Cybook Odyssey vs. PocketBook 626 Touch Lux 3 – porównanie czytników

Dziś porównujemy dla Państwa dwa topowe modele, którymi są Cybook Odyssey oraz Pocketbook Touch Lux 3. Sprawdźmy zatem, czym się różnią?

odyssey-vs-touch-lux-3

Ekran

Oba czytniki charakteryzują się wysokiej jakości 6″ ekranem E-Ink Carta, o rozdzielczości 1024 x 758 px, z 16-ma poziomami szarości. To jeden z najlepszych ekranów na rynku, zatem i jakość obrazu jest najwyższa z możliwych.

Wygląd zewnętrzny

Touch Lux 3 ma bardziej opływową obudowę, ze wszystkimi przyciskami pod ekranem. Odyssey zaś przyciski zmiany stron ma po bokach, a pozostałe na dole i jest mniej zaokrąglony, ale przez to design jest nietypowy i z pewnością docenią go indywidualiści.

Software

Oba czytniki posiadają interfejs dotykowy, procesor All Winner A13, 256MB pamięci RAM, 4GB pamięci i są oparte o system operacyjny Linux.

Czytanie

Każdy z nich ma wysokiej jakości podświetlenie skierowane bezpośrednio na ekran, przez co czytanie w każdych warunkach jest komfortowe. Dodatkowo Cybook oferuje, opatentowaną przez siebie całkiem niedawno, technologię Frontlight 2, dzięki której podświetlenie strony jest bardziej równomierne, a ekran śnieżnobiały i nie męczący oczu.

Każdy z czytników posiada wbudowane słowniki, które można rozszerzać o dodatkowe w dowolnym momencie. Słowniki dostępne w Odyssey: angielsko-francuski, niemiecki, włoski, angielski, francuski, a w Touch Lux 3 mamy: ABBYY Lingvo, Webster 1913 i inne.

Czytio.pl wysyła na e-mail: Angielsko-Polski, Niemiecko-Polski, Rosyjsko-Polski (dwukierunkowe).

Pozostałe dane techniczne

Odyssey charakteryzuje się systemem Linux, posiada wejście micro USB, wejście na kartę microSD do 32GB i baterię 1 600 mAh. Pocketbook zaś baterię Li-Ion 3,7V, 1500 mAh, a także wejście micro USB i wejście na kartę microSD do 32GB. Oba współpracują z systemami Windows, Linux, MacOS.

Dodatki

Pocketbook: BookStore, przeglądarka internetowa, kalkulator, szachy, słownik, Galeria Dropbox PocketBook, Pasjans, Biblioteki, Notes, PocketBook Sync, PocketNews, Scribble, Send-to-PocketBook, Sudoku

Cybook: Przeglądarka internetowa oparta o silnik WebKit

Cena

Odyssey kosztuje 449zł, zaś Touch Lux 3 469 zł w sklepie internetowym Czytio.pl

Wymiary

Odyssey to 166 x 120 x 9,4 mm i 190 g wagi. Touch Lux 3 mierzy zaś 174,4 x 114,6 x 8,3 mm i waży 180g.

Ocena

Cybook Odyssey posiada nieco lepsze parametry techniczne, ale ma mniej dodatków. Pocketbook Touch Lux 3 jest bardziej rozbudowany. Zatem należy wybrać pomiędzy nieco szybszym działaniem, a funkcjami dodatkowymi. Tym samym powinniśmy się zastanowić do czego głównie będzie nam służył czytnik.

cybook-odyssey-czarny-vs-pocketbook-626-touch-lux-3

 

Czytaj też:

Test czytnika Bookeen Cybook Odyssey – część 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *