Aplikacja ReadRate – test

ReadRate to najnowsza usługa uruchomiona przez PocketBook, zaprojektowana przez księgarnię Obreey.  Aplikacja ma na celu wzbogacenie czytelniczych doświadczeń. Jak właściwie to robi? W celu uzyskania odpowiedzi na to pytanie, przeprowadziliśmy test.

ReadRate – pierwsze kroki

Aby używać aplikacji niezbędne jest połączenie z Internetem. Przed pierwszym użyciem musimy zsynchronizować swoje konto z portalem społecznościowym. Do wyboru możliwy jest Facebook, Twitter, Vkontakte oraz Odnoklassniki. Aby  połączyć swoje konto z ReadRate musimy wejść w Ustawienia > Konto i synchronizacja > ReadRate. Czytnik automatycznie połączy się z wybraną siecią, następnie wybieramy interesujący nas portal społecznościowy i logujemy się. ReadRate umożliwia połączenie się z kilkoma portalami.

 

ReadRate- jak to działa?

Publikacja treści na portalach społecznościowych

Podczas czytania książki, po naciśnięciu prawego  klawisza funkcyjnego wyświetli się mały znaczek ReadRate (dwie otwarte książki). Po kliknięciu na niego pojawi się kilka funkcji : teraz czytane, przeczytane, polub, nie lubię oraz możliwość dodania komentarza. Po wybraniu jednej z opcji wyświetli się komunikat, w którym musimy wybrać, z jakiego portalu społecznościowego chcemy skorzystać.  Następnie aplikacja ReadRate publikuje w naszym imieniu post na wybranym  przez nas portalu społecznościowym.

 

 

 

Udostępnianie cytatów

Dodatkowo, możemy udostępnić cytat z książki. Wystarczy, że podczas czytania naciśniemy dłużej na ekran, wtedy zostanie podkreślony fragment, który poprzez dotyk możemy dowolnie zmniejszać/ powiększać. Po zaznaczeniu danego fragmentu wybieramy  z górnego paska zadań, znaczek po prawej stronie.  Do danego cytatu możemy dodać swój komentarz, następnie wybieramy portal społecznościowy, na którym chcemy opublikować dany fragment.

Społeczność ReadRate

Aplikacja nie tylko publikuje treści na naszym portalu społecznościowym,  również zaznacza daną aktywność na naszym koncie w ReadRate. Wszystkie nasze działania możemy później sprawdzić na http://readrate.com/eng . Dzięki temu, oprócz informowania naszych znajomych, rodziny, komunikujemy się także z ludźmi na całym świecie, którzy dzielą tę samą pasję jaką jest czytanie.


Aktualności z ReadRate

Na głównym ekranie czytnika, na którym  dotąd wyświetlały się czytane książki oraz ostatnio dodane pliki ,pojawiać się będą także wiadomości od ReadRate (jest to jednak funkcja opcjonalna, którą możemy wyłączyć : rozwijając strzałkę znajdującą się w prawym górnym rogu zaznaczamy co chcemy, aby pojawiało się w najnowszych wydarzeniach).  Pod warunkiem, że mamy dostęp do Internetu w „najnowszych wydarzeniach” czyli na głównym ekranie będą na bieżąco pojawiać się wiadomości od znajomych w ReadRate, rekomendacje od znajomych w ReadRate, a także rekomendacje od samej aplikacji ReadRate, która będzie nam proponować książki na podstawie naszych wcześniejszych ocen.

Połączenie z Internetem

Usługa ReadRate do publikowania treści na naszych portalach społecznościowych wymaga połączenia z Internetem. Jak wiemy, włączone WiFi powoduje szybsze rozładowywanie się baterii. Niemniej jednak, jeśli nie potrzebujemy na bieżąco być informowanym o wiadomościach z ReadRate, możemy włączyć Internet tylko raz na jakiś czas w celu sprawdzenia wiadomości, najnowszych rekomendacji oraz publikacji. Jeśli nie mamy w danym momencie włączonego Internetu , a chcemy ocenić jakąś książkę bądź umieścić coś np. na facebooku , po wybraniu funkcji, której chcemy użyć oraz portalu społecznościowego, urządzenie poinformuje nas o potrzebie połączenia z Internetem. W takim wypadku dostępne są trzy funkcje : połącz teraz, wyślij później oraz anuluj. Przy wyborze pierwszej opcji czytnik automatycznie połączy się z wybraną przez nas siecią. Decydując się na „wyślij później” publikacja nastąpi automatycznie w chwili gdy będziemy połączeni z Internetem.

 

Podsumowanie

Reasumując, usługa ReadRate to nic innego jak czytelnicza społeczność. Aplikacja pozwala na dzielenie się swoimi opiniami na temat książek, dyskusje z innymi użytkownikami. Na bieżąco  informuje nas o nowościach czytelniczych , a także poleca książki, które powinny trafić w nasz gust – na podstawie naszych wcześniejszych ocen. Read Rate można połączyć ze swoim kontem na facebooku lub innym portalem społecznościowym. Usługa wydaje się być ciekawa i przydatna – szczególnie dla prawdziwych książkowych moli.

Najnowszy model PocketBooka – czytnik z podświetleniem 623 Touch Lux został wyposażony w opisaną aplikację. Dla osób posiadających starsze modele aplikacja będzie dostępna po zaktualizowaniu oprogramowania ze strony pocketbook.pl ( PocketBook 622 Touch 4.0)

 

3 thoughts on “Aplikacja ReadRate – test

  1. SYLWIA

    Orientujesz się dlaczego strona otwiera się obecnie tylko w rosyjskiej wersji językowej i nie można wybrać angielskiego? Po nie mogę znaleźć żadnej informacji.

  2. Pawel2430

    Niestety mam problem z zalogowaniem się do Read Rate. Po akceptacji regulaminu jedynie wyskakuje mi komunikat o Niepowodzeniu Uwierzytelnienia i niestety nie mam pojęcia jak to naprawić

  3. Michał

    Mam ten sam problem. Nie można się zalogować a strona otwiera się w rosyjskiej wersji językowej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *