesor Freescale ARM11, 532 MHz; 128 DDR
Pamięć wbudowana: 2 GB Flash, możliwość rozszerzenia do 32 GB za pomocą karty microSD lub microSHDC;
Bateria wbudowana litowo-jonowa Li-Ion, 1100 mAh (ok. 8000 zmian strony)
Komunikacja z komputerem przez port USB;
Interfejs: dotykowy pojemnościowy, obsługa rysikiem lub palcem; 5-pozycyjny joystick
Łączność: obsługa sieci bezprzewodowej Wi-Fi® 802.11B/G
Wyjście słuchawkowe mini-jack stereo 3,5 mm
Wymiary: 120 mm x 180 mm x 11 mm; waga: 235 g
Obsługiwane formaty: ePUB / PDF / HTML / DOC / TXT / RTF / FB2 / PRC / JPG / PNG / GIF / BMP / MP3
Zabezpieczenia DRM: ePUB, PDF (Adobe Digital Editions)

 

Zatem czytnik Icarus Sense G2 prezentuje się ciekawie i biorąc pod uwagę jego cenę z pewnością znajdzie liczne grono zwolenników i klientów. Warto też zaznaczyć, że nowy model Icarusa pozostawia w tyle czytniki Prestigio libretto, które były kopią wcześniejszego Icarusa.

Cena Icarus Sense G2 w naszym sklepie to już 649zł

czytnik icarus g2

ebook reader icarus

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *