Telefon: 71 343 26 15
0
Brak produktów w koszyku.
Psychologia miłości. Wysokie Obcasy. Wydanie Specjalne 6/2018 - Opracowanie zbiorowe

Psychologia miłości. Wysokie Obcasy. Wydanie Specjalne 6/2018

Wydawnictwo: Agora
ISBN:
Język: Polski
Data wydania: 1 sierpnia 2018
Liczba stron: 167
Rozmiar pliku: 2,3 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena:
12,59 zł

Dostępne formaty plików:

EPUB , MOBI, PDF

Poznałam, jak większość z nas, jej ciemną siłę. Wiem, że potrafi odebrać oddech, zrobić z życia kruszonkę, bynajmniej nie słodką. Bo ze smaków czuje się wtedy tylko gorzki.

Byłam po obu stronach – mnie zdradzono i ja zdradziłam. Przed przeczytaniem rozmowy ze słynną psycholożką Esther Perel napisałabym, że byłam i tą biedną,i tą złą. Ale ten podział rzadko jest taki prosty.

Różny może być też ciąg dalszy. Choć uważam, że na końcu zwykle jest happy end. Naprawdę tak myślę. Oczywiście nie ma powrotu do życia „przed zdradą” – tłumaczy to Perel, wiem to z autopsji. Nawet jeśli idziemy dalej z tym samym człowiekiem, to zaczynamy nowy związek. Mam dowód na to, że to się może udać: widziałam z bardzo bliska, jak małżeństwo moich przyjaciół przetrwało zdradę i odbudowało się po niej.

Nie wierzyłam, że będą razem. Nawet, przyznaję, nie życzyłam im tego, gdy patrzyłam jak z silnej, mądrej kobiety zostaje tylko płacz. Jak katuje się, upokarza, śledząc w komórce, w Internecie ślady tej drugiej. Niełatwo potem zmyć te obrazy spod powiek. Zwłaszcza że wyobraźnia potrafi wyreżyserować niebywałe sceny. Jemu zajęło miesiące, nawet lata, przekonanie żony, że to ona jest miłością jego życia. I że zrozumiał to w całej jaskrawości, siedząc z walizką w domu tej innej. Długo jeszcze musieli uważać na pewne słowa, skojarzenia, jedno damskie imię było niewymawialne. Może jest do dziś.

Od tej katastrofy, bo to była katastrofa, minęło już wiele lat. Oczywiście nie siedzę w jej głowie, jego sercu, ale ich wzajemna czułość i uważność, śmiech i spokój w ich domu to fakty.

Znajdziecie w tym numerze różne love story, różne zakończenia.

I wszystkie smaki.

 

Ewa Wieczorek

Redaktorka naczelna „Wysokich Obcasów”

Szybki kontakt

tel: 71 343 26 15
kom: 538 392 004
kontakt@czytio.pl
poniedziałek - piątek 09:00 - 16:00
ul. Lelewela 4
53-505 Wrocław
Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »