Telefon: 71 343 26 15
0
Brak produktów w koszyku.
Wspólnota samorządowa wobec współczesnych wyzwań i zagrożeń spo... - Tomasz Łachacz

Wspólnota samorządowa wobec współczesnych wyzwań i zagrożeń spo...

Wydawnictwo: Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie
ISBN: 978-83-7462-565-4
Język: Polski
Data wydania: 2017
Liczba stron: 196
Rozmiar pliku: 8,6 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena:
42,68 zł

Dostępne formaty plików:

PDF

W pierwszym rozdziale pracy podjęto teoretyczne rozważania na temat istoty wyzwań i zagrożeń oraz określono główne zadania podstawowej jednostki samorządu terytorialnego. Ponadto przedstawiono rys historyczny Szczytna i jego aktualny potencjał społeczno-gospodarczy. Drugi rozdział poświęcono problemowi bezrobocia, które w Polsce postrzegane jest jako główne zagrożenie społeczne po 1989 r. Przedstawiono przyczyny, skalę i charakter
zjawiska oraz jego wpływ na społeczność lokalną. W kolejnym rozdziale analizie poddano ubóstwo jako zjawisko powszechne. Skoncentrowano się na przedstawieniu przyczyn biedy, określeniu jej charakteru i skutków dla członków wspólnoty samorządowej. W ostatniej części ukazano zjawiska, które negatywnie wpływają na społeczeństwo, ale ze względu na skalę i charakter zaliczono je do wyzwań społecznych. Przygotowane opracowanie stanowić może podstawę do prowadzenia dalszych badań w zakresie zagrożeń społecznych czy lokalnego bezpieczeństwa społecznego, a także być pomocne w analizach dotyczących wspólnot samorządowych.

Szybki kontakt

tel: 71 343 26 15
kom: 538 392 004
kontakt@czytio.pl
poniedziałek - piątek 10:00 - 15:00
ul. Lelewela 4 IIIp (budynek WDN)
53-505 Wrocław
Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »