5 cech czytnika, które ułatwią ci życie

Czytniki ebooków to dziś urządzenie popularne. Pozwalają nam na wygodne i bezpieczne dla oczu czytanie w każdych warunkach, bez potrzeby noszenia ciężkich książek. Jednak czytniki mają więcej cech, które ułatwiają życie i codzienne funkcjonowanie. Postanowiliśmy przedstawić pięć najciekawszych.

Nie ma potrzeby noszenia ze sobą kilku urządzeń

Dzisiejsze czytniki wyposażone są w szereg dodatkowych funkcji. Przeglądarka internetowa, gry, odtwarzacz audio, to tylko niektóre z nich. Dzięki temu nie ma potrzeby noszenia ze sobą innych urządzeń, jak odtwarzacz mp3, czy tablet.

źródło: światczytników.pl

Bezpieczeństwo oczu

Wszyscy wiemy, że ekrany LCD  świecą w oczy jak latarka. Nie sprawia to, że nasz wzrok czuje się komfortowo. W przypadku czytników problem ten znika, ponieważ podświetlenie skierowane jest bezpośrednio na ekran, a nie w oczy użytkownika. Dzięki temu nasz wzrok jest bezpieczny i nie męczy się po nawet kilku godzinach użytkowania urządzenia.

Cała biblioteka w jednym miejscu

Czytniki ebooków mają bardzo dużo pamięci, która nawet najmniejsza pomieści kilka tysięcy tytułów. To pozwala na zebranie całej biblioteki w jednym miejscu i nie noszenie ze sobą ciężkich książek. Tym samym wygoda i nie obciążanie kręgosłupa przodują w cechach charakterystycznych dla urządzeń tego typu.

Zmieścisz go wszędzie 

Czytniki są na tyle małe, że zmieszczą się nawet w niewielkiej damskiej torebce. To sprawia, że możemy je zabrać ze sobą wszędzie, bez potrzeby znajdowania specjalnego miejsca na ich przetrzymywanie. Uraduje to każdego fana minimalizmu i szerokiego zastosowania elektroniki.

Będziesz czytać wszędzie

Podświetlenie ekranu pozwala na użytkowanie czytnika w zasadzie w każdych warunkach, nawet w ciemności. Dzięki temu dodatkowe, zewnętrzne naświetlenie ekranu nie jest potrzebne, jak to ma miejsce w przypadku książek.

Czytniki, jak widać, przydają się wszędzie i nie tylko do samego czytania. Mogą służyć do wielu różnych funkcji, dzięki którym użytkowanie ich będzie nie będzie tylko komfortowe ale także użyteczne w wielu sytuacjach życiowych.czytnik ebook

źródło: lifehacking.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *