Telefon: 71 343 26 15
0
Brak produktów w koszyku.
Kobiety, które igrały z PRL-em . Wysokie Obcasy. Wydanie Specjalne 7... - Opracowanie zbiorowe

Kobiety, które igrały z PRL-em . Wysokie Obcasy. Wydanie Specjalne 7...

Wydawnictwo: Agora
ISBN:
Język: Polski
Data wydania: 1 sierpnia 2018
Liczba stron: 170
Rozmiar pliku: 1,6 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena:
10,79 zł

Dostępne formaty plików:

EPUB , MOBI, PDF

Piosenki Osieckiej, „trumniaki” Hoff, portrety Nasierowskiej – magazyn "Kobiety, które igrały z PRL-em"

Agnieszka Osiecka, Barbara Hoff, Kalina Jędrusik, Martyna Jakubowicz, Zofia Nasierowska – „Kobiety, które igrały z PRL-em” to specjalne wydanie „Wysokich Obcasów” z portretami wyjątkowych kobiet, które żyły i tworzyły w szarej rzeczywistości Polski ludowej, każda na swój sposób mierząc się z jej realiami i dodając jej barw.

W magazynie można przeczytać wiele świetnych wywiadów. Nina Andrycz opowiada, jak łączyła role gwiazdy polskich scen i żony komunistycznego premiera, Urszula Sipińska o koncertowaniu w NRD, a Barbara Hoff – o tym, jak kształtowała wygląd Polek i Polaków:

- Byłam dyktatorką mody. Chciałam mieć władzę. Kocham władzę i zawsze pragnęłam być politykiem. Chciałam rządzić. W tamtych czasach działalność polityczna była dla osoby z moimi przekonaniami wykluczona, ale w modzie rządziłam po dyktatorsku. Pisałam stylem nieznoszącym sprzeciwu. Ale – co najważniejsze – wymyśliłam, jak bezwzględnie skutecznie lansować modę. Gdy chciałam, żeby naród nosił czerwone sukienki i falbanki, to najpierw przez parę miesięcy prowadziłam przemyślaną kampanię przygotowawczą, a potem w Domach Centrum ludzie wybijali szyby.

Czytelnikom polecamy również barwne portrety Agnieszki Osieckiej, Kaliny Jędrusik, Stefanii Grodzieńskiej, Zofii Nasierowskiej oraz Janiny Ipohorskiej.

Szybki kontakt

tel: 71 343 26 15
kom: 538 392 004
kontakt@czytio.pl
poniedziałek - piątek 09:00 - 16:00
ul. Lelewela 4 IIIp (budynek WDN)
53-505 Wrocław
Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »