13,3 calowy PocketBook CAD z ekranem E-Ink Fina EPD- zapowiedź

Podczas wakacji zapowiadaliśmy przełomowy 13,3-calowy czytnik Sony. Takie rozwiązanie postanowiła wykorzystać również firma PocketBook, która wczoraj zapowiedziała nowy czytnik PocketBook CAD. Jest to pierwsze na świecie urządzenie posiadające ekran E-Ink Fina EPD. Większe, 13,3 calowe czytniki staną się nowym standardem?

PocketBook CAD

PocketBook CAD to 13,3 calowy czytnik z pionierskim ekranem E-Ink Fina EPD. Nowe urządzenie zostało zaprojektowane specjalnie do pracy z obrazami 3D tworzonymi przy użyciu AutoCad przy użyciu programu Autodesk.

Ekran

Czytnik PocketBook CAD posiada 13,3-calowy ekran E-Ink Fina EPD. E-Ink Fina to technologia lekkich oraz cienkich wyświetlaczy elektronicznego papieru (EPD). Jest to pierwszy tego typu wyświetlacz przeznaczony do masowej produkcji. Fina to rodzaj szklanego ekranu opartego na technologii TFT, dzięki której ekrany są dużo lżejszy i cieńsze niż standardowe LCD. Wykorzystany w PocketBook CAD wyświetlacz waży zaledwie 60 gramów.

Parametry PocketBook CAD

Najnowsze urządzenie firmy PocketBook posiada wydajny dwurdzeniowy procesor o częstotliwości 1GHz , 2GB pamięci RAM oraz aż 16GB pamięci wewnętrznej (w standardowych 6-calowy czytnikach pamięć RAM to około 128MB, pamięć wewnętrzna to 4GB). Urządzenie pracuje na systemie Android 4.0.4. oraz posiada moduł WiFi oraz 3D. Ponadto, PocketBook CAD posiada akumulator o pojemności 8000 mAh (dla porównania pojemność baterii standardowych czytników to około 1000-2000 mAh). Do czytnika dołączany jest elektromagnetyczny rysik WACOM, który w połączeniu z pojemnościowym, dotykowym ekranem pozwala na jednoczesne sterowanie ekranu palcami jak i piórem elektronicznym gwarantującym wysoką precyzję.

13,3 calowy czytnik PocketBook

Dla kogo jest PocketBook CAD?

PocketBook CAD posiada przeinstalowane aplikacje CAD, które wspomagają pracę architektów i projektantów różnych branż m.in. w inżynierii budowlanej, elektrycznej i mechanicznej.  Dzięki pojemnej pamięci na urządzeniu zmieści się ponad 200 rysunków projektów budowanych. Między innymi te cechy wpływają na to, że urządzenie idealnie sprawdzi się dla architektów i specjalistów z branży budowlanej. Potwierdza to Dmitriy Shemet, dyrektor działu Badan i Rozwoju w firmie PocketBook:

„Postanowiliśmy sobie za cel opracowanie urządzenia, które jest idealne do użytku na budowach. Dlatego stworzyliśmy urządzenie o anty odblaskowym ekranie o dużym formacie w obudowie chroniącej przed pyłem i wilgocią. Na naszym nowym produkcie można przechowywać wszystkie projekty wspomagane komputerowo, a co ważniejsze można je udostępniać całemu zespołowi niemal w dowolnym miejscu i czasie. Zdecydowaliśmy się na 13,3 calowy wyświetlacz E-Ink Fina, ponieważ idealnie spełnia wymagania, jakie stawialiśmy przed PocketBook CAD. Jesteśmy przekonani, że jest to produkt, który będzie bardzo użyteczny dla architektów i innych specjalistów pracujących w budownictwie, ponieważ pozwoli im również pracować w terenie”.

Kiedy i w jakiej cenie będzie dostępny PocketBook CAD?

Jak to zwykle bywa przy zapowiedziach cena PocketBook CAD nie jest jeszcze znana. Nie znaleźliśmy również informacji kiedy nowe urządzenie będzie dostępne w sprzedaży. Wiadomo natomiast, że czytnik PocketBook CAD z wyświetlaczem E-Ink Fina zostanie zaprezentowany 5 grudnia 2013 roku na Międzynarodowej Wystawie Autodesk University, która odbędzie się w Las Vegas (USA, Nevada).

Podsumowanie

PocketBook CAD to już drugi zapowiedziany 13,3-calowy czytnik w tym roku. Czytnikiem Sony ze względu na jego cechy oraz wysoką cenę zainteresowały się przede wszystkim japońskie szkoły oraz firmy, aniżeli indywidualni klienci. Wszystko wskazuje na to, że czytnik PocketBook również jest dedykowany poszczególnej grupie. Biorąc pod uwagę innowacyjne technologie wykorzystane w urządzeniu jego cena również może być wysoka. Jesteśmy bardzo ciekawi nowego produktu, na pewno będziemy śledzić jego losy. Ubolewamy trochę nad tym, że żaden z producentów nie oferuje czytnika z ekranem o wielkości kartki A4 również indywidualnym klientom. Chętnie byśmy poczytali na tak dużym czytniku. Poza tym, bezbłędnie sprawowałby się podczas odczytu plików w formacie PDF oraz innych technicznych dokumentów. Myślimy jednak, że na wszystko przyjdzie czas 🙂 Na razie pozostaje nam 8-calowy czytnik oraz większe urządzenia z ekranem 9,7 calowym.

Jak Wam się podoba produkt zapowiedziany przez firmę PocketBook?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *