Telefon: 71 343 26 15
0
Brak produktów w koszyku.
Detektyw 9/2019 - Opracowanie zbiorowe , Wojciech Stagenalski

Detektyw 9/2019

Wydawnictwo: PAP
ISBN:
Język: Polski
Data wydania: 13 sierpnia 2019
Czas: 3 godz. 8 min.
Rozmiar pliku: 176 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena:
5,80 zł

Dostępne formaty plików:

MP3

Od redakcji

Sąsiedzki wymiar sprawiedliwości

Mieszkanka Warszawy padła ofiara sąsiedzkiego samosądu. – Spotkało mnie cos tak bezczelnego i obrzydliwego, że aż trudno pisać. Jakaś świnia włożyła mi za wycieraczkę torebki z kałem. Brak słów. Nie wiem, czy mam to traktować personalnie, czy to kara za zaparkowanie 10 cm za krawężnik, co ani pieszym, ani wozom nie tamowało ruchu – poirytowana zastanawiała się na internetowym forum. Sąsiedzi szybko jej wytłumaczyli, o co chodzi: to robota samozwańczego szeryfa. Kara za złe parkowanie.

Coraz częściej w całym kraju dochodzi do przeróżnych prób wymierzenia sprawiedliwości na własna rękę. W głównej mierze ofiarami sąsiedzkiego wymiaru sprawiedliwości padają kierowcy źle zaparkowanych samochodów. Kiedyś popularne były tzw. karne łosie, naklejane na szybę, ostatnio arsenał „kar” stał się szerszy. Przebijanie kół, wyrywanie lusterek, mazanie sprejem – to tylko niektóre ze sposobów walki z niewłaściwym parkowaniem, stosowanych przez tzw. samozwańczych szeryfów.

Kierowcy coraz częściej parkują gdzie popadnie, zastawiają wjazdy, miejsca dla inwalidów, niszczą zieleń. Oczywiście nie pochwalamy niewłaściwego parkowania, ale samozwańczym szeryfom trzeba przypomnieć, ze podejmowane przez nich działania są niezgodne z prawem i – w zależności od popełnionego czynu – grozi za nie grzywna, a nawet kara pozbawienia wolności. W XXI wieku nie ma miejsca na Dziki Zachód.

Krzysztof Kilijanek

Spis treści

1. Bomby to jego specjalność

2. Dom zła

3. Odrzucony

4. Zabójca, który czytał kryminały

5. Gorsze od śmierci jest zaginięcie

6. Z młotkiem na zwidy

7. Prawdziwa gorączka

8. Przeszłość nigdy nie umiera

9. Ostatni rejst "Estonii"

Szybki kontakt

tel: 71 343 26 15
kom: 538 392 004
kontakt@czytio.pl
poniedziałek - piątek 09:00 - 16:00
ul. Lelewela 4 IIIp (budynek WDN)
53-505 Wrocław
Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »